در زندگی روزمره مان به چه کسی می توان اعتماد کرد

456
به چه کسی می توان اعتماد کرد

در زندگی روزمره مان به چه کسی می توان اعتماد کرد

یک پژوهش جدید در دانشگاه کالیفرنیا، برکلی نشان می‌دهد که افراد خجالتی قابل اطمینان بوده و سخاوتمندتر هستند. در این بخش از مجله اینترنتی بیرکلیک به بررسی نتایج تحقیقات دانشمندان درباره این که در زندگیمان به چه کسی می توان اعتماد کرد میپردازیم.

در یک بازه زمانی کوچک خجالت کشیدن می‌تواند چیز مفیدی باشد. خجالت کشیدن یک حالت احساسی است که در حد نرمال نشانه‌ی خوبی است و نباید آن را چیز بدی دانست و یا آن را به مفهوم اضطراب اجتماعی یا حس شرمندگی شناخت. درصورتی که رایج ترین نشانه‌ی خجالت کشیدن نگاه کردن به پایین و پوشاندن قسمتی از صورت و یا لبخند زدن یا عبوس شدن است. فردی که احساس شرمندگی می‌کند عموما کل صورت خود را می‌پوشاند.

به چه کسی می توان اعتماد کرد
به چه کسی می توان اعتماد کرد

در تحقیقی که به تجزیه و تحلیل افراد خجالتی پرداخته بود از ۶۰ محصل در حالی فیلمبرداری شد که زمان های خجالت‌آوری را می‌گذراندند به عنوان نمونه زمانیکه از روی ظاهر قضیه فرضیات نادرستی را می‌کردند و یک زن چاق را اشتباهاً حامله می‌پنداشتند یا یک شخص شلخته و نامرتب را بصورت نادرست گدا فرض می‌کردند. دانشمندان سطح خجالت کشیدن از این شرایط را بر اساس ویدئوها تجیه و تحلیل نمودند. همچنین در یک پژوهش دیگر میزان دست و دل بازی و بخشنده بودن را با ارائه دادن بلیت‌های قرعه کشی به داوطلبان و میزان به اشتراک گذاشتن این بلیت‌ها توسط آن‌ها مورد بررسی قرار گرفت. آمارها نشان داد افرادی که آسانتر خجالت زده می‌شدند بلیت‌های بیشتری را به سایرین می‌دادند که نشان از بخشنده بودن بیشتر آن‌ها داشت.

همچنین بخوانید :   با این راهکارها به اضطراب خودتان حمله کنيد

همچنین در یک پژوهش دیگر میزان اعتماد بنفس و خجالتی بودن شرکت کنندگان با یک بازیگر مطرح مورد بررسی قرار گرفت. در این تحقیق به آن‌ها گفته شد که این شخص در یک گزینش نمره‌ی کامل گرفته است و این بازیگر از خود خجالت زدگی یا غرور را نشان می‌داد. در مرحله بعد در یک بازی که این افراد با این بازیگر انجام می‌دادند سطح اعتماد آن‌ها به شخص بازیگر مورد بررسی قرار گرفت و مشاهده شد هنگامیکه شخص بازیگر از خود خجالت نشان می‌داد افراد بیشتری با او همبستگی نشان می‌دادند راحت‌تر ارتباط برقرار میکردند.

در زندگی روزمره مان به چه کسی می توان اعتماد کرد نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 3

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 14 =

بررسی

با رعایت این ۱۰ مورد در تابستان کمتر عرق کنید

با رعایت این ۱۰ مورد در تابستان کمتر عرق کنید در تابستان کمتر عرق کنید : بعد از بوی بد دها…