۱۱ تاکتیک ترامپ که باعث برنده شدن در مذاکرات میشود

109
11 تاکتیک ترامپ که باعث برنده شدن در مذاکرات میشود

۱۱ تاکتیک ترامپ در مذاکرات

۱۱ تاکتیک ترامپ که باعث برنده شدن در مذاکرات میشود

سال‌ها قبل در ۱۹۸۷، دونالد ترامپ کتابی نوشت به نام هنر معامله گری که تاحدودی اتو بیوگرافی و تا حدودی مقاله‌ ای مفصل درباره‌ی چگونگی انجام مذاکرات برنده و معاملات تجاری است . “هنر معامله‌گری” پرفروش‌ترین کتاب شد و این معاملات تجاری استثنایی و برنامه‌های تلویزیونی ریلیتی او (کارآموز (The Apprentice)، کارآموز مشهور (The Celebrity Apprentice) ، دختر شایسته (Miss Universe) ، و غیره) ترامپ را به‌ طور چشم‌گیری در کانون توجه رسانه‌های بین‌المللی قرار داد . حالا که وی رییس جمهور ایالات متحده‌ی امریکا شده است خیلی‌ها فکر می‌کنند پشتکار ، درایت ، و شهامت به پایان رساندن این راه را دارد . با مجله اینترنتی بیر کلیک همراه شوید تا با ۱۱ تاکتیک ترامپ که باعث برنده شدن در مذاکرات میشود بیشتر آشنا شوید .

11 تاکتیک ترامپ که باعث برنده شدن در مذاکرات میشود
11 تاکتیک ترامپ که باعث برنده شدن در مذاکرات میشود

۱ – بزرگ بیندیشید

من بزرگ اندیشیدن را دوست دارم . برای من این خیلی ساده است : در هر حال اگر قرار باشد بیندیشید، می‌توانید بزرگ هم بیندیشید .

۲ – نگران جنبه‌ی منفی باشید ، جنبه‌ی مثبت از خودش مراقبت خواهد کرد

همیشه با پیش‌بینی بدترین شرایط وارد یک معامله می‌شوم . اگر برای بدترین برنامه‌ریزی کنید – اگر بتوانید در بدترین شرایط زندگی کنید – قسمت خوب همیشه از خودش مراقبت خواهد کرد .

۳ – انتخاب‌ها را به حداکثر برسانید

بیش‌ از حد به یک معامله یا یک روی‌کرد وابسته‌نمی‌شوم … امکان معامله‌های زیادی را فراهم می‌کنم ، چون بیش‌تر معامله‌ها، هرقدر هم که در ابتدا خوب و نوید بخش به نظر برسند، ممکن است با شکست روبه‌رو شود .

همچنین بخوانید :   5 تمرین کارساز برای اینکه به یک مذاکره کننده موفق تبدیل شویم
11 تاکتیک ترامپ که باعث برنده شدن در مذاکرات میشود
11 تاکتیک ترامپ که باعث برنده شدن در مذاکرات میشود

۴ – بازارتان را بشناسید

من دوست دارم تصور کنم این غریزه را دارم. به همین دلیل است که تعداد زیادی عددباز و تحلیلگر استخدام نمی‌کنم، و به بررسی‌های غیر واقعگرایانه‌ی بازاریابی اعتماد نمی‌کنم. بررسی‌های خودم را انجام می‌دهم و نتیجه‌های خودم را می‌گیرم .

۵ – از اهرم استفاده کنید

بدترین کاری که ممکن است در یک معامله انجام دهید این است که ناتوان از موفقیت به نظر برسید. این باعث می‌شود بوی خون به مشام طرف مقابل برسد و سپس شما می‌ میرید .

۶ – مکان‌تان را به معامله ارتقا دهید

شاید در میان همه‌ی مفاهیم املاک و مستغلات اشتباه‌ترین برداشت این باشد که کلید موفقیت، مکان است، مکان، مکان، مکان… اول از همه، شما لزوما بهترین مکان را نیاز ندارید. چیزی که نیاز دارید بهترین معامله است .

۷ – اسم‌تان را سر زبان‌ها بیندازید

چیزی که من در مورد مطبوعات آموخته‌ام این است که آنها تشنه‌ی یک داستان خوب هستند، هرچه مهیج‌تر بهتر… نکته این است که اگر کمی متفاوت، کمی زننده باشید، یا کارهایی بکنید که جسورانه و جنجال‌برانگیز هستند، مطبوعات درباره‌ی شما خواهند نوشت.

11 تاکتیک ترامپ که باعث برنده شدن در مذاکرات میشود
11 تاکتیک ترامپ که باعث برنده شدن در مذاکرات میشود

۸ – مبارزه کنید

در بیش‌تر موارد به راحتی رابطه‌ی خیلی خوبی برقرار می‌کنم. با آدم‌هایی که با من خوب هستند، خوب برخورد می‌کنم. ولی وقتی آدم‌ها با من بدرفتاری ‌کنند یا در مورد من بی‌انصافی کنند یا سعی ‌کنند از من سواستفاده کنند، رویکرد کلی من، در تمام زندگی‌ام سخت مبارزه کردن بوده‌است .

همچنین بخوانید :   ترامپ در 100 روز 488 ادعای دروغ مطرح کرده است

۹ – به وعده‌های‌تان عمل کنید

شما نمی‌توانید آدم‌ها را فریب بدهید، حداقل نه برای مدتی طولانی. می‌توانید هیجان ایجاد کنید، می‌توانید تبلیغات شگفت‌انگیزی بکنید و هر نوع بازتابی از مطبوعات بگیرید، و می‌توانید کمی اغراق کنید. ولی اگر به وعده‌های‌تان عمل نکنید، آدم‌ها می‌فهمند .

۱۰ – هزینه‌ها را کنترل کنید

اعتقاد دارم وقتی مجبور هستید باید خرج کنید. ولی به این نیز اعتقاد دارم که بیش از آن‌چه لازم است خرج نکنید .

۱۱ – تفریح کنید

پول هیچ‌وقت انگیزه‌ی بزرگی برای من نبوده‌است، فقط به عنوان معیاری برای شمارش امتیازها بوده‌است. هیجان واقعی بازی کردن است .

۱۱ تاکتیک ترامپ که باعث برنده شدن در مذاکرات میشود نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + نه =

بررسی

۵ تمرین کارساز برای اینکه به یک مذاکره کننده موفق تبدیل شویم

۵ تمرین کارساز برای اینکه به یک مذاکره کننده موفق تبدیل شویم به احتمال فراوان همانند بسیار…