حمله تروریستی تهران به همراه آخرین اخبار

670
حمله تروریستی تهران به همراه آخرین اخبار

حمله تروریستی تهران به همراه آخرین اخبار

 روز چهارشنبه گذشته همه مردم مشغول به کار روزانه خود بودند و تهران پایتخت در آرامش خود بود که ناگهان خبری باورنکردنی در کل جهان پیچید . تروریست های داعش که بیش از سه سال بود که تمام انرژی خود را برای ضربه به ایران صرف میکرد و ناکام میشد بالاخره توانست به کمک چند عامل نفوذی خود در ایران ، اقدامات خرابکارانه ای انجام دهد . این اقدامات تروریستی که در مرقد مطهر امام و مجلس شورای اسلامی انجام گرفت تنها عملیات تروریستی در ده سال اخیر بود که متاسفانه منجر به کشته شدن شماری از هموطنان شد . برای اطلاع از آخرین جزئیات حمله تروریستی تهران ، با مجله اینترنتی بیرکلیک همراه باشید .

حمله تروریستی تهران به همراه آخرین اخبار
حمله تروریستی تهران به همراه آخرین اخبار

حمله تروریستی تهران

جمهوری اسلامی ایران چندین سال است که با گروه تروریستی داعش در حال نبرد غیرمستقیم است و داعش چندین بار تهران را به انجام عملیات تروریستی تحدید کرده بود . در چند سال گذشته نیروهای امنیتی ایران ، چندین نفر از اعضای این گروه تروریستی را که قصد عملیات خرابکارانه در داخل کشور داشتند را دستگیر کرده بود و نقسه ای آنان نتیجه ای نداشت تا اینکه داعش تصمیم گرفت معاون عملیات خودش به اسم ابوعایشه را به همراه تیم بزرگ تروریستی وارد خاک ایران کند .

اوایل تیر ماه سال ۹۵ دو گروه تروریستی با هدف وارد کردن ابوعایشه به خاک ایران از طریق مرز کرمانشاه و انفجار در ۵۰ نقطه شهر تهران ، وارد کشور شدند که با هوشیاری و تلاش نیروهای امنیتی ایران اکثر اعضای این گروه از جمله ابوعایشه به درک واصل شدند و بار دیگر داعش ضربه سختی خورد . تنها چند نفر از این گروه توانستند از کشور فرار کنند . این چند نفر همان افرادی بودند که حملات چند روز پیش تهران را انجام دادند و اما شرح ماجرا .

حمله تروریستی تهران به همراه آخرین اخبار
ابوعایشه

حمله به ساختمان مجلس شورای اسلامی

در حدود ساعت ۱۰:۳۰ حادثه تیراندازی در درب ورودی مجلس آغاز شد و بر پایه برخی خبرها و در همان آغازِ حمله، چهار نفر با تیراندازی یکی از مهاجمان زخمی شده و روی زمین افتادند . سه نفر از زخمی‌ها از حفاظت و خدمه مجلس بودند و یک نفر نیز از شهروندانِ مراجعه کننده به مجلس بود. تروریست ها با لباس زنانه وارد راهروی ورودی مجلس شده بودند .

همچنین بخوانید :   ژنرال بزرگ خاورمیانه حاج قاسم سلیمانی را بیشتر بشناسیم

پس از زمانی کوتاه، بالگردهای نیروی انتظامی بر فراز مجلس به پرواز درآمدند و همهٔ درب‌های ورود و خروج مجلس بسته شد و در راهروی اصلی ورودی مجلس هم نیروهای امنیتی و حفاظتی حضور یافتندذ. در بیرون مجلس نیز خیابان‌های منتهی به مجلس مسدود شد و نیروهای امنیتی و انتظامی در آنجا حضور گسترده یافتند . مهاجمین مسلح به کلاشینکوف و سلاح کمری بوده‌اند . مهاجمان قصد داشتند پس از عبور از درب ورودی به سرعت وارد صحن مجلس شده و به نمایندگان مجلس تیراندازی کنند اما با جانفشانی های نیروهای امنیتی نتوانستند .

