راهنمای انتخاب رنگ لنز چشم متناسب با رنگ پوست شما

199
راهنمای انتخاب رنگ لنز چشم

راهنمای انتخاب رنگ لنز چشم متناسب با رنگ پوست شما

راهنمای انتخاب رنگ لنز چشم

لنزهاي رنگي هميشه طرفداران خاص خودشان را داشته‌اند، البته كساني هم هستند كه تا به حال از آن استفاده نكرده‌اند ولي هميشه وسوسه خريدن يك لنز رنگي در گوشه ذهن‌شان وجود داشته است، اما غير از نكات بهداشتي گاهي انتخاب رنگ لنز نيز مي‌تواند مشكل باشد، اين كه چه رنگي بيشتر به چهره مي‌آيد، چه رنگ‌هايي چهره را طبيعي‌تر نشان مي‌دهد.

در این قسمت از مجله اینترنتی بیرکلیک قصد داریم شما را با راهنمای انتخاب رنگ لنز چشم متناسب با رنگ پوست شما آشنا نماییم. با ما همراه باشید!

آشنایی با انواع لنز

 

لنزهای تماسی، ابزارهای طبی نازکی هستند که مستقیما روی سطح چشم‌ها را می‌پوشانند. این لنزها برای اصلاح بینایی، تغییر سریع رنگ چشم یا به دلایل درمانی استفاده می‌شوند.ل نزهای تماسی در دو نوع وجود دارند: لنزهای سخت و نرم.

راهنمای انتخاب رنگ لنز چشم
راهنمای انتخاب رنگ لنز چشم

لنزهای سخت، بادوام تر از لنزهای تماسی نرم هستند. با این‌حال، راحتی آن‌ها در هنگام پوشیدن کمتر است. لنزهای تماسی سخت می‌توانند تا یکسال یا بیشتر دوام داشته باشند. از سویی دیگر، لنزهای نرم در هنگام پوشیدن راحت تر هستند اما باید به طور مرتب تعویض شوند. لنزهای نرم، چند بار مصرف هستند. یک جفت از آن‌ها بسته به مارکی که دارد، می‌تواند دو هفته تا یک ماه دوام داشته باشد.

لنزهای تماسی به دو دسته تقسیم می‌شوند: لنزهای طبی (نسخه ای) و لنزهای پلانو. لنزهای طبی برای اصلاح انواع مشکلات چشم استفاده می‌شوند :

نزدیک بینی، دوربینی و آستیگماتیسم . از سویی دیگر لنزهای پلانو به طور خاص برای مقاصد زیبایی ساخته می‌شوند. این لنزها به هیچ وجه بینایی را اصلاح نمی‌کنند.

راهنمای انتخاب رنگ لنز چشم متناسب با رنگ پوست

 

پوست های سبزه

راهنمای انتخاب رنگ لنز چشم
راهنمای انتخاب رنگ لنز چشم

اغلب مردم اعتقاد دارند که رنگ های روشن برای پوست سبزه مناسب نیست، در حالی که این عقیده اشتباه است. رنگ عسلی یا قهوه ای روشن، رنگ های خیلی عالی و جذابی هستند. اگر می خواهید ظاهر دل انگیز و متفاوتی داشته باشید، رنگ خاکستری به نسبت تیره را امتحان کنید تا ظاهرتان را سرد و جذاب کند. بعضی از درجه های آبی و سبز برای پوست سبزه مناسب است ولی سعی کنید درجه های روشن آنها را انتخاب نکنید.

پوست های گندمی

استفاده از رنگ های روشن، فکر خوبی است. رنگ سبز از رنگ‎هایی است که برای شما بسیار زیباست ولی در این صورت سعی کنید از آرایشی که در آن، رنگ سبز وجود دارد استفاده نکنید. چون روی ظاهرتان تاثیر می گذارد. از رنگ آبی دوری کنید. همچنین رنگ عسلی، فندقی و خاکستری، رنگ های شگفت انگیزی هستند. لنز سرمه ای هم اگر تصمیم دارید رنگ ملایم و رقیقی انتخاب کنید، مناسب و زیباست.

پوست های سفید

راهنمای انتخاب رنگ لنز چشم
راهنمای انتخاب رنگ لنز چشم

آبی و طوسی با همه درجه های شان برای شما عالی اند. فیروزه ای و رنگ های دریایی اگر همراه شان لباس های سفید بپوشید، رنگ های فوق العاده ای هستند. ارغوانی و بنفش رنگ های بسیار زیبایی هستند، ولی کمی جلب توجه می کنند و برای تمام مناسبات، مناسب نیستند.فقط کسانی که پوست بسیار روشن دارند، می توانند از لنز ارغوانی استفاده کنند آن هم بدون هیچ آرایشی؛ که در این صورت ظاهرشان طبیعی خواهد بود.

نکات مهم

راهنمای انتخاب رنگ لنز چشم
راهنمای انتخاب رنگ لنز چشم

۱ – در امتحان کردن رنگ های مختلف لنز درنگ نکنید تا بهترین رنگ مناسب برای رنگ پوست و موی خود را پیدا کنید.

۲ – ببینید هر لنز در نور پردازی های متفاوت چگونه به نظر می رسد .

۳ – هنگام انتخاب رنگ لنز باید به این نکته توجه کنید که می‌خواهید چند وقت به چند وقت از آن استفاده کنید ، مثلا اگر می‌خواهید از لنز هرروز استفاده کنید بهتر است یک رنگ طبیعی‌تر انتخاب کنید ، اگر می‌خواهید در بعضی مناسبت‌های خاص از لنز استفاده کنید ، می‌توانید از رنگ‌های کمی فانتزی‌تر استفاده کنید که چهره‌ شما را کاملا عوض کند.

۴ – توصیه می‌کنیم ، قبل از خرید حتما به بروشورها و کاتالوگ‌های لنز توجه کنید .

راهنمای انتخاب رنگ لنز چشم متناسب با رنگ پوست شما نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 8

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 1 =