حضور زنان ایرانی در ورزشگاه به عنوان تماشاگر

423
حضور زنان ایرانی در ورزشگاه به عنوان تماشاگر

حضور زنان ایرانی در ورزشگاه به عنوان تماشاگر

تقریبا هرساله در آستانه شروع لیگ جهانی والیبال ، اخباری مبنی بر حضور بانوان در ورزشگاه برای تماشای مسابقات مردان به گوش میرسد . از یک طرف در ورزش ما قوانین مربوطه هنوز بخوبی اصلاح نشده اند و از طرف دیگر فدراسیون جهانی والیبال هشدار میدهد که اگر امکان حضور بانوان در ورزشگاه میسر نشود حق میزبانی ایران را خواهد گرفت . در این گیرودار ورزشی و کمی سیاسی ، امسال تغییری صورت گرفت و بانوان توانستند در ورزشگاع حضور یابند . برای اطلاع از جزئیات حضور زنان ایرانی در ورزشگاه با مجله اینترنتی بیرکلیک همراه باشید .

حضور زنان ایرانی در ورزشگاه به عنوان تماشاگر
حضور زنان ایرانی در ورزشگاه به عنوان تماشاگر

حضور زنان ایرانی در ورزشگاه

این روزها، دور جدیدی از تلاش‌ها برای آزادسازی ورود بانوان به ورزشگاهها آغاز شده است . تلاش‌هایی که اینبار جرقه آن با اظهارات معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده زده شد و در صدر اخبار برخی از رسانه‌های مجازی و روزنامه‌ها قرار گرفت . دکتر مسعود سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان در گفتگویی در خصوص حضور زنان در استادیوم اعلام کرده بود که به دنبال راهکاری برای تحقق این مساله خواهند بود و این اتفاق دور از انتظار نخواهد بود . شهیندخت مولاوردی معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در این باره گفته است : می‌توان با یک نظرسنجی میزان علاقه زنان برای تماشای نزدیک مسابقات ورزشی را به دست آورد، البته این صحبت به این معنا نیست که همه فعالیت‌های خود را متوقف کرده‌ایم و به مطالبات دیگر زنان، نمی‌پردازیم . به نظر دولت باید این امر مدیریت شود و سازوکار لازم آن فراهم شود، به شکلی که موجب نگرانی جامعه متدین نباشد . در واقع ابعاد شرعی و عرفی آن نیز مدنظر قرار گیرد و به دغدغه نظام تبدیل نشده و بررسی همه جانبه در این امر صورت گیرد .

همچنین بخوانید :   کسب اولین مدال جهانی والیبال ایران
حضور زنان ایرانی در ورزشگاه به عنوان تماشاگر
حضور زنان ایرانی در ورزشگاه به عنوان تماشاگر

مولاوردی همچنین در خصوص تشویق زنان برای حضور در ورزشگاهها و تماشای مسابقات ورزشی گفت : حضور زنان در ورزشگاهها درصدر مطالبات زنان قرار دارد و اگر این امر صورت گیرد برای تشویق نیز برنامه‌هایی در صورت نیاز خواهیم داشت . مولاوردی با توجه به نزدیک شدن مسابقات جهانی والیبال و حاشیه‌هایی که سال گذشته بحث ورود زنان به ورزشگاهها برای والیبال و دولت به وجود آورد، در خصوص حل شدن این موضوع تا برگزاری مسابقات جهانی والیبال گفت : انشاءالله تمام تلاشها بر این است که این مسابقات با کمترین هزینه برگزار شود و یکی از این هزینه‌ها هم حاشیه‌ای بود که سال گذشته از سوی تعدادی برای والیبال به وجود آمد . وی در عین حال مدعی شد طی سال‌های گذشته هیچ محدودیت و ممنوعیتی برای بانوان وجود نداشت و طی یکی دو سال گذشته این ممنوعیت برای مسابقات والیبال به وجود آمد که امیدوار هستیم برای برگزاری مسابقات والیبال مشکل خاصی بوجود نیاید .

احمدی‌نژاد در چهارم اردیبهشت ماه سال ۱۳۸۵ و در شرایطی که کمتر از یک سال از نشستن او برکرسی ریاست جمهوری می‌گذشت، به بهانه انتقاد از برخورد قوه قضائیه و نیروی انتظامی با مساله بدحجابی، در اقدامی شتابزده و علنی نامه‌ای به رئیس وقت سازمان تربیت بدنی نوشت و طی آن خواستار حضور بانوان در میادین ورزشی برای تماشای مسابقات ملی و حساس فوتبال شد. وی در آن نامه مدعی شده بود «برخلاف تصور و تبلیغ عده‌ای، تجربه نشان داده است که حضور انبوه خانواده‌ها و بانوان در محیط‌های عمومی، سلامت و اخلاق را در آن محیط‌ ها حاکم کرده است ». احمدی‌نژاد با این استدلال و بدون درنظر گرفتن چارچوب‌های شرعی و حتی بدون اعتقاد به بررسی کارشناسانه ابعاد مختلف این موضوع، در دستور علنی و شتابزده خود «ضرورت اختصاص جایگاه ویژه‌ای برای بانوان» در ورزشگاهها را مورد تاکید قرار داد .

همچنین بخوانید :   برد تیم ملی والیبال ایران مقابل آمریکا
حضور زنان ایرانی در ورزشگاه به عنوان تماشاگر
حضور زنان ایرانی در ورزشگاه به عنوان تماشاگر

حضور زنان در ورزشگاه آزادی

دیدار ایران و بلژیک در هفته دوم لیگ جهانی والیبال از ساعت ۲۱:۱۰ در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی آغاز شد و تیم ملی ایران موفق شد با نتیجه ۳ بر ۲ در دیداری ماراتن‌گونه بلژیک را شکست دهد . شاگردان کولاکوویچ موفق شدند در ست‌های دوم، سوم و پنجم پیروز شوند و ست‌های اول و چهارم را مغلوب شدند . از حاشیه های این بازی حضور ۳۰۰ نفر از بانوان کشورمان در سکوهای تماشاگران بود . طیبه سیاوشی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور زنان در ورزشگاه آزادی در مسابقه والیبال تیم های ملی ایران و بلژیک گفت که از ۳۰۰ زن حاضر در ورزشگاه، تعداد کمی از طریق سایت بلیط خریده بودند و مابقی مدعوین بودند . طیبه سیاوشی در گفت‌وگو با ایسنا با تاکید بر اینکه حضور زنان در ورزشگاه‌ها هیچ منع قانونی ندارد اظهار کرد : درست است در وهله اول خانم‌هایی که در بازی روز گذشته ایران و بلژیک حضور داشتند تعداد کمی بلیط خریده بودند و مابقی مدعوین بودند اما این قدم اول اتفاق خوبی بود و تلاش ما این است که امکان حضور زنان در ورزشگاه ها فراهم شود .

 

حضور زنان ایرانی در ورزشگاه به عنوان تماشاگر نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 6 =

بررسی

کسب اولین مدال جهانی والیبال ایران

کسب اولین مدال جهانی والیبال برای ایران تیم ملی والیبال ایران در پنجمین مسابقه خود در رقاب…