با مردانی که نباید با آنها ازدواج کرد آشنا شوید

108
مردانی که نباید با آنها ازدواج کرد

با مردانی که نباید با آنها ازدواج کرد آشنا شوید

مردانی که نباید با آنها ازدواج کرد

با چه مردانی ازدواج نکنیم،همه ما به کرات دیده و یا شنیده ایم که بسیاری از روابط که آن را متعهدانه می دانیم، در واقع غیر از این است. زیرا در پایان، زن را با فریب های بسیار، ابهام، تردید، بی اعتمادی و ترس مواجه کرده است. مطالعه نشانه های زیر که برگرفته از تجربیات بسیاری از روابط ناموفق است، به شما کمک می کند که رابطه خود را مورد ارزیابی قرار داده و در صورت لزوم به آن پایان دهید.

با مجله اینترنتی بیرکلیک همراه باشید تا با مردانی که نباید با آنها ازدواج کرد آشنا شویم!

اصولا زنان به صحبت ها و گفته های مردان تکیه می کنند و به راحتی اعتماد خود را نشان می دهند این در حالی است که مردان رفتار زنان را ملاک اعتماد به آنها قرار می دهند این اصل ثابت می کند که زنان راحت تر می توانند مورد گول خوردن قرار گیرند اما به دور از تمام اینها باید قبل از ازدواج دقت بالایی در شناخت همسر آینده به کار گرفته شود و تنها با تکیه به یک سری کلمات و تعاریف آینده خود را خراب نکنید.

شناخت! با تاكيد بر اين كلمه طلايي‌ است كه مي‌توانيد اطمينان لازم براي انتخاب شريك زندگي را پيدا كنيد اما هرچيزي راهي دارد و شناخت هم به‌راحتي به‌دست نمي‌آيد. راه‌هاي شناخت طرف مقابل زياد است شايد بتوان گفت به تعداد آدم‌ها راه وجود دارد اما نشانه‌هايي وجود دارد كه مي‌تواند مثل ميانبر عمل كند و كمك كند طرفين در مدت كوتاه آشنايي قبل از ازدواج به شناخت قابل‌قبولي برسند.

در مورد انتخاب همسر بايد از فاكتورهاي گوناگوني استفاده كرد. در جلسات حضوري بيشتر بايد توجه به مسائلي مانند: تعادل روحي، سلامت جسماني، قيافه ظاهري و نگاه كلي فرد به زندگي مورد توجه قرار گيرد. براي به‌دست‌آوردن تعادل روحي كه اهميت بسيار زيادي دارد، بايد رفتار فرد مورد توجه قرار گيرد.

این مرد ها مناسب ازدواج نیستند

۱ – مردان معتاد و دائم‌الخمر

مردانی که نباید با آنها ازدواج کرد
مردانی که نباید با آنها ازدواج کرد

اعتیاد چه به موادمخدر باشد چه به مواد محرک یا قمار، اعتیاد است. مردان قمارباز همیشه می‌خواهند همه‌چیز را بدون زحمت به‌دست آورند. حتا فکر می‌کنند بالاخره روزی شانس می‌آورند و در بازی قمار برنده خواهند شد. گرچه آن‌ها همیشه قول می‌دهند این رفتار را ترک کنند، اما نمی‌توان خیلی روی قول‌شان حساب کرد. آن‌ها معمولاً یا بسیار بی‌خیال‌اند یا پرخاشگر. افراد معتاد و دائم‌الخمر، ثبات رفتاری ندارند و با این توجیه که در حالِ خود نیستند، رفتارهای بدشان را رفع و رجوع می‌کنند. نداشتن ثبات شخصیت، یکی از عواملی است که می‌تواند در فروپاشی زنده‌گی نقش داشته باشد.

۲ – مردان عصبی مزاج

مردانی که نباید با آنها ازدواج کرد
مردانی که نباید با آنها ازدواج کرد

چنین مردانی که روحی عصبی دارند با همسر خود سر کوچک ترین مسأله نزاع و مشاجره ی سختی می کنند و یک زندگی شیرین و مفرح را به کام همسر بدبخت و بچه های بیگناه و حتی آشنایان دور و نزدیک تلخ می سازند!

۳ – مردان هوس باز

مردانی که نباید با آنها ازدواج کرد
مردانی که نباید با آنها ازدواج کرد

مردان هوس باز که دائمأ در پی دختران متعدد هستند و به هیچیک از آنها پایبند نیستند از بدترین نوع شخصیت ها می باشند. این مردها معمولأ خیلی خوش سر و زبان هستند لباس های شیک می پوشند و ماشین های گران قیمت سوار میشوند . ظاهری فریبنده دارند و در اوایل آشنایی با پول خرج کردن و کادوهای گران قیمت دل دخترها را می ربایند ولی بعد از بدست آوردن آنها یک دفعه همه چیز عوض میشود و این دختر را ترک کرده و به دنبال شکار دیگری میروند.

