با این روشها بی حوصلگی را از خود دور کنید

95
با این روشها بی حوصلگی را از خود دور کنید

بی حوصلگی را از خود دور کنید

بی حوصلگی را از خود دور کنید

اجازه بدهید مطلب را با یک سوال آغاز کنیم ، بنظر شما بی.حوصلگی چه تعریفی دارد و منظور از آن چیست؟ آیا حسی شبیه بی حالی، بی خیالی، بی تفاوتی و.یا هر تعریف دیگر . شاید همه ما برای توصیف حس بی حوصلگی مان از این.کلمه ها استفاده کرده ایم . اما نکته ای که مهمتر است اینست که با این بی حوصلگی چه کار باید کرد . آیا نمیتوان بصورت پرانرژی و علاقمند به یک موضوع ، سطح عملکرد.خود را افزایش داد ؟ . در این قسمت از مجله اینترنتی بیر کلیک میخواهیم.در مورد این موضوع بحث کنیم.که چطور بی حوصلگی را از خود دور کنید .

با این روشها بی حوصلگی را از خود دور کنید
با این روشها بی حوصلگی را از خود دور کنید

بی حوصلگی

بی حوصلگی زمانی اتفاق می افتد که شخص.علاقه ای به انجام کاری نداشته و نسبت به اطرافش بی تفاوت می شود . در این حالت شخص لحظه ای.یا برای مدتی نامشخص نسبت به اطرافش.بی تفاوت می شود . البته اگر بی حوصلگی طولانی شود، شخص وارد فاز افسردگی می شود . شاید برایتان جالب باشد که بدانید عبارت یا مفهوم بی حوصلگی نخستین.بار توسط «چارلز دیکنز» در کتاب «خانه متروک» در سال ۱۸۵۲ میلادی.استفاده شد. بنابراین نگران بی حوصلگی تان نباشید! این حس از قرن ها پیش، گریبان گیر نوع بشر.بوده است .

دلیل ایجاد این حالت 

عوامل مختلفی همچون، نداشتن هدف،.نداشتن برنامه صحیح، ضعف و سستی اراده، داشتن افکار منفی و عدم.توجه به توانایی‌ها و استعدادهای خویش، خودکم بینی و غیره در ایجاد بی.حوصلگی نقش دارند . بنابراین برای مبارزه با این روحیه و کاهش یا از بین بردن آن باید با توجه به.هر یک از عوامل تاثیرگذار، راه و روش مناسب و راه کار عملی خاصی را اتخاذ کرد . بی حوصلگی را از خود دور کنید

با این روشها بی حوصلگی را از خود دور کنید
با این روشها بی حوصلگی را از خود دور کنید

روشهای دوری از بی حوصلگی

اولین قدم برای رفع مشکل بی حوصلگی، آگاهی.از ابتلا به آن است . اگر دیگران به شما گوشزد می کنند که به نسبت قبل بی حوصله هستید، این قضیه را نادیده نگیرید . سعی کنید نوع و دلیل بی حوصلگی تان را بشناسید.و سپس نسبت به رفع آن اقدام کنید . بی کاری و فقدان فعالیت یک.عامل مهم در ایجاد بی حوصلگی ست . دست به کارشوید با نشستن و به نقطه ای خیره شدن چیزی عوض نمی شود . برخیزید و به کاری مشغول شوید .  از خواب زیاد، پرخورى.و دیگر اسباب تنبلى و سستى بپرهیزید .

همچنین بخوانید :   با این روش ها از افسردگی فصلی پیشگیری کنید

با توجه به توانایی‌ها و استعدادهای خویش.هدفی معقول و قابل دسترسی و مطابق با شرایط و امکانات موجود برای خود ترسیم کنید . به منظور رسیدن به هدف مورد.نظر از یک برنامه مدون و جدول زمان بندی شده‌ای استفاده.کنید و خود را مقید به انجام آن کنید . علل و عوامل ضعف اراده.خویش را بشناسید . توجّه کنید ضعف اراده غالبا در عدم اعتماد به بینش و تفکر ، عدم شناخت خویش ، با ارزش تلقى نکردن.خود ، عدم امنیت روانى ، عدم تدبیر عقلانى در تشخیص.امور و تمیز دادن امور از هم ، شکست‏هاى گذشته و عوامل باز.دارنده رشد و قوت نفس مانند محرومیت، سرزنش و رنج‏هاى مستمر ریشه دارد . زدودن هر یک از این عوامل در پرتو سرمایه گزارى و.برنامه ریزى ممکن است .

