بهترین خطوط هوایی جهان در سال ۲۰۱۶

465

بهترین خطوط هوایی جهان در سال ۲۰۱۶

کمپانی اسکای تراکس مشهورترین سازمان واجد صلاحیت جهت ارزش گذاری شرکتهای هواپیمایی و رتبه بندی آنها میباشد . این شرکت بین المللی هر سال اقدام به معرفی برترین خطوط هوایی جهان میکند و شرکت های مربوط به حمل و نقل هوایی را رتبه بندی میکند . در ادامه رتبه بندی این کمپانی در سال ۲۰۱۶ و معرفی بهترین خطوط هوایی جهان را خدمت شما همراهان عزیز تقدیم مینماییم پس مثل همیشه با مجله خودتان یعنی مجله اینترنتی بیرکلیک همراه باشید .

بهترین خطوط هوایی جهان در سال 2016
بهترین خطوط هوایی جهان در سال ۲۰۱۶

بهترین خطوط هوایی جهان

رتبه هفتم : ترکیش ایرلاینز (Turkish Airlines)

خطوط هوایی ترکیش در سال ۱۹۳۳ به دستور مصطفی کمال آتاتورک تأسیس شد و در حال حاضر روزانه به ۲۴۷ مقصد، در اروپا، آسیا، آفریقا و ایالات متحده آمریکا پروازهای مستقیم دارد . این شرکت در سال ۲۰۱۴ بیش از ۵۴٫۷ میلیون مسافر را جابجا کرده است .

بهترین خطوط هوایی جهان در سال 2016
بهترین خطوط هوایی جهان در سال ۲۰۱۶

دفتر مرکزی شرکت ترکیش ایرلاینز در شهر استانبول قرار دارد و فرودگاه بین‌المللی آتاترک و فرودگاه بین‌المللی صبیحه گوکچن، قطب‌های این شرکت هواپیمایی به‌شمار می‌آیند . ترکیش ایرلاینز هم اکنون ۳۳۳ هواپیمای عملیاتی دارد و حدود ۱۸۰ فروند هواپیمای دیگر نیز در دست سفارش دارد . این شرکت هوایی یکی از اعضای استار الاینس است، و از جانب اسکای‌ترکس شش بار پیاپی برنده‌ی جایزه‌ی بهترین خطوط هوایی اروپا شده است .

رتبه ششم : هواپیمایی اتحاد (Etihad Airways)

بهترین خطوط هوایی جهان در سال 2016
بهترین خطوط هوایی جهان در سال ۲۰۱۶

هواپیمایی اتحاد، حامل پرچم امارت متحده‌ی عربی است و در ابوظبی مستقر است . هواپیماهای بوئینگ و ایرباس این هواپیمایی به بیش از ۱۰۰ مقصد پرواز می‌کنند . این شرکت به خاطر اتاق‌ها و سوییت‌های مجللش در پروازهای تجاری و درجه یک به شهرت رسیده است . در سال ۲۰۱۶، این هواپیمایی عناوین بهترین پرواز درجه یک دنیا، بهترین صندلی پرواز درجه یک و بهترین پذیرایی داخل پرواز درجه یک را به دست آورده است .

همچنین بخوانید :   آخرین اخبار از سقوط هواپیمای ATR آسمان

رتبه پنجم : آل نیپون ایرویز (All Nippon Airways)

بهترین خطوط هوایی جهان در سال 2016
بهترین خطوط هوایی جهان در سال ۲۰۱۶

خطوط هوایی آل نیپون بزرگ‌ترین شرکت هواپیمایی کشور ژاپن است و صاحب یکی از بزرگ‌ترین ناوگان‌های بوئینگ ۷۸۷ دریم‌لاینرز است . ANA مورد تحسین و تمجید بازرسان اسکای‌ترکس قرار گرفته و در زمینه‌ی پاکیزگی، خدمات، و ایمنی نمرات نسبتا کاملی دریافته کرده است. بسیاری از هواپیماهای این شرکت هوایی دارای صندلی‌های راحت و کشویی هستند که می‌توانند ایمنی حریم شخصی را تا حدود زیادی حفظ کنند؛ به علاوه، حتی در پروازهای اقتصادی نیز خروجی برق و یو‌اس‌بی برای صندلی‌ها موجود است . ANA هم‌چنین جوایز بهترین خدمات فرودگاهی در جهان و بهترین خدمات کارکنان در آسیا را از آن خود کرده است .

رتبه چهارم : کاتای پاسیفیک (Cathay Pacific Airways)

بهترین خطوط هوایی جهان در سال 2016
بهترین خطوط هوایی جهان در سال ۲۰۱۶

شرکت کاتای پسیفیک در تاریخ ۲۴ سپتامبر ۱۹۴۶ توسط روی سی. فارل آمریکایی و سیدنی دی کانتزو استرالیایی راه‌اندازی شد و در حال حاضر روزانه به ۱۶۸ مقصد که در ۴۲ کشور پراکنده می‌باشند، پروازهای مستقیم دارد. این شرکت در سال ۲۰۱۲ بیش از ۲۷ میلیون مسافر و بالغ بر ۱٫۸ میلیون بسته پستی را منتقل نموده‌است . دفتر مرکزی این شرکت در هنگ کنگ قرار دارد و از فرودگاه بین‌المللی هنگ‌کنگ به‌عنوان قطب شرکت هواپیمایی خود استفاده می‌نماید. بزرگترین سهام‌داران کاتای پسیفیک شرکت‌های سوایر گروپ و ایر چاینا می‌باشند . شرکت کاتای پسیفیک در حال حاضر در ناوگان هوایی خود، دارای ۱۳۸ فروند هواپیمای مسافربری و باربری می‌باشد . این شرکت به‌عنوان یکی از اعضای بنیانگذار اتحاد وان‌ورلد به‌شمار می‌آید، که هم‌اکنون نیز به‌همراه بزرگترین شرکت تابعه خود، یعنی دراگون‌ایر، عضوی از وان‌ورلد می‌باشد .

