رابطه ورزش ژیمناستیک با کوتاهی قد کودکان

475
رابطه ورزش ژیمناستیک با کوتاهی قد

رابطه ورزش ژیمناستیک با کوتاهی قد کودکان

سوالی که ذهن بسیاری از والدین را به خود درگیر می کند این است که آیا کودکان خردسال خود را در باشگاه های ژیمناستیک ثبت نام کنند یا نه. در این مطلب از مجله اینترنتی بیرکلیک به بررسی رابطه ورزش ژیمناستیک با کوتاهی قد مخصوصا کودکان میپردازیم. آقای دکتر فرهنگ غنی‌پور، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اعلام خطر کردن درباره کوتاهی قد حاصل از انجام ورزش‌های نامتناسب با سیستم بدنی کودکان گفت: برخی ورزش‌ها مانند ژیمناستیک زمینه ساز کوتاه قدی کودکان خردسال می‌شوند.

این متخصص ارتوپدی با بیان این که ژیمناستیک تأثیر جدی و اثبات شده ای بر رشد قد و تقویت عضلات کودکان دارد، معتقد است برای حفظ شرایط ایده آل جسمانی و رشد مناسب قد کودکان باید رو به ورزشهایی بیاورند که متناسب با دوره سنی آنها باشد.

شنا ورزشی برای افزایش قد: ورزش ژیمناستیک مانند دیگر ورزش‌های پرشی بعد از سن ۹ سالگی برای کودکان بهتر است چون که پرش‌های موجود در این نوع ورزش ها در سنین پایین‌تر می‌تواند به قسمت های رشد استخوانی فشار زیادی وارد سازد و موجب زود بسته شدن قسمت های رشد استخوانی شود و موجب شود کودکان کوتاه‌ قد و عضلانی شوند.

رابطه ورزش ژیمناستیک با کوتاهی قد
رابطه ورزش ژیمناستیک با کوتاهی قد

این عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران همچنین افزود: دوچرخه‌سواری، شنا و ورزش‌هایی از این قبیل را می‌توان مناسبترین ورزش‌ها برای افزایش قد پسرها دانست و باله، اسکیت و ورزش‌هایی با حرکات متعادل بدنی را مناسب ترین راه تقویت ماهیچه های دختران نام برد. غنی‌پور درمورد مراجعات حاصل از صدمات ورزشی به کودکان نیز گفت: اکثر کودکانی که به ارتوپدها مراجعه می‌کنند به خاطر انجام حرکات پرشی، التهاب مفصلی که نتیجه آن لنگیدن کودکان است که در اکثر مواقع پس از چند روز ورزش نکردن مشکلات مفاصلشان بهبود پیدا می‌کند.

همچنین بخوانید :   این ورزش ها کودک شما را باهوش تر میکند

وی همچنین درباره نقش بارفیکس در افزایش قد کودکان معتقد است : بارفیکس برای افزایش قد مناسب است اما مفیدترین ورزش اثبات شده برای افزایش قد شنا است البته قابل ذکر است می‌توان از تعدادی ورزش‌های پرشی مانند بستکبال و والیبال نیز نام برد.

رابطه ورزش ژیمناستیک با کوتاهی قد کودکان نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 1 =

بررسی

مایو اسلامی یا بورکینی لباسی مناسب برای شنای خانم‌ها

مایو اسلامی یا بورکینی لباسی مناسب برای شنای خانم‌ها مایو اسلامی یا بورکینی چیست سوالی که …