تفاوت نوشیدنی مالت و ماءالشعیر در چه چیزی می باشد

444
تفاوت نوشیدنی مالت و ماءالشعیر

تفاوت نوشیدنی مالت و ماءالشعیر در چه چیزی می باشد

نوشیدنی مالت محصولی است که از عصاره مالت جو بدست می آید و تولید آن به صورت کلاسیک و بدون شکر و یا به صورت نوشیدنی اسانس دار که حاوی شکر است، تولید می شود. در این مطلب از مجله اینترنتی بیرکلیک قصد داریم شما را با تفاوت نوشیدنی مالت و ماءالشعیر آشنا نماییم.

تفاوت نوشیدنی مالت و ماءالشعیر

از ادغام کردن جو، رازک و آب مالت تشکیل می‌شود ولی برای تولید آن از مواد دیگری مانند ذرت، برنج و دکستروز نیز استفاده می‌شود. محتوای تشکیل دهنده یک نوشیدنی مالت روی هم رفته آب، گاز Co-2 ، اسیدهای آلی و عصاره رازک می باشد. ولی جو، رازک، مخمر و آب اجزای تشکیل دهنده مواد ماءالشعیر هستند که مواد اولیه آنها با بهره گیری از دستگاه‌های مخصوص مخلوط و با نوشیدنی تخمیر می‌شود تا در آن حباب‌های الکل بوجود آید، سپس از طریق گرما، الکل ایجاد شده را برای بدست آوردن ماءالشعیر بدون الکل تبخیر می‌کنند.

مراحل تخمیر برای تولید هر یک از نوشیدنی‌های مالت و ماءالشعیر مجزا است. واضح است که برای تولید هر دوی این نوشیدنی ها از مخمر استفاده می‌شود، ولی علت تفاوت اصلی بین نوشیدنی مالت و ماءالشعیر، جنس مخمر استفاده شده در بخش تخمیر است. از دیدگاه طعم، ماءالشعیر نسبت به نوشیدنی مالت طعم تلخ‌تری دارد چون که نوشیدنی مالت به خاطر وجود دانه‌های ذرت شیرین شده، برنج و دکستروز، مزه نسبتا شیرینی دارد.

تفاوت نوشیدنی مالت و ماءالشعیر
تفاوت نوشیدنی مالت و ماءالشعیر

تفاوت طمع ها به خاطر این است که در تولید ماءالشعیر از نوعی مخمر بهره برده میشود که در مرحله‌ تخمیر به سمت فوقانی مایع شناور می‌شود، سپس تمام محتویات قندی آن بوسیله دستگاه برداشته می‌شود، که همین کار عامل مزه تلخ ماءالشعیر است. از طرف دیگر، برای بدست آوردن نوشیدنی مالت از مخمرهایی بهره برده میشود که امکان شناور شدن را ندارند، به همین دلیل مواد قندی در مخازن تولید نوشیدنی ته‌نشین شده و مزه شیرین‌تری به نوشیدنی مالت می‌دهند. با این که ماءالشعیر می‌تواند از طریق هر یک از این دو نوع مخمر با توجه به نوع دستگاه‌های تخمیر تولید شود، ولی برای بدست نوشیدنی مالت تنها می‌توان از مخمرهای ته‌نشین شونده بهره برد.

تفاوت نوشیدنی مالت و ماءالشعیر در چه چیزی می باشد نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 3

همچنین بخوانید :   آموزش تهیه 3 نوشیدنی انرژی زا خانگی و سالم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + پانزده =

بررسی

راز چاقی بیش از حد کشتی گیران سومو ژاپنی در چیست

راز چاقی بیش از حد کشتی گیران سومو ژاپنی در چیست کشتی سومو ورزشی ژاپنی است که در آن دو کشت…