به خطر افتادن روابط زناشویی با این عادت های اشتباه

1,132
به خطر افتادن روابط زناشویی

به خطر افتادن روابط زناشویی با این عادت های اشتباه

روان شناسان معتقدند رفتارهایی که ناخواسته موجب تخریب روابط زناشویی می‌شود را باید شناسایی کرد و از آن‌ها اجتناب کنیم. در این بخش از مجله اینترنتی بیر کلیک شما را با عادت های اشتباهی که موجب به خطر افتادن روابط زناشویی میشود را آشنا می نماییم.

حفظ روابط زناشویی

ماه عسل زیباترین دوران یک رابطه است ولی بلافاصله بعد از پایان رسیدن آن خصوصیاتی از شریک زندگی‌مان که در ابتدا نادیده گرفته بودیم به نظرمان می‌آید. ما و همسرمان امکان دارد ناخواسته کارهایی انجام دهیم که موجب آسیب رسیدن به رابطه مان شود. رفتارهای آزاددهنده احتیاج به شناسایی دارند و همه میبایست برای بهبود رابطه زناشویی این عادات را از ریشه خشک کنیم.

۱ – فرار از مشاجره

این در صورتی است که زوجین موفق متوجه میشوند که باید به خوبی مبارزه کنند و بسیار سریع یک راه‌حل پیدا کنند. آن‌ها به طور کامل از مشاجره دوری نمی‌کنند و جلوی صحبت کردن یکدیگر را نمی‌گیرند. البته کسانی که صحبت هایشان نیش‌دار است، قادر نخواهند بود صحبت مناسبی داشته باشند و تنها دیگران را مقصر قلمداد می‌کنند. میبایست کلمات قاطعانه و عادلانه را برای ابراز خواسته‌های خود پیدا کنیم و به صراحت با شریک زندگی‌مان صحبت کنیم.

به خطر افتادن روابط زناشویی
به خطر افتادن روابط زناشویی

۲ – احترام نگذاشتن به حریم خصوصی

در دنیای مجازی، زوجین بیشتر دچار وسواس بررسی کردن تاریخچه مرورگر همسرشان، پیغام ها و پست‌های شبکه‌های اجتماعی می‌شوند. متاسفانه تکنولوژی مانند یک شمشیر دو لبه عمل میکند و اگر متوجه چیزی شویم که شک‌برانگیز است امکان ندارد که بتوانیم با آن کنار بیاییم. این در صورتی است که اغلب از تمام اتفاقات اطلاع نداریم و به سادگی ممکن است دچار تفسیر اشتباه شویم. از این جهت اگر با اعتماد داشتن به شریک زندگی‌مان مشکل داریم، پیشنهاد میشود با او صحبت کرده و این نگرانی را برطرف کنیم.

همچنین بخوانید :   پرخاشگری و خشونت جسمانی چگونه گریبان گیر خانواده ها می شود

۳ – یکنواختی زندگی

پیشنهاد میشود که از یکنواختی همیشگی زندگی‌مان خارج شویم؛ چون که روی روال افتادن کارها، فوق‌العاده است و موجب می‌شود که در رابطه احساس آسودگی داشته باشیم ولی می‌تواند عامل مخرب برای عشق و هیجان باشد. ما به کارهای روزمره وابسته می‌شویم و همین امر موجب می‌شود که رابطه عاطفی امان کهنه شود. برای پیشگیری از این شرایط می‌توانیم کمی از کارها را جابه‌جا کنیم.

گذراندن تمام وقت‌مان با همدیگر ممکن است در ظاهر صحیح باشد ولی می‌تواند سبب جدایی عاطفی باشد. جداگانه انجام دادن کارها به ما اجازه می‌دهد تا همپای شریک زندگی‌مان رشد کرده و شخصیت فردی خود را حفظ کنیم. به همین جهت می‌توانیم هر از گاهی بیرون برویم و با دوستان‌مان خوش بگذرانیم.

به خطر افتادن روابط زناشویی
به خطر افتادن روابط زناشویی

۴ – فراموش کردن روزهای مهم

از یاد رفتن روز تولد، روز مادر، روز پدر و اهمیت ندادن به احساسات شریک زندگی تاثیر بسیار مخربی بر روی روابط عاشقانه و زناشویی زوجین دارد. این کارها می‌تواند رشته هر نوع رابطه‌ای را پاره کند. همه ما احتیاج به قدردانی داریم. مخصوصا برای تلاش‌هایی که جهت مراقبت از همسر و خانواده انجام داده‌ایم. دقت و توجه به این تلاش به ما برای اهتمام روزافزون انگیزه می‌دهد.

۵ – بی احترامی

سخنانی که از دهان‌مان بیرون می‌آید در ذهن دیگران نفوذ کرده و در حافظه آن‌ها ثبت میشود. هیچ یک از ما نمی‌توانیم بددهنی، بی‌احترامی و جملات توهین‌آمیز را از ذهنمان پاک کنیم. علاوه بر این، امکان دارد قصد داشته باشیم شریک زندگی‌مان را به انسان بهتر تبدیل کنیم و یا او را مجبور کنیم که تغییر کند. انگیزه‌های خودخواهانه می‌تواند ا اشتباهی باشد که به پایان رسیدن رابطه را رقم می‌زند.

همچنین بخوانید :   10 جمله مهم برای مردان در رابطه با همسرداری

 

به خطر افتادن روابط زناشویی با این عادت های اشتباه نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 3

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =

بررسی

این دو کلمه در زندگی زناشویی معجزه میکند

این دو کلمه در زندگی زناشویی معجزه میکند زندگی زناشویی دارای مهارت های خاص خود است که آگاه…