به کمک روش لیپوماتیک لاغر شوید و لاغر بمانید

99
روش لیپوماتیک

به کمک روش لیپوماتیک لاغر شوید و لاغر بمانید

روش لیپوماتیک

لیپوماتیک در حقیقت یک نوع دستگاه ساکشن پیشرفته برای تخلیه چربیهای موضعی زیر پوست می باشد. تکنولوژی بکار گرفته شده در این ابزار بقدری دقیق و فوق العاده عمل می کند که کاملا آنرا از لیپوساکشن متمایز می سازد. همچنین برتری این دستگاه بر لیزر لیپولیز هم در حین عمل برای جراح و هم در نتایج عمل برای بیمار کاملا مشهود می باشد. با مجله اینترنتی بیرکلیک همراه باشید تا شما را با تمامی اطلاعات مهمی که درباره روش لیپوماتیک باید بدانید آشنا نماییم.

لاغری با لیپوماتیک

استفاده از این روش به افراد چاق یا دارای اضافه وزنی که با رژیم و ورزش می‌توانند به تناسب اندام برسند اصلا توصیه نمی‌شود. همچنین کاهش وزن ۱۰ ۱۲ و ۱۵ کیلو در یک جلسه لیپوماتیک ـ که برخی پزشکان سودجو درباره آن حرف می‌زنند ـ هیچ توجیه علمی ندارد. به عبارتی لیپوماتیک مناسب افرادی است که چاقی موضعی در غبغب، بازو، شکم، ران، باسن، بغل پا، کتف و… دارند و با ورزش و رژیم چربی‌هایشان آب نمی‌شود یا ممکن است مدت‌ها طول بکشد تا کمی نتیجه بگیرند.

روش لیپوماتیک
روش لیپوماتیک

با استفاده از امواج اینفراسونیک و ارتعاش (Vibration) و نوسان ثابت حول محوری (Nutation) سلولهای چربی را از محل اتصالات آنها به یکدیگر جدا می سازد و بدون اینکه منجر به تخریب سلولهای چربی گردد، سلولهای بافت چربی را سالم از زیر پوست با عمل ساکشن خارج می نماید. به همین دلیل از سلولهای خارج شده چربی توسط این تکنیک می توان مجددا بعنوان فیلر برای حجیم سازی گونه و صورت و یا سایر اعضاء استفاده نمود. قابل ذکر است که این چربی بمراتب دارای دوام بیشتر و تورم کمتر پس از تزریق بعنوان فیلر می باشد و نسبت به چربی کشیده شده توسط ساکشن برای حجیم سازی بسیار سالمتر (Intact) است.

چه ویژگی هایی موجب استقبال از روش لیپوماتیک شده است

پیشینه لیپوماتیک به حدود دهه ۷۰ میلادی باز می گردد زمانی که تکنیک لیپوساکشن با استفاده از قدرت محرکه مکانیکی بعنوان power  assisted liposuction وارد بازار شد اما دستگاه لیپوماتیک جدید نتیجه اصلاحات و پیشرفت های بیشتر دهه اخیر بوده که علاوه بر حرکت رفت و برگشت، حرکات چرخشی و دورانی کانولا با فرکانس ۶۰۰ هرتز منجر به آزاد شدن اتصالات سلول های چربی از بافت های همبندی مجاور شده، آسیب و ضربه کمتری به بافت های عروق و اعصاب مجاور وارد می کند.

روش لیپوماتیک
روش لیپوماتیک

لذا درد و تورم، کبودی و تجمع مایع به نسبت روش لیپوساکشن سنتی کمتر رخ می دهد. این تکنولوژی تحت عنوانnutational infrasonic liposuction   یا lipomatic از سال ۱۹۹۷ وارد بازار شده و از چند سال قبل در ایران نیز مورد استفاده قرار گرفته است. این دستگاه توسط سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) ورد تایید قرار گرفته است.

مزایای لیپوماتیک

روش لیپوماتیک
روش لیپوماتیک

۱ – یکنواختی لایه چربی زیر پوست در لیپوماتیک Lipomatic عالی است و هیچگونه بقایای مانده ازچربی که در روشهای دیگر ساکشن بصورت گلوله مانند در زیر پوست لمس می گردد در این روش وجود ندارد.

۲ – نیاز به بستن گن در این روش برای بیمار دو هفته است که در مقایسه با ساکشن سنتی ( ۶ ماه ) و لیزر لیپولیز ( ۴-۲ ماه ) بسیار کوتاهتر است. در عین حال بستن گن ۴۰-۳۰ روز برای بهتر جمع شدن پوست توصیه می گردد.

۳ – در این روش بیحسی موضعی کافیست و بیمار درد ندارد در حالیکه در روشهای دیگر ساکشن چنانچه با بیحسی موضعی انجام گیرد معمولا بیمار احساس ناراحتی و درد دارد و معمولا نیاز به داروهای آرام کننده و خواب آور و حتی بیهوشی خفیف می باشد.

۴ – ریسک عفونت در لیپوماتیک Lipomatic بسیار کم می باشد.

۵ – لیپوماتیک نیاز به بستری ندارد و بیمار بلافاصله بعد از عمل می تواند بسر کار بازگردد.

عوارض لیپوماتیک

اگر کاندیدای لیپوماتیک بدرستی شناسایی شود و پزشک هم در کارش متبحر با‌شد، تقریبا هیچ عارضه خطرناکی ایجاد نخواهد شد اما در صورتی که پزشک از تجربه کافی برخوردار نباشد، متاسفانه عوارضی مثل غیرقرینگی اندام‌ها مثلا ران‌ها، گودرفتگی‌های غیرطبیعی، جمع شدن مایعات زیرپوست، خطر بروز عفونت بیمارستانی و… ایجاد می‌شود.

روش لیپوماتیک
روش لیپوماتیک

در مورد همه افراد هم درد مختصر بویژه هنگام ماساژدرمانی، خروج خونابه از نقاط سوراخ شده و کبودی وجود دارد و جای نگرانی نیست البته افراد مبتلا به فشارخون بالا، بیماران قلبی و عروقی و افراد مبتلا به دیابت باید قبل از انجام لیپوماتیک با پزشک معالج‌شان مشورت کنند، چون درست است که کم‌ شدن حجم و توده چربی بویژه در ناحیه شکم، وضع سلامت این افراد را بهتر می‌کند، اما می‌تواند خطرناک هم باشد.

پیکرتراشی و لیپوماتیک چه ارتباطی با هم دارند

واژه پیکرتراشی یا بادی کانتور ((body contouring اصطلاحی کلی است و مشتمل برکلیه روش های جراحی و غیر جراحی که بمنظور فرم دهی به اندام ها و برقراری تناسب اندام فرد بکار می روند. روش های کم تهاجمی (غیر جراحی) بیشتر در بیمارانی کاربرد دارند که تجمع بافت چربی اضافی به صورت موضعی موجب بدشکلی فرم بدن شده و تناسب اندام فرد را با مشکل مواجه می نماید.

بیمارانی که علاوه بر تجمع چربی دچار شلی و افتادگی بیش از حد پوست شده اند معمولا نیاز به روش های جراحی یا ترکیبی پیدا می کنند. لیپوماتیک یک نوع تکنولوژی یا فن آوری با تهاجم کم بوده که طی سال های اخیر بعنوان یکی از روش های غیر جراحی پیکرتراشی با استقبال بیشتری روبرو شده است.

به کمک روش لیپوماتیک لاغر شوید و لاغر بمانید نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 2

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 4 =