۸ راهکار کارآمد مذاکره برای دریافت حقوق بیشتر

1,554
8 راهکار کارآمد مذاکره برای دریافت حقوق بیشتر

۸ راهکار کارآمد مذاکره برای دریافت حقوق بیشتر

دریافت حقوق بیشتر : حقوق مایه نشاط و مفرح ذات است که هرچه مقدارش بیش باشد ، کیفش هم بیشتر است . اما واقعیت این است که افزایش حقوق ، غیر از آن مقداری که هر سال اضافه می شود ، یک اتفاق معمول نیست . اگر فکر می کنید استحقاق حقوق بیشتر را دارید ، پا پیش بگذارید و حتما این درخواست را به رییس تان بازگو کنید اما بی گدار به آب نزنید .  چانه زدن بر سر حقوق هم راه و رسم خودش را دارد.

اگر بدانید که سیاست های شرکت برای افزایش حقوق چیست و در چه زمان هایی می توانید انتظار حقوق بیشتر را داشته باشید ، آن وقت می توانید بهتر نزد رئیس تان برای افزایش حقوق استدلال کنید . در این بخش از مجله اینترنتی بیر کلیک قصد داریم ۱۰ راهکار کارآمد مذاکره برای دریافت حقوق بیشتر را به شما معرفی نماییم . لطفا همراه ما باشید .

8 راهکار کارآمد مذاکره برای دریافت حقوق بیشتر
8 راهکار کارآمد مذاکره برای دریافت حقوق بیشتر

 

۱ – صریح و صادق باشید 

دنبال دوز و کلک با رئیس تان نباشید . دقیقا به رئیس تان بگویید چه می خواهید و چرا چنین چیزی را در چنین زمانی می خواهید . صداقت بهترین سیاست است و باعث می شود شخصیت تان را هم دوست داشتنی ترکند .

۲ – موفقیت ، شانس تان را بیشتر می کند

درخواست افزایش حقوق را بعد از به دست آوردن یک موفقیت خوب در سر کار مطرح کنید . لازم نیست مغرور و از خودراضی باشید اما این یک روش امتحان شده است که درخواست افزایش حقوق بعد از اینکه شما کاری استثنایی در سر کار انجام داده اید مورد قبول قرار می گیرد. با رئیس تان رودربایستی نداشته باشید. به او بگویید که موفقیت شما تنها آغاز فرصت های زیادی است که شما می توانید برای شرکت ایجاد کنید.

همچنین بخوانید :   5 تمرین کارساز برای اینکه به یک مذاکره کننده موفق تبدیل شویم

۳ – درباره حقوق شخصا مذاکره کنید

ارتباط رو در رو با کارفرما بیشتر از تماس تلفنی تاثیر دارد . مردم در ملاقات های رو در رو بهتر می توانند درباره مسائل مالی مذاکره نمایند . بدون واسط خودتان مذاکره نمایید .

8 راهکار کارآمد مذاکره برای دریافت حقوق بیشتر
8 راهکار کارآمد مذاکره برای دریافت حقوق بیشتر

۴ – برای مذاکره آمادگی داشته باشید

برای یک حقوق قابل‌قبول و در خور جایگاه‌تان تحقیق کنید . پیشنهاد خود را تنها بر اساس دستمزدی که دوست دارید داشته باشید ، پایه‌ریزی نکنید. با داشتن اطلاعات مناسب و انتظارات معقول می‌توانید از ابتدا، تأثیر بهتری بر کارفرما و جایگاه خود بگذارید .

۵ – مسائل شخصی را کنار بگذارید

آیا بدهی‌ها و قبوض پرداختی دلیل شما برای افزایش حقوقتان است . ممکن است کارفرمایان همدردی کنند اما این دلیلی برای درخواست دستمزد بالاتر نیست . در عوض، ارزش‌هایی را که با خود به سازمان آورده‌اید افزایش دهید . بر قابلیت‌های خاص، تجربیات و یا تحصیلات خود تاکید داشته باشید .

۶ – ارزش خود را پایین نیاورید

بسیاری از کارفرمایان در طول مصاحبه یا به هنگام اولین تماس برای پیشنهاد کار ، نظر شما را در مورد حقوق جویا می‌شوند . سعی کنید بر اساس تحقیقاتی که کرده‌اید پیشنهاد قابل قبولی ارائه دهید . اگر حداقل پیشنهاد خود را مطرح کنید، ممکن است رقم نهایی بسیار نزدیک به آن باشد.

8 راهکار کارآمد مذاکره برای دریافت حقوق بیشتر
8 راهکار کارآمد مذاکره برای دریافت حقوق بیشتر

۷ – مذاکره را مثل یک رقابت در نظر بگیرید

در بیش‌تر مذاکرات مربوط دستمزد، به دنبال چیزی هستید که طرف مقابل نمی‌خواهد به شما بدهد . این باعث می‌شود مذاکره تبدیل به یک رقابت شود، داشتن چنین نگاهی باعث می‌شود نتایج بهتری بگیرید. آدم‌ها با باستفاده از گفت‌وگویی روشن در مورد موضوعات و چشم‌اندازها مذاکره را با دستمزدی بالاتر به پایان می‌برند.

همچنین بخوانید :   حقوقی که دریافت می‌کنید چقدر منصفانه است

۸ – کمی غیر قابل‌پیش‌بینی باشید

حالت پیش‌فرض برای مذاکرات، رویکردی نسبتا هموار و کم‌تر هیجانی است ، آدم‌ها سعی می‌ کنند تا حد امکان منطقی باشند . با این حال اگر کمی شور و هیجان به کار ببندید و غیر قابل پیش‌بینی باشید، می‌تواند برای‌تان مزیت‌هایی به همراه داشته‌باشد. بی‌ثباتی هیجانی از سوی مذاکره‌کنندگان می‌تواند به امتیازهای بهتر برای طرف مقابل بینجامد، زیرا احساس می‌کنند کم‌تر در موضع تسلط قرار دارد.

۸ راهکار کارآمد مذاکره برای دریافت حقوق بیشتر نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 3

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + هجده =

بررسی

حقوقی که دریافت می‌کنید چقدر منصفانه است

حقوقی که دریافت می‌کنید چقدر منصفانه است در این روزها که اغلب مردم از شرایط اقتصادی موجود …