آیا برترین ریاضی دان ها را چپ دست ها تشکیل می دهد

385
برترین ریاضی دان ها

آیا برترین ریاضی دان ها را چپ دست ها تشکیل می دهد

یک باور کلی وجود دارد که بر طبق آن میان هوش و چپ دست بودن ارتباط مستقیمی وجود دارد. برای بررسی این حقیقت نگاهی به گذشته بیندازیم: لئوناردو داوینچی، مارک تواین، موتزارت، ماری کوری و نیکولا تسلا تنها تعدادی از چپ دست های مشهور دنیای علم و هنر هستند. در این مطلب از مجله اینترنتی بیرکلیک قصد داریم بررسی کنیم که آیا برترین ریاضی دان ها از چپ دست ها هستند؟

برترین ریاضی دان ها

در عصر کنونی هم مثال های مشابهی دیده می‌شود، از تعدادی از رؤسای جمهور مشهور گرفته تا فوتبالیست‌های مطرحی همچون لیونل مسی که از او به عنوان پدیده دنیای فوتبال یاد می‌شود. اما آیا این نام ها می‌تواند دلیلی بر هوش اغلب افراد چپ دست باشد؟

آخرین تحقیقاتی که در این رابطه صورت گرفته است مربوط به چپ دست بودن و تسلط در ریاضیات است. بر اساس این تحقیق، افراد چپ دست در تجزیه و تحلیل اصول ریاضی عملکرد مناسب تری دارند. پیش بینی می‌شود بین ۱۰ تا ۱۳. ۵ درصد از مردم جهان راست دست نباشند. تعداد اندکی از این افراد توانایی استفاده از دو دست را دارند در نتیجه اکثر افرادی که این دسته کوچک را تشکیل می‌دهند چپ دست هستند.

برترین ریاضی دان ها
برترین ریاضی دان ها

افرادی که چپ دست هستند نیم کره سمت راست مغزشان پیشرفته تر عمل میکنند. این قسمت از مغز به فرآیندهایی مانند استدلال فضایی تخصیص داده شده است. پژوهش های صورت گرفته مشخص می‌کند بافت سلول عصبی رابط میان دو نیم کره مغز در افراد چپ دست قوی تر از افراد راست دست است. این بدان مفهوم است که تعدادی از افراد چپ دست ارتباط مناسب تری میان دو نیم کره مغزشان برقرار است و به همین خاطر تجزیه و تحلیل اطلاعات در مرکز کنترل بدنشان با قدرت بیشتری صورت میگیرد.

همچنین بخوانید :   فواید زندگی در نزدیکی درختان برای سلامت مغز و کاهش استرس

اما در جواب این سوال که چرا بیشتر افراد چپ دست قدرت تجزیه و تحلیل مغزی بهتری دارند فعلا به طور کامل مشخص نیست. یک نظریه بر این باور است زندگی در دنیای که برای راست دست‌ها ساخته شده، چپ دست‌ها را وادار به بهره گیری از هر دو دست کرده که این حاصلی جز افزایش ارتباط میان دو نیم کره مغز ندارد.

آیا برترین ریاضی دان ها را چپ دست ها تشکیل می دهد نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 4

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + بیست =

بررسی

بیوگرافی علی کریمی اسطوره صداقت در دنیای فوتبال

بیوگرافی علی کریمی اسطوره صداقت در دنیای فوتبال علی کریمی یکی از بازیکنان ارزشمند فوتبال ک…