جزئیات وام ۵ میلیونی با وثیقه یارانه خانواده ها

1,505
جزئیات وام 5 میلیونی با وثیقه یارانه خانواده ها

جزئیات وام ۵ میلیونی با وثیقه یارانه خانواده ها

وام قرض الحسنه جزو آن دسته از نیازهایی است که نقش اساسی را در زندگی اکثر مردم ایفا میکند و اغلب مردم در طول زندگی خود به نوعی با آن سروکار داشته اند . یکی از تلخی های وام ، دردسرهای گرفتن آن است . کافیست برای گرفتن وام به یکی از شعبات بانک ها مراجعه کنید تا لیست بلندبالایی را از شرایط اخذ وام مشاهده کنید که سخت ترین آنها پیدا کردن ضامن است . خوشبختانه بانک مرکزی طبق قولی که داده بود در سال ۹۶ اقداماتی در جهت رفع موانع اخذ وام های خرد انجام داد و مشخص کرد که هرخانواده ایرانی میتواند با وثیقه حساب یارانه خود و بدون نیاز به ضامن، اقدام به دریافت وام کند . در این بخش از مجله اینترنتی بیرکلیک قصد داریم در مورد جزئیات وام ۵ میلیونی با وثیقه یارانه خانواده ها اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم پس همراه ما باشید .

جزئیات وام 5 میلیونی با وثیقه یارانه خانواده ها
جزئیات وام ۵ میلیونی با وثیقه یارانه خانواده ها

جزئیات وام ۵ میلیونی با وثیقه یارانه خانواده ها

در حالی که مردم همیشه برای دریافت وام با مشکلات متعددی چون داشتن ضامن و وثیقه روبرو هستند و این دشواری‌ها تا جایی ادامه می‎یابد که متقاضیان را از خواسته خود منصرف می‌کند . با این حال بانک مرکزی در اردیبهشت ماه امسال طرحی را رونمایی کرد که تمامی سرپرستان خانوار می‎توانند با ضمانت حساب کارت یارانه خود وام ۵ میلیون تومانی دریافت کنند که این تا حدودی مشکلات مربوط به دریافت وام را برای متقاضیان کمتر خواهد کرد .

حمیدرضا غنی آبادی مدیر اداره مطالعات و مقررات بانکی بانک مرکزی با بیان اینکه سرپرستان خانوار می‌توانند حساب یارانه نقدی خود را به عنوان ضمانت وام ۵ میلیون تومانی معرفی کنند، گفت بازپرداخت این تسهیلات ۵ ساله و نرخ سود ۱۸ درصد است .

همچنین بخوانید :   مبلغ یارانه پرداختی دولت به مردم در فروردین سال 96
جزئیات وام 5 میلیونی با وثیقه یارانه خانواده ها
جزئیات وام ۵ میلیونی با وثیقه یارانه خانواده ها

وی با تشریح جزئیات تمهیدات جدید بانک مرکزی برای ارائه تسهیلات آسان به مردم گفت بانک مرکزی در سال ۹۶ در صدد است که روش‌هایی را برای تأمین وثیقه آسان از سوی مردم در دستور کار قرار دهد . به گفته وی به دلیل اینکه اکثریت و قاطبه سرپرستان خانوار، یک حساب یارانه‌ای دارند ، در واقع این تدبیر اتخاد شد که به پشتوانه یارانه و حساب یارانه‌ای، امکان صدور کارت اعتباری فراهم باشد و در واقع، وثیقه مورد نیاز بانک، به صورت خودکار تأمین شود . مبالغ این وام‌ها، صرفاً برای خرید کالا و خدمات بوده و تراکنش‌های مالی برداشت وجه و انتقال وجوه، امکانپذیر نیست؛ بر همین اساس، بخشنامه مربوطه در ۲۷ اردیبهشت ماه امسال به شبکه بانکی ابلاغ شده و قابلیت اجرایی دارد .

در صورتی‌که منابع بانک‌ها اجازه دهد طبعا می‌توانند وام را پرداخت کنند اما در شرایط فعلی بانک‌ها منابع لازم برای پرداخت تسهیلات در این حجم وسیع برای افرادی که یارانه دریافت می کنند را ندارند و شنیده ها حاکی از آن است که پرداخت این وام هنوز بصورت جدی آغاز نشده است .

جزئیات وام 5 میلیونی با وثیقه یارانه خانواده ها
جزئیات وام ۵ میلیونی با وثیقه یارانه خانواده ها

تسهیلات بانکی در قالب « یارا کارت » اعطا می‌شود

بانک مرکزی به منظور پوشش گسترده کارت‌های اعتباری در کشور و تسهیل بهره‌مندی تمام اقشار جامعه از تسهیلات بانکی به پشتوانه یارانه واریزی به حساب خانوارها که در نهایت می‌تواند منتج به افزایش قدرت خرید خانوارها و ارتقای رضایتمندی جامعه از نظام بانکی و کمک به تولید و اشتغال داخلی می‌شود، طرح «یاراکارت اعتباری» را به شبکه بانکی ابلاغ کرد . براساس این بخشنامه که ۲۷ اردیبهشت ماه ابلاغ شد تمام سرپرستان خانوارها که مشمول اخذ یارانه هستند، می‌توانند با ارائه درخواست برای اخذ یاراکارت اعتباری به مؤسسه اعتباری مراجعه کنند .

همچنین بخوانید :   لیست پیش شماره کارت عابر بانک های کشور

یاراکارت اعتباری در قالب عقد مرابحه توسط مؤسسه اعتباری صادر و تسهیلات آن به صورت نسیه اقساطی به اشخاص مشمول اعطا می‌شود.همچنین به هر خانوار مشمول دریافت یارانه، صرفاً یک فقره یاراکارت اعتباری اعطا و کارت مزبور به نام سرپرست خانوار صادر می‌شود . طبق روش‌های طراحی شده بازپرداخت تسهیلات اعطایی به صورت خودکار از محل حساب‌های یارانه‌ای اشخاص انجام می‌پذیرد و بدین سبب ریسک ناشی از عدم پرداخت اقساط از سوی اشخاص مشمول به حداقل می‌رسد . سقف تسهیلات اعطایی به اشخاص مشمول نیز با توجه به میزان یارانه خانوار تعیین می‌شود .

 

جزئیات وام ۵ میلیونی با وثیقه یارانه خانواده ها نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =

بررسی

اسکناس‌ های ایران چطور چاپ می‌شود

اسکناس‌ های ایران چطور چاپ می‌شود براساس قانون پولی و بانکی کشور ، امتیاز انتشار پول رایج …