با این روشها بی حوصلگی را از خود دور کنید
با این روشها بی حوصلگی را از خود دور کنید

اگر افکار منفی و احساس ضعف.و خودکم بینی باعث کم حوصلگی شما شده است، با به خاطر آوردن.توانایی‌ها و استعدادها و موفقیت‌های گذشته خویش و توجه به نقاط قوت زندگی، یاس و نا امیدی نسبت به آینده را به.امیدواری و خوشبینی نسبت به آینده تبدیل کنید . یاد خدا.و توجه و توکل به ذات مقدس لایزال الهی و طلب کمک و یاری از او نقش.موثری در ایجاد آرامش و امید به آینده دارد، بنابراین یاد و توجه و توکل به خداوند را در انجام کارها فراموش نکنید. به یاد داشته باشید که هیچ چیز کسالت بار و خسته کننده.نیست بلکه این ذهن بی حوصلگی شماست که همه چیز را کسل کننده می.بینید. بی حوصلگی یک امرنسبی و درونیست. افکار خود را تغییر دهید تا احساسات شما نیز تغییر یابند .

همچنین بخوانید :   کاهش بی حوصلگی به کمک طب سنتی و روانشناسی نوین

ما باید هر روز در آستانه دریچه ذهنمان به نگهبانی بایستیم و بدانیم که مسائل را چگونه باید درک و تفسیر نمائیم . آنتونی رابینز

 

احساسات تان را در قلب.تان نگه ندارید . این احساسات ناخوشایند اول حال و حوصله تان را می برند ،.بعد به تدریج می توانند زمینه بروز اختلال های جسمی و روانی شوند . اگر از مسئله ای غمگین هستید و احساس.می کنید باید گریه کنید ، حتماً گریه کنید ؛ خوب هم.گریه کنید تا دل تان خالی شود . سعی کنید با دیگران صحبت کنید تا دلخوری.ها، شک و تردیدها و هر حس ناخوشایندی که دارید، در کمترین زمان ممکن برطرف شود . باید باور کنید مانند دیگر.انسان‏ها از توانمندى‏هاى بسیار برخوردارید. فراموش نکنید نقاط قوت.انسان از نقاط ضعفش بیش‏تر است. تصمیم خوب در پرتو تکیه.بر قوت‏ها، جبران ضعف‏ها و احساس توانمندى شکل مى‏گیرد.

با این روشها بی حوصلگی را از خود دور کنید
با این روشها بی حوصلگی را از خود دور کنید

در زندگی خود تغییر ایجاد کنید . آب به آن زلالی.، اگر یک جا بماند مرداب می شود . بنابراین هرازگاهی در زندگی تان تغییر محسوسی ایجاد کنید . این تغییر حال و هوای تان را تغییر داده و باعث می شود.دچار حس ناخوشایند بی حوصلگی نشوید .

تردید در تصمیم‏ گیرى و تاخیر.در عمل سبب از.دست رفتن منافع معنوى و مادى فراوان میشود و زیان‏هاى بسیاری بوجود مى‌آورد . تصمیمات به جا و پر ارزش گذشته‏ خود را به یاد ‌آورید و توجه کنید که چون.گذشته براى انجام دادن کارهاى مهم آمادگى دارید و میتوانید به موقع تصمیم گیری کنید . بی حوصلگی را از خود دور کنید

با این روشها بی حوصلگی را از خود دور کنید
با این روشها بی حوصلگی را از خود دور کنید

تکرار فعالیتهای روزمره یا از روی عادت بسیار.خسته کننده است . بنابراین دیگر ایده ها ، گزینه ها و احتمالات را هم انتخاب کنید . مثلا هر روز برای صبحانه چای شیرین نخورید ، یک روز هم قهوه یا شیر.بخورید یا هر روز سر یکساعت فعالیت خاصی را انجام ندهید . هراز گاهی طرز لباس پوشیدن.یا مدل موی خود را تغییر دهید .

همچنین بخوانید :   با این روش ها از افسردگی فصلی پیشگیری کنید

اگر با وجود تلاش هایی که برای رفع بی حوصلگی تان انجام داده اید ، حس کردید نمی توانید مشکل را برطرف کنید از روانپزشک کمک بگیرید .

 

با این روشها بی حوصلگی را از خود دور کنید نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 3

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + پانزده =

بررسی

کاهش بی حوصلگی به کمک طب سنتی و روانشناسی نوین

کاهش بی حوصلگی کاهش بی حوصلگی بی حوصلگی هنگامی روی می دهد که ما دیگر به اطرافیان، اشیای پی…