استفاده از کولر بلافاصله بعد از روشن کردن خودرو سرطان زا است

206
استفاده از کولر

استفاده از کولر بلافاصله بعد از روشن کردن خودرو سرطان زا است

بلافاصله بعد از سوار شدن به داخل خودرو کولر خودرو را روشن نکنید. ابتدا پنجره‌های خودرو را پایین کشیده و اجازه دهید تا هوای داخل خودرو عوض شود، بعد از گذشت چند دقیقه می‌توانید از کولر خودرو استفاده کنید در غیر این صورت با گذشت زمان ممکن است درگیر بیماری‌های خطرناکی شوید. در این مطلب از مجله اینترنتی بیرکلیک شما را با عوارض استفاده از کولر بلافاصله بعد از روشن کردن خودرو آشنا می نماییم.

عوامل ایجاد کننده سرطان به ۲ بخش تقسیم میشوند، عوامل درونی که مرتبط به ژنتیک افراد می‌شود که تقریبا ۲۰ تا ۳۰ درصد سرطان‌ها را به خود تخصیص می دهد و دیگری عوامل بیرونی است که ۷۰ تا ۸۰ درصد دیگر را تشکیل می‌دهند. عوامل بیرونی یا محیطی در خورد و خوراک، هوا، رفتارهای نادرست زندگی و… شرایط ایجاد ابتلا به سرطان را بسیار بیشتر می‌کند. در سال های اخیر با صنعتی شدن شهرها مواد صنعتی ناشی از این تغییرات که محصولی از نفت هستند گریبان گیر انسان‌ها شده‌اند. این‌ها مشتقاتی هستند که در حالاتی می‌توانند به عنوان عوامل سرطان زا به حساب بیایند.

یکی از نمونه هایی که سرطان‌زایی آن به اثبات رسیده است ترکیبی به نام بنزن می باشد که یک مولکول چندوجهی و شامل مشتقات کربنی می باشد و در مواد شیمیایی و پلیمری به وفور پیدا می‌شود. بنزن یک محصولی است که تنفس کردن و تماس با آن می‌تواند موجب ایجاد انواع سرطان‌ها شود.

استفاده از کولر
استفاده از کولر

بهره گیری از مواد پلاستیکی که در زندگی امروزی به وفور دیده می‌شود، بنزن یکی از مواد اصلی در این دسته از محصولات است. همچنین در تمامی تجهیزات و داشبورد جلوی ماشین نیز به خاطر پلاستیکی بودن آن‌ها بنزن وجود دارد. بنزن، ماده آتش زا و بو دار است که می‌تواند تماس و تنفس آن فرد را دچار برخی از مشکلات جدی کند.

همچنین بخوانید :   خطر سرطان بیضه چه کسانی را تهدید میکند

در زمانی که یک ماده پلاستیکی در معرض تابش آفتاب قرار می‌گیرد نرم شده و باعث میشود بنزن از خود آزاد کند. سطح مجاز بنزن در هوا تقریبا ۵۰ میلی گرم در هر متر مکعب است. اگر یک وسیله نقلیه برای چندین ساعت مداوم در سایه و محیط بسته پارک شده باشد درصد بنزن موجود در آن تقریبا ۲۰۰ تا ۴۰۰ میلی گرم است اکنون تصور کنید همین خودرو برای مدت‌های طولانی در معرض نور شدید آفتاب و دمای بیشتر از ۲۵ درجه قرار گیرد چه مقدار بنزن در محیط درونی خودرو آزاد می‌شود؟ بنزن آزاد شده در این خودرو تقریبا ۱۰ برابر میشود یعنی ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ میلی گرم که این عدد درحدود ۴۰ تا ۸۰ برابر حد مجاز است.

اکنون یک فرد با این درصد زیاد بنزن وارد خودرو شده و بلافاصله کولر را روشن میکند و بنزن آزاد شده در فضای خودرو را پخش و به درون ریه های خود میکشد. تماس و تنفس بلند مدت بنزن باعث سرطان ریه، سرطان‌ خون، ناکارآمدی مغراستخوان و مشکلات فراوانی در کبد و کلیه می‌شود به همین جهت شدیدا توصیه می‌شود افراد بلافاصله پس از سوار شدن به ماشین از کولر خودرو استفاده نکنند.

استفاده از کولر بلافاصله بعد از روشن کردن خودرو سرطان زا است نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 3

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 1 =

بررسی

مرسدس بنز AMG گرن توریسمو شاهکار خودروهای مفهومی

مرسدس بنز AMG گرن توریسمو شاهکار خودروهای مفهومی صنعت خودروسازی در سالهای اخیر پیشرفت های …