حمله تروریستی تهران به همراه آخرین اخبار
حمله تروریستی تهران به همراه آخرین اخبار

مهاجمان در پوشش مراجعه کنندگان از درب شرقی مجلس که منتهی به سالن انتظار ملاقات کنندگان مردمی با نمایندگان است ، قصد ورود داشته‌اند . نگهبانان درخواست بازرسی بسته همراه آنها را می‌کنند که منجر به درگیری می‌شود و آنها با تیراندازی به محافظان و مردم چند تن را کشته و زخمی می‌کنند . سپس، با عبور از درب ورودی به حیاط مجلس وارد شده و به سمت ساختمان دفاتر نمایندگان (ساختمان هفت طبقه) می‌روند .

به دلیل اینکه، مسیر ورودی به لابی مجلس توسط یک درب فلزی به وسیله حفاظت مجلس بسته شده بود، آنها نمی‌توانند وارد ساختمان اصلی مجلس شوند . سپس، به ناچار از راه پله به محل دفاتر نمایندگان می‌روند و پس از مجروح کردن تعدادی از افراد در هر طبقه، در طبقه چهارم مستقر می‌شوند . حفاظت مجلس نیز موفق می‌شود دفاتر نمایندگان را تخلیه و آنها را در طبقه چهارم محاصره کند . یکی از مهاجمان خود را منفجر کرده و بقیه از پنجره به سمت مردم شلیک میکنند . در نهایت با ورود نیروهای ویژه سپاه و نوهد ارتش ، تمام تروریست ها به هلاکت میرسند . در این حادثه ۱۷ نفر شهید و ۵۲ نفر زخمی شدند . این اقدامات خرابکارانه نخستین حملات موفق داعش بود که در خاک ایران انجام گرفت .

حمله تروریستی تهران به همراه آخرین اخبار
حمله تروریستی تهران به همراه آخرین اخبار

حمله به حرم امام

تقریبا همزمان با حمله مجلس شورای اسلامی ، در ساعت ۱۰:۴۰ دو فرد ضارب از ناحیه غربی مرقد مطهر امام قصد ورود به صحن را داشتند . این افراد هر دو مواد انفجاری به خود وصل کرده بودند و به محض ورود به آرامگاه، شروع به تیراندازی بی هدف کردند، در این حمله سه مأمور مجروح شدند و یک باغبان فضای سبز کشته شد . یکی از این افراد مواد همراه خود را در مقابل دروازه شبستان منفجر می‌کند و فرد دوم در حال فرار توسط پلیس هدف گلوله قرار گرفته و کشته می‌شود . یک تروریست زن نیز زنده دستگیر شد .

همچنین بخوانید :   اعلام پایان کار داعش با نامه سردار قاسم سلیمانی

هویت تروریست ها

طبق اعلام وزارت اطلاعات تمام مهاجمان ایرانی و اکثراً از نواحی غربی کشور بودند. آنها پس از عضویت در داعش در یک گروه بزرگ به رهبری ابو عایشه برای انجام عملیات‌های تروریستی در شهرهای ایران در مرداد ۱۳۹۵ وارد کشور شدند، اما با کشف و انهدام این گروه تروریستی و کشته شدن ابو عایشه این هفت نفر در کشور متواری شدند. به دلیل برخی ملاحظات اجتماعی-امنیتی نام خانوادگی این افراد فاش نشده است . نام برخی از آنان عبارتست از : قیوم ، ابوجهاد ، رامین ، سریاس و فریدون . تصاویر این تروریست های ملعون به دلیل دلخراش بودن در اینجا منتشر نمیشود .

