۸ درسی که پدر ها باید به پسران خود بیاموزند

430
درسی که پدر ها باید به پسران

۸ درسی که پدر ها باید به پسران خود بیاموزند

کافی است فکر کنید، نخست پسرتان تحت نظر آموزگاران مهدکودک قرار می‌گیرد و بعد آن به مدرسه می‌رود؛ محلی که اکثریت معلمان و کارکنانش را خانم ها تشکیل می‌دهند. فرزندتان دائما همراهی زنان را در کنار خود می‌یابد و از درس های مردانه به دور می‌ماند. در این مطلب از مجله اینترنتی بیرکلیک شما را با ۸ درسی که پدر ها باید به پسران خود بیاموزند آشنا می نماییم.

با وجود اینکه خیلی‌ها فکر می‌کنند مادر‌ها اصلی ترین نقش را در تربیت بچه دارند، مواردی است که قطعا یک پدر مناسب تر می‌تواند از پس آن‌ها بربیاید، به خصوص زمانی که پای فرزند پسر در میان باشد.

۱ – اهمیت برد و باخت در زندگی

به غیر از دوستان چه کسی این توانایی را دارد بهترین همراه یک پسر در بازی‌ها و مسابقاتش باشد؟ قطعا پدر. این فرصت ایده آلی است برای تمرین ویژگی های مردانه. در خلال این بازی‌ها فرزندتان طعم پیروزی را می‌چشد و سعی که لازمه دستیابی به این پیروزی است را درک می کند و همچنین فرصتی مناسب برای یک پدر است تا به پسرش بیاموزد شکست غیر قابل اجتناب است. اگر پایت لیز خورد کافی است بلندشی و ادامه بدهی و هیچ ترسی در شکست نیست.

درسی که پدر ها باید به پسران
درسی که پدر ها باید به پسران

۲ – چگونگی برخورد با زنان

یک مادر هم می‌تواند به کودکش بیاموزد که چگونه با یک زن برخورد کند، اما تنها یک پدر است که می‌تواند نمونه‌ی واقعی این موضوع باشد. بسیار خوب است که فرزند تمام موارد مهم در مورد زنان را از پدرش فرا بگیرد. از اطرافیان نه، از اینترنت نه، بلکه از پدر، این اهمیت دارد. پسرتان را به گلفروشی ببرید و به او یاد دهید که برای مادرش گل هدیه بگیرید. با یکدیگر به فروشگاه بروید و مودبانه با صندوقدار صحبت کنید تا فرزندتان در مورد ارتباط با زنان غریبه شک به دل خود راه ندهد.

همچنین بخوانید :   داشتن فرزند پسر با خوردن این مواد غذایی

۳ – آموزش عشق به کودکتان

این مورد در ادامه‌ی مورد دوم اهمیت پیدا می‌کند. وقتی که وقتش فرا رسید، اجازه بدهید که پسرتان از صحبت های صادقانه‌ی شما در مورد این احساس شگفت انگیز یاد بگیرد. برای یک پسر نوجوان، هدیه‌ای گران بها خواهد بود اگر پدرش برای او از عشق اول یا قرار عاشقانه اش بگوید و اینکه به او یاد دهید که نباید در عشق عجله کند و مناسب تر است تا زمان رسیدن دختری که کلید قلبش را در دست دارد، صبر پیشه کند. این گونه مکالمات بسیار به اعتماد متقابل میان پدر و پسر کمک می‌کند.

۴ – چگونه از حقش دفاع کند

یک پدر، بهترین کسی است که می‌تواند به فرزندش یاد دهد که قوی و محکم باشد و از خودش و از حقش به نحو احسن دفاع کند. می‌تواند به او یاد دهد که تشخیص دهد چه وقتهای باید از خود قدرت نشان بدهد تا مهاجم جرات حق خوری از وی را نداشته باشد و چه وقت هایی منطقی‌تر این است که اهمیتی به تحریکات ندهد و با آرامش صحنه را ترک کند. پدر باید به پسرش آموزش دهد که مهربانی ضعف نیست و خود نیز به عنوان نمونه‌ی واقعی با فرزندش این گونه رفتار کند.

