تاثیرات عجیب و شگفت انگیز عشق بر روی بدن

127
تاثیرات عجیب و شگفت انگیز عشق بر روی بدن

تاثیرات عجیب و شگفت انگیز عشق بر روی بدن

تاثیرات عجیب و شگفت انگیز عشق بر روی بدن

عشق اثرات مثبت و شگفت انگیزی بر ذهن و جسم انسان دارد. اگر تا به حال عاشق شده باشید حتما این آثار خوب را تجربه کرده اید . اگر هم نمی دانید عشق چیست بهتر است که این مقاله را مطالعه کنید تا اثرات عشق بر جسم و ذهن را بدانید .

عشق شاید یک ماده مخدر یا داروی آرامش بخش نباشد اما تاثیراتش دقیقا همانند آنهاست ؛ وقتی کسی عاشق می شود مغزش به گونه ای تغییر می یابد که حس می کند همه دنیا زیباست ، همه آدم ها خوب هستند و هیچ دردی برایش باقی نمی ماند .

تاثیرات عجیب و شگفت انگیز عشق بر روی بدن
تاثیرات عجیب و شگفت انگیز عشق بر روی بدن

انسان های عاشق حالتی از سرخوشی دارند و شور و هیجان آنها بسیار بالاست . البته باید بدانید که عشق فقط روی مغز تاثیر نمی گذارد،  بلکه همه بدن را تحت سلطه خود دارد و به همین خاطر است که با دیدن معشوق ، تغییراتی در حالت های روحی و جسمی افراد ایجاد می شود .

همانگونه که حدس زدید قصد داریم در این نوشته مجله اینترنتی بیرکلیک از تاثیرات عجیب و شگفت انگیز عشق بر روی بدن صحبت کنیم . با ما همراه شوید .

تاثیرات عجیب و شگفت انگیز عشق بر روی بدن

عشق شما را نشئه می‌کند

دانشمندان دلیل خوشحالی بیش‌ازحد به هنگام عاشق شدن را توضیح می‌دهند . عاشق شدن باعث می‌شود یک سیستم عصبی در مغز فعال شود که به هنگام مصرف کوکائین نیز این بخش فعال می‌گردد . فعال شدن این بخش باعث می‌شود که احساس شدید سرخوشی داشته باشید . در نتیجه اگر فکر می‌کنید به خواستگار جدید خود علاقه‌مند شده‌اید، آن‌طور که فکر می‌کنید دیوانه نشده‌اید.

همچنین بخوانید :   8 راز در مورد مردان که زنان باید بدانند و توجه کنند

عشق شما را احمق می‌کند

افرادی که عاشق هستند ، کمتر می‌توانند تمرکز کنند و کارهایی که به توجه نیاز دارد را نمی‌توانند بهه خوبی انجام دهند . علاوه بر این ، این تحقیق نشان داد هرقدر عشق افراد نسبت به یکدیگر بیشتر باشد، تمرکز بر روی کارها برایشان دشوارتر می‌شود . محققان این تحقیق دقیقاً نمی‌دانند چه چیزی باعث می‌شود که مغز افراد عاشق تا این حد مبهم شود ؛ اما فکر می‌کنند تعادل میان تمرکز و توهم برای موفقیت یک رابطه حیاتی است.

تاثیرات عجیب و شگفت انگیز عشق بر روی بدن
تاثیرات عجیب و شگفت انگیز عشق بر روی بدن

عشق شما را مصمم‌تر می‌کند

حتماً شما هم داستان‌های عاشقی زیادی شنیده‌اید ؛ داستان‌هایی که دو دوست بر سر ازدواج با یک دختر که مورد علاقه هر دو است ، با یکدیگر دشمن شده‌اند . چه چیزی باعث ایجادد چنین خصومتی می‌شود ؟

پاسخ این سؤال هورمون‌های عصبی است که با خشونت و همدلی ارتباط دارند. محققان از یک سری افراد خواستند تا زمانی را توصیف کنند که فردی نزدیک به آن‌ها مورد تهدید قرار گرفته است.

این افراد عکس‌العمل خود در این مواقع را شرح دادند. محققان دریافتند که علاقه به یک شخص باعث ایجاد رفتار خشونت‌آمیز می‌شود. در نتیجه زمانی که عاشق فردی هستید، این هورمون‌ها مغز شما را داغ کرده و احساس همدلی ترحم‌آمیز را به خشونت حمایتی تبدیل می‌کنند. این امر باعث می‌شود که شما از فرد موردعلاقه خود در مقابل افراد مهاجم، حوادث پراسترس و حتی ناراحتی دفاع کنید. جالب بود، نه؟

عشق باعث می‌شود که دچار وسواس شوید

اگر تاکنون عاشق شده باشید، می‌دانید که چگونه حماقت در اوایل رابطه می‌تواند شما را خسته کند .  محققان دریافتند ممکن است تأثیر زیست‌شیمی عشق رمانتیک از اختلالات وسواس اجباری قابل‌تمییز نباشد. محققان دریافتند افرادی که در ۶ ماه گذشته عاشق شده‌اند، همانند افرادی که به وسواس مبتلا هستند، سطح سروتینین پایینی دارند. سروتینین یک هورمون آرامش‌دهنده است. این موضوع توضیح می دهد که چرا نمی‌توانید از فکر کردن به نوزاد خود دست بکشید.

