زیر پوست کاغذ دیواری ها قارچ های مسموم رشد میکنند

314
زیر پوست کاغذ دیواری ها

زیر پوست کاغذ دیواری ها قارچ های مسموم رشد میکنند

به اعتقاد دانشمندان دانشکده ملی تولوز فرانسه، سموم حاصل از قارچ های پرورش یافته بر روی کاغذ دیواری به راحتی در هوا منتقل شده و احتمالات بیماری های خطرناک برای سلامت بدن انسان را به شدت افزایش می دهد. در این مطلب از مجله اینترنتی بیرکلیک بررسی میکنیم زیر پوست کاغذ دیواری ها چه میگذرد.

دکتر ژان دنیس بیلی، مسئول تیم پژوهش دانشکده، در این باره می گوید: «ما در تست های آزمایشگاهی متوجه شدیم میکوکتوکسین ها این توانایی را دارند از مواد کهنه به هوا منتقل شوند، محیطی که در ساختمان ها وجود دارد.» سندروم بیماری ساختمان به تلفیقی از علایم گوناگون گفته می شود که ساکنان یک ساختمان را مبتلا به خود می کند و در آن سکنه یک ساختمان علایم بیماری را تجربه می کنند که شواهد نشان میدهد با زمان سپری شدن آنها در آن ساختمان رابطه مستقیم دارد.

دلایل چنین سندرومی اغلب در ایراد سیستم گرمایش، تهویه و سیستم های تهویه مطبوع بر می گردد. عواملی دیگر نیز در این مورد وجود دارند که به آلاینده های ایجاد شده از مصالح ساختمانی گوناگون بر می گردد.

زیر پوست کاغذ دیواری ها
زیر پوست کاغذ دیواری ها

با توجه به پژوهش های صورت گرفته در این زمینه مشخص گردیده است که سندروم بیماری ساختمان به خاطر تهویه ناکافی، آلاینده های شیمیایی از منابع درونی یا محیط خارجی ساختمان و آلاینده زیادی از مواد آلی فرّار که بخشی از آلاینده های شیمیایی به حساب می آیند، این توانایی را دارند تاثیرات بسیار شدیدی روی ساکنان ساختمان بر جای بگذارند که می توانند تا مدت ها و در بعضی موارد تا آخر عمر همراه آنها باقی بماند.

همچنین بخوانید :   بهترین روش پخت قارچ جهت حفظ ویتامین های آن

میکروب ها، گرد و خاک، ویروس ها و انواع آلاینده های شیمیایی از جمله دلایل ایجاد سندرم بیماری ساختمان به حساب می آیند. در نتیجه، سازمان استاندارد تمام کشورها باید موارد مرتبط با دستگاه های تهویه ساختمانی و غیره را تحت بازنگری قرار بدهند.

جهت نتیجه گیری بهتر این پژوهش، دانشمندان جریان هوا را بر روی یک تیکه کاغذ دیواری آلوده به سه گونه قارچ که معمولا در داخل ساختمان ها پیدا می شود، شبیه سازی کردند. به گفته بیلی، «اکثر مواد شیمیایی هوای فشرده به احتمال زیاد در هاگ های قارچی قرار دارند، اما ما ثابت کردیم که قسمتی از بار سمی بر روی ذرات بسیار کوچک مانند گرد و غبار و تکه های کوچک از کاغذ دیواری است که می تواند به آسانی در معرض تنفس قرار گیرد.»

زیر پوست کاغذ دیواری ها قارچ های مسموم رشد میکنند نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 2 =

بررسی

طرز تهیه قارچ سوخاری به سبک رستورانی

طرز تهیه قارچ سوخاری به سبک رستورانی قارچ سوخاری رستورانی یکی از پیش‌غذاهای بسیار ویژه و پ…