پدرم قهرمان زندگی من است بمناسبت روز پدر

1,281
پدرم قهرمان زندگی من است بمناسبت روز پدر

پدرم قهرمان زندگی من است بمناسبت روز پدر

پدر یعنی شجاعت، استقامت،‌ زندگی، ایستادگی و غرور . او کسی است که نمی دانم مهربانی و سخاوتش را باید بستایم یا مردانگی و غیرتش را . او اولین مردی است که در زندگی خود دیده ایم یک مرد واقعی که برای امنیت و آسایش خانواده خود حتی اگر لازم باشد از جان خود نیز میگذرد . بجای بودن در کنار خانواده ، به شغل های متعدد روی می آورد تا آینده خوبی برای خانواده خود رقم بزند و چه تلخ است اگر فکر کنیم میتوان با خرید یک جوراب ! و یک جمله تبریک روز پدر ، بتوان زحمات او را جبران کرد . در این بخش از مجله اینترنتی بیرکلیک میخواهیم خیلی ساده بگوییم پدرم قهرمان زندگی من است .

پدرم قهرمان زندگی من است بمناسبت روز پدر
پدرم قهرمان زندگی من است بمناسبت روز پدر

یک روز بنام پدر

مردم تمام کشورها یک روز از سال را به نام پدر جشن میگیرند و به نوعی از زحمات او قدردانی میکنند . در کشور ما روز ۱۳ رجب که مصادف با روز ولادت حضرت علی (ع) است را به عنوان روز پدر جشن میگیریم . قبل از انقلاب اسلامی، روز ۲۴ اسفند زادروز رضا شاه بر پایهٔ گاهشمار ایرانی روز پدر نامیده می‌شد . اما پس از انقلاب اسلامی روز پدر به زادروز حضرت علی ابن ابیطالب(ع) تغییر یافت . در بسیاری کشورها روز پدر ، سومین یکشنبهٔ ماه ژوئن در نظر گرفته شده‌است که این روز در ادامهٔ روز مادر و قدردانی از مادران است .

پدرم قهرمان زندگی من است بمناسبت روز پدر
پدرم قهرمان زندگی من است بمناسبت روز پدر

 

نکته ای که حائز اهمیت است اینست که ما نه یک روز بلکه تمام طول عمر باید قدردان زحمات پدر و مادر خود بوده و برای تشکر از والدین خود تنها به یک روز بسنده نکنیم . منظورم رفتاری است که نسبت به والدین خود داریم . متاسفانه برخی اصول مهم زندگی مانند احترام و اهمیت به والدین ، در لابه لای اتفاقات زندگی و روزمرگی آن کم رنگ شده و گاها به دست فراموشی سپرده میشوند . نباید فراموش کنیم که هر رفتاری که با والدین خود داشته باشیم همان رفتار را نیز فرزندانمان با ما خواهد داشت پس بیایید الگوی خوبی برای فرزندانمان باشیم .

هر رفتاری که با والدین خود داشته باشیم همان رفتار را نیز فرزندانمان با ما خواهند داشت پس بیایید الگوی خوبی برای فرزندانمان باشیم

یک مرد بنام پدر

حتما هر یک از شما داستانی در زندگی برای خود دارید و شخصیت هایی که در این داستان شما هستند . نباید فراموش کنیم که اولین قهرمان داستان ما کسی است که برای بقا و حفظ خانواده روزها و شب ها جنگید . حضورش در خانه،‌ برای آرامش و تامین مخارج ما کمرنگ شد، اما رنگ عشقش به ما هر ثانیه پر رنگ و پر رنگ تر شد . پدر به ما جسارت و جرات خطر کردن و پیش رفتن داد تا امروز که به اینجا رسیدیم . او بود که دستمان را گرفت که زمین نخوریم و بعد از هر زمین خوردنی بلند شدن را به ما یاد داد . پدر کسی است که وجودش امید و آرامش بخش به زندگی است و نبودش خلائی که پر شدنی نیست .

پدرم قهرمان زندگی من است بمناسبت روز پدر
پدرم قهرمان زندگی من است بمناسبت روز پدر

 

پدر همیشه در پی برآوردن خواسته های ما بود و از خواسته هایش گذشت . امروز را به نامش زدند تا به او بگوییم که قدردانش هستیم و من می خواهم بگویم که پدر تو قهرمان داستان زندگی من هستی که در کنارت احساس امنیت می کنم . پدر درس ها به من اموختی و پنداشتی فراموش کرده ام ، اما من این درس ها را در قلبم جا داده ام تا کسی نتواند آن ها را از من بگیرد . تو به من عشق ورزیدی با همه بدی ها و خوبی هایم .

ای یگانه الگوی من

                             ای قهرمان من

                                                    و ای پدرم روزت مبارک

 

پدرم قهرمان زندگی من است بمناسبت روز پدر نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 5

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 13 =