۴ – مردان خودپسند

مردانی که نباید با آنها ازدواج کرد
مردانی که نباید با آنها ازدواج کرد

مرد خودپسند به نوعي ادعاي سروري‌كردن به ديگران را دارد اما در برقراري رابطه صميمانه عملا ناتوان است. او در رابطه عاطفي تلاش مي‌كند چهره زيبا و خاصي از خود نشان دهد و فردي را انتخاب مي‌كند كه اهل تعريف و تحسين باشد. اين تيپ مردها در برخوردهاي اوليه دوست‌داشتني هستند، زيرا رفتارشان نشان مي‌دهد، بسيار اعتمادبه‌نفس بالايي دارند و افراد توانا و موفقي هستند. ولي به مرور دروغ‌ها و روياپردازي‌‌هاي‌شان آشكار مي‌شود. او آنقدر راجع به توانايي‌ها و ويژگي‌هايش صحبت مي‌كند كه موفق مي‌شود طرف مقابلش را تحت‌تاثير قرار ‌دهد.

اين اختلال در بين ديگر اختلال‌هاي شخصيت از پايايي بيشتري برخوردار است و اين ويژگي‌ها به‌صورت مستحكمي در اين فرد باقي مي‌ماند و احتمال تغييرشان بسيار پايين است. زندگي با چنين مردي زن را خسته و ناتوان مي‌كند چون اين فرد نمي‌تواند با او همدلي كند و هرچقدر هم او را مورد توجه و تمجيد قرار دهد، بازهم برايش كافي نيست.

۵ – مردان خسیس

مردانی که نباید با آنها ازدواج کرد
مردانی که نباید با آنها ازدواج کرد

شوهری که در امور مالی زن بسیار سختگیری می کند و سر سوزنی گذشت ندارد ، به درد زندگی نمی خورد. البته مقصود این نیست که باید زن بی اجازه ی شوهر هر چه می خواهد خرج کند ، بیشتر مشاجراتی که در خانه روی می دهد فقط بر سر پول است. حال آنکه در اصل نباید چنین باشد ، خیلی از زن و شوهرها چندان که به پول اهمیت می دهند، هرگز برای تربیت بچه ها ارزش قایل نیستند، البته زن و شوهر به واسطه ی پول مشاجره نمی کنند، بلکه در اکثر اوقات طریقه ی خرج کردن آن است که موجب سر و صدا و نزاع ایشان میگردد. پس زنی که به خوبی مدیریت خانه را انجام میدهد، پول را با حساب و کتاب و مناسب خرج می کند و یک شاهی را هم حرام نمی کند و باز مورد شماتت و سختگیری شوهر قرار می گیرد، حق دارد گلایه مند باشد.

۶ – مردان تنبل و بیکار

مردانی که نباید با آنها ازدواج کرد
مردانی که نباید با آنها ازدواج کرد

مردی که قدرت کار و تلاش را در خود به واسطه تنبلی از بین برده است موجب آزار و ناراحتی و در نهایت مشکلات مالی می شود. در دنیایی که همه چیز برای پیشرفت وابسته به حرفه و درآمد است چطور می تواند زندگی بدون این دو ویژگی را تحمل کرد.

۷ – مردان وابسته به خانواده

مردانی که نباید با آنها ازدواج کرد
مردانی که نباید با آنها ازدواج کرد

شوهری که فقط به اقوام و خویشان خودش تعلق دارد نیز از جمله شوهرانی است که ابداً به درد شما نمی خورد. چون این گونه مردان اصلاً به شما متعلق نیستند و از آن دردانه های عزیز کرده ی پدر و مادر خود هستند که می خواهند همیشه کنار آنها باشند . پس چه وقت میتواند به شما رسیدگی کند، چه وقت فرصت حرف زدن با شما را دارد؟ زندگی با این نوع مردان، همواره اختلاف در منزل به وجود می آورد و حرفهای بی مورد و بی ارزش همیشه در منزل شما منعکس میشود که به دنبال خود دعوا مرافعه خوهد آورد.

۸ – مردان بدبین‌

مردانی که نباید با آنها ازدواج کرد
مردانی که نباید با آنها ازدواج کرد

افراد بدبین و مبتلا به پارانویید، به همه‌چیز شک دارند، مخصوصاً در مورد مسایل ناموسی و اقتصادی. آن‌ها طوری طرفِ مقابل را بازخواست و مواخذه می‌کنند که به نوعی بی‌حرمتی و بی‌احترامی تلقی می‌شود، ولی معمولاً به طرف مقابل‌شان می‌گویند: «به تو اعتماد دارم، اما به جامعه و مردم نه!» این مردان با گوش کردن به اخبار حوادث، مدام در پی شنیدنِ اخباری درباره خیانت و… هستند.

با مردانی که نباید با آنها ازدواج کرد آشنا شوید نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 1

2 نظرات

 1. بهروز

  ۱۳۹۵-۱۰-۱۷ at ۲۳:۵۵

  الان با این گزاره هایی که شما آوردید یکم اینکه ایجاد بدگمانی میکنید. یعنی دخترک در تقابل با جنس مخالف با نگاه بررسی کننده شاکی و مظنون نگاه میکند از بیخ. دویم اینکه اینهایی که گفتید حتی اگر نه به ظن و گمان غلط بخواهید حذف کنید از گزینه هایتان مگر اینکه با یخچال خانه تان ازدواج کنید. و این محصول و دسپخت شماهاییست که این تبلیغات سوء را علیه بشریت و علیه رابطه انسانی ازدواج مرد وزن کمپین میکنید

  پاسخ

  • بارانا

   ۱۳۹۵-۱۰-۱۸ at ۰۹:۱۹

   با سلام دوست عزیز
   هدف از نوشتن این مطلب صرفا آگاهی بیشتر برای خانم هایست که قصد ازدواج دارند تا قدم کوچکی در کاهش آمار طلاق داشته باشیم

   پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 5 =