رتبه سوم : سنگاپور ایرلاینز (Singapore Airlines)

بهترین خطوط هوایی جهان در سال 2016
بهترین خطوط هوایی جهان در سال ۲۰۱۶

سنگاپور ایرلاینز، شرکت هواپیمایی حامل پرچم سنگاپور است، که در تاریخ ۱ مه ۱۹۴۷ توسط شرکت مالایَن ایرویز تاسیس شد . قطب این شرکت هواپیمایی؛ فرودگاه چانگی سنگاپور می‌باشد . سنگاپور ایرلاینز در سال ۲۰۱۲ بیش از ۱۸ میلیون مسافر و در ۲۰۱۱ بالغ بر ۱۶٫۹ میلیون مسافر را جابجا نموده‌است . این شرکت در ۱۵ دسامبر ۲۰۱۰ با درآمدی معادل ۱۴ میلیارد دلار، از سوی یاتا به‌عنوان دومین شرکت بزرگ هواپیمایی جهان بر پایه میزان درآمد سالیانه، معرفی شد .

همچنین بخوانید :   برای جلوگیری از بیمار شدن در سفر چه کنیم

رتبه دوم : قطر ایرویز (Qatar Airways)

بهترین خطوط هوایی جهان در سال 2016
بهترین خطوط هوایی جهان در سال ۲۰۱۶

شرکت قطر ایرویز در سال ۱۹۹۳ راه‌اندازی شد و در حال حاضر روزانه به ۱۳۳ مقصد در آفریقا، آسیای میانه، اروپا، خاور دور، آسیای جنوبی، خاورمیانه، آمریکای شمالی، آمریکای جنوبی و اقیانوسیه، پروازهای مستقیم دارد . دفتر مرکزی این شرکت در شهر دوحه قطر قرار دارد و فرودگاه بین‌المللی دوحه ، قطب این شرکت هواپیمایی به‌شمار می‌آید . شمار کارکنان شرکت هواپیمایی قطر در سال ۲۰۱۳ بیش از ۳۰٫۰۰۰ نفر اعلام شد . در سال ۲۰۱۶ سایت معتبر‌ worldairlineawards که رده‌بندی‌های شرکت‌های هوایی در جهان را انجام می‌دهد ، شرکت هوایی قطر را که پیش از این در مقام اول بود با یک پله سقوط به عنوان دومین خط هوایی برتر سال انتخاب کرد . قطر ایرویز هم‌اکنون در ناوگان هوایی خود، دارای ۱۷۳ فروند هواپیمای جت مسافربری می‌باشد .

رتبه یکم : هواپیمایی امارات (Emirates)

 

بهترین خطوط هوایی جهان در سال 2016
بهترین خطوط هوایی جهان در سال ۲۰۱۶

دفتر مرکزی هواپیمایی امارات در شهر دبی قرار دارد . این شرکت متعلّق به گروه امارات است و پروازهای منظم روزانه‌ای را از دبی به مقاصدی در خاورمیانه ، خاور دور ، اروپا ، آفریقا ، شبه قاره هند ، جنوب شرق آسیا و آمریکای شمالی انجام می‌دهد . فرودگاه بین‌المللی دبی، قطب این شرکت هواپیمایی به‌شمار می‌آید . هواپیمایی امارات بزرگ‌ترین شرکت هواپیمایی در خاورمیانه است این شرکت در حال حاضر نزدیک به ۳۰۰ هواپیمای فعال و تعداد زیادی نیز در دست سفارش دارد . طبق آخرین برآورد بیش از ۱۸ هزار خدمه پرواز را به خدمت گرفته است و در هفته بیش از ۳٫۴۰۰ پرواز به ۱۳۳ شهر واقع در ۷۴ کشور جهان انجام می‌دهد . هواپیمایی امارات در سال ۲۰۱۲ از نظر شمار انتقال مسافر بین‌المللی، در رتبه چهارم از بزرگترین شرکت‌های هواپیمایی قرار گرفت . همچنین در سال ۲۰۱۳ به عنوان بهترین شرکت هواپیمایی جهان انتخاب شد . شرکت هوایی امارات با چهار پله صعود نسبت به سال قبل به عنوان بهترین خط هوایی سال انتخاب شد .

همچنین بخوانید :   تفاوت انواع بلیط های هوایی سیستمی و چارتری

بهترین خطوط هوایی جهان در سال ۲۰۱۶ نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 3

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 2 =

بررسی

پیدا شدن محل سقوط هواپیمای آسمان

پیدا شدن محل سقوط هواپیمای آسمان پیدا شدن محل سقوط هواپیمای آسمان : همانطور که مطلع هستید …