درسی که پدر ها باید به پسران
درسی که پدر ها باید به پسران

۵ – دید واقعی از محیط اطرافش به او بدهید

در این باره احتیاج به کار خاصی نیست. هر از گاهی در کنارش باشید و با او صحبت کنید. فرزندتان باید متوجه شود که فقط دید مادرش با ملزومات و احتیاجات خاص یک مادر به دنیا وجود دارد و اینکه فرد دیگری هست که با دید متفاوتی به هستی می‌نگرد. البته زمانی که بحث بر سر تربیت کودک باشد، والدین میبایست هر دو از هم حمایت کنند؛ اما در باره دید فرد به دنیا فلسفه‌ی آن‌ها می‌تواند کاملا متفاوت باشد و این کاملا نرمال است. با کمک پدر، فرزند متوجه میشود که چندین دید گوناگون به یک پدیده وجود دارد و فرا می‌گیرد که دیده‌ها را تجزیه و تحلیل کرده و دید شخصی خود را شکل دهد.

همچنین بخوانید :   با شادترین و زیباترین قبرستان دنیا آشنا شوید

۶ – زندگی فرزندتان را به احساسات جدید بیامیزید

همه چیز از وقتی که او هنوز یک کودک نوپا است، آغاز می‌شود. حتی وقتی که تنها شش ماه دارد، می‌تواند تفاوت ابراز علاقه مذکر و مونث به خود را احساس کند. بر خلاف مادران که فرزندشان را نوازش می‌کنند و می‌بوسند و به او عشق می ورزند، در آن بازی‌هایی با تحرک بیشتر را که حاکی از شخصیت مردانه دارند، ترجیح می‌دهند. کودک را به هوا پرتاب می‌کنند یا به دور خود می‌چرخانند. مادر‌ان اغلب از این کار‌ها هراس دارند، ولی فرزند عشق و عاطفه‌ی دیداری، شنیداری و لامسه‌ی فراوانی دریافت می‌کند و تجربه‌ی تازه ای که به او درکی از شرایط فضایی‌اش می‌دهد.

۷ – امور مرادنه را به او آموزش دهید

کارهایی هستند که آقایان انجام می‌دهند و در دید خانم ها جادوگری به حساب می‌آید؛ به عنوان مثال، درست کردن آتش، چکش زدن به میخ و یا تعمیر دستگاهی. حتی اگر فرزند شما با شخصیتی کاملا شهری رشد کند، شکی نیست که توانایی برپا کردن یک آتش در آینده به دردش می خورد، حداقل برای روشن کردن منقل. در معیت هر فردی یا افرادی که باشد، توانایی هایی که چند نمونه از آن‌ها را ذکر کردیم، کاملا به شهرت و محبوبیت پسرتان اضافه می‌کند.

درسی که پدر ها باید به پسران
درسی که پدر ها باید به پسران

۸ – از امور خانگی به او آموزش دهید

البته که در مورد چیزی به غیر از بستن کراوات، اصلاح صورت و اتو کردن پیراهن بحث نمی‌کنیم. حالا که پاسخ هر پرسشی در اینترنت پیدا می‌شود، چاره‌ای نیست، جز اینکه اعتراف کنیم که مناسب تر است این گونه کار‌ها را از پدرش بیاموزد. بله، درست فکر کردید، تنها پدر است و نه هیچ کس دیگر که این توانایی را دارد به پسرش نشان بدهد که آقایان هم می‌توانند آشپزی کنند؛ حداقل به این خاطر که روز مبادا از گرسنگی نمیرند.

۸ درسی که پدر ها باید به پسران خود بیاموزند نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 2

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + 8 =

بررسی

شعله ور کردن عشق همسرتان با ۱۸ توصیه کارساز

شعله ور کردن عشق همسرتان با ۱۸ توصیه کارساز در این بخش از مجله اینترنتی بیرکلیک توصیه‌های …