حمله تروریستی تهران به همراه آخرین اخبار
تشییع شهدای ترور

محمد جواد جمالی دبیر اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی از احراز هویت زن تروریستی که در اختیار نیروهای امنیتی است خبر داد و بیان کرد که وی هیچ گونه نسبت خویشاوندی و قومیتی با دیگر تروریست‌ها نداشته و وظیفه‌اش هدایت افراد در انجام عملیات بود. وی بیان کرد که او اصالتی ایرانی داشته و اهل بخش‌های جنوبی ایران بود. طبق گفتهٔ او همدستان وی مربوط به نواحی غرب کشور بودند .

اطلاعیه وزارت اطلاعات

در پی سلسله عملیات پیچیده اطلاعاتی و با همکاری خانواده برخی تروریست ها در استان های کرمانشاه، کردستان، آذربایجان غربی و تهران ۴۱ نفر از عناصر گروهک وهابی داعش متشکل از تیم های عملیاتی و همچنین سرپل های ارتباطی و تدارکاتی به همراه مقادیری اسناد و مدارک و تجهیزات عملیات تروریستی قبل از هرگونه اقدام شناسایی و دستگیر شدند .

پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب

این‌گونه جنایات که حاکی از خباثت و در عین حال، حقارت مباشران و نیز آمران و مسببان آن است، بسی کوچکتر از آن است که در عزم ملت ایران خللی ایجاد کند . نتیجه‌ی قطعی این‌ها چیزی جز افزایش نفرت از دولت‌های آمریکا و عوامل آنان در منطقه همچون سعودی نیست. ملت ایران، متحد و با عزم راسخ به پیش خواهد رفت ان‌شاءالله .

همچنین بخوانید :   داعش ایران را تهدید کرد اما این بار به زبان فارسی
حمله تروریستی تهران به همراه آخرین اخبار
حمله تروریستی تهران به همراه آخرین اخبار

پیام تسلیت پاپ 

رهبر کاتولیکهای جهان طی یک پیام تلگرافی تسلیت عمیق خود را به قربانیان و خانواده هایی که عزیزانشان را در حمله تروریستی روز چهارشنبه از دست دادند ارسال کرد . پاپ در پیام خود از این حملات وحشیانه و خشونت آمیز ابراز تاسف کرد. وی در پیامش به مردم ایران اطمینان داد که برای صلح دعا میکند .

لازم به ذکر است که اکثر کشورها و نهادهای بین المللی این اقدام وحشیانه را محکوم کرده و با مردم ایران اعلام همدردی کردند .

نتیجه گیری

به عقیده بنده این اقدام تروریستی ریشه در جلسه مشترکی داشت که بین ترامپ رئیس جمهور امریکا با کشورهای مرتجع عرب منطقه در عربستان برگزار شد . عادل الجبیر وزیر امور خارجه عربستان گفته بود که ” نا امنی را به داخل مرزهای ایران خواهیم کشاند ” و درست دو ساعت قبل از حملات تهران ، در حساب توئیتری خود نوشت که تهران باید تنبیه شود .

حمله تروریستی تهران به همراه آخرین اخبار
حمله تروریستی تهران به همراه آخرین اخبار

همه اینها نشانه هایی از حضور عربستان در پشت پرده این اقدامات تروریستی است . همچنین طی هفته گذشته عربستان یار قدیمی خودش یعنی قطر را از دست داده و در سیاست های خود کم کم دچار انزوا شده است . همه اینها دلایلی است که زادگاه تروریست جهان یعنی عربستان را واداشته که اقداماتی علیه ایران انجام دهد که با یاری خداوند و رهنمودهای مقام معظم رهبری و تلاش نیروهای امنیتی ، همه نقشه های آنان برملا شده و ناکام خواهند ماند .

 

حمله تروریستی تهران به همراه آخرین اخبار نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 2

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + 5 =

بررسی

اعلام پایان کار داعش با نامه سردار قاسم سلیمانی

اعلام پایان کار داعش با نامه سردار قاسم سلیمانی حدود شش سال پیش بود که تصاویر وحشتناک از ح…