همچنین بخوانید :   برای شروع یک رابطه عاشقانه جدید باید چگونه باشید

عشق باعث می‌شود فکر کنید ، شکست‌ناپذیر هستید

آیا تاکنون توجه کرده‌اید، زمانی که در کنار همسر یا نامزد خود هستید، تمام دردهایتان ناپدید می‌شوند؟ مطمئناً این اتفاق تصادفی نیست.  بخش‌هایی از مغز که تحت تأثیر عشق شدید قرار می‌گیرند، همان بخش‌هایی هستند که مسکن‌ها بر روی آن‌ها تأثیر می‌گذارند. افراد شرکت‌کننده در این تحقیق، یک عکس از فرد موردعلاقه و یک عکس از یکی از دوستان جذاب خود را به همراه داشتند.

زمانی که محققان یک شبیه‌ساز گرمایی را داخل کف دست این افراد روشن کردند، این عکس‌ها نمایش داده می‌شدند. اسکن‌های مغزی نشان دادند که عکس‌های مرتبط با عشق نسبت به عکس‌های دوستان، میزان درد را بسیار کمتر می‌کنند. احتمالاً این امر به دلیل فعال شدن مراکز پاداشی بود که درد را در سطح ستون فقرات متوقف می‌کنند. البته یک عشق شدید نمی‌تواند جایگزین داروهای مسکن شود؛ اما مطمئناً به کاهش درد کمک می‌کند.

تاثیرات عجیب و شگفت انگیز عشق بر روی بدن
تاثیرات عجیب و شگفت انگیز عشق بر روی بدن

دردهایتان از بین می روند

حتی دیدن عکس معشوق هم می تواند موجب از بین رفتن درد بشود. به دنبال تحقیقاتی که اخیرا صورت پذیرفته، مشخص گشته که وقتی افراد از دردی رنج می برند، با نشان دادن عکس فرد موردعلاقه شان به آنها، تا حد زیادی از میزان دردشان کاسته می شود. این کاهش درد به قدری محسوس است که اگر به فرد روش درمانی دیگری پیشنهاد می شد، هرگز به این اندازه کارساز واقع نخواهد شد.

گونه هایتان گُل می اندازند

هنگامی که انسان با موارد مورد علاقه خود مواجه می شود، میزان ترشح آدرنالین خون افزایش می یابد. این تغییر هورمونی موجب فراخ شدن رگ های خونی، افزایش جریان خون و اکسیژن موجود در آن شده و در نهایت به سرخ شدن گونه ها منجر می شود.

همچنین بخوانید :   حالا سالهاست که دیگر هیچ نامه‌ای به مقصد نمی‌رسد
تاثیرات عجیب و شگفت انگیز عشق بر روی بدن
تاثیرات عجیب و شگفت انگیز عشق بر روی بدن

قلبتان بهتر و منظم تر کار می کند

در نتیجه یک تحقیق گسترده و جامع مشخص شده، فارغ از سن افراد، متاهل ها در مقایسه با مجردها کمتر دچار حمله قلبی می شوند. البته دلیل این امر فقط عشق نیست، بلکه مشخص شده افراد متاهل کمتر از مجردها سیگار کشیده و به سمت تفریحات و عادات ناسالم کشش کمتری از خود نشان می دهند.

تمام بدن تان مور مور می شود

شور و هیجان عشق باعث می شود تا هورمون های آدرنالین و نوراپی نفرین افزایش یابند که موجب ایجاد تپش قلب، عرق کردن کف دست و سرگیجه می شوند. در جدیدترین تحقیقات علمی از ۷۰۰ نفر خواسته شد تا هنگام شنیدن حرف یا دیدن عکس مربوط به عشق، هر کدام از قسمت های بدن آنها که بیشترین تغییر را داشت آن را رنگ کنند. در نتیجه این آزمایش معلوم شد که تقریبا تمامی اعضای بدن افراد به ویژه، قفسه سینه، معده و سر در مواجهه با عشق، کارکردشان تغییر می کند.

تاثیرات عجیب و شگفت انگیز عشق بر روی بدن نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 2

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 15 =

بررسی

تبدیل استرس به آرامش با ۵ راهکار عملی

تبدیل استرس به آرامش با ۵ راهکار عملی تبدیل استرس به آرامش : اگر زندگی پر از استرس آرامش ر…