اگر از مشکل بدبینی به همسر خود رنج می برید این مطلب را از دست ندهید

167
بدبینی به همسر

مشکل بدبینی به همسر خود

بدبینی به همسر

آیا تاکنون بدبینی به همسر خود را تجربه کرده اید؟ دردی که شاید بتوان گفت درد دنیای مدرن است. آزادی ها به اندازه ای زیاد شده است که هرکس به خود اجازه می دهد به راحتی بر تعهدات و پیمان های خود پا بگذارد. بدبینی چیزی نیست که فقط فرد را آزار دهد. بیشترین لطمات روحی متوجه خود انسان بدبین است اما انسان های اطراف و نزدیکان نیز به نوبه خود اذیت می شوند.

در این قسمت از مجله اینترنتی بیرکلیک قصد داریم به بررسی این موعضل اجتماعی بپردازیم لطفا با ما همراه باشید!

راهکارهای مقابله با بدبینی به همسر

بدبینی به همسر
بدبینی به همسر

اگر بخواهيم شك و بدبيني را بين زنان و مردان مقايسه كنيم، اين زنان هستند كه بيشتر از مردان نسبت به همسران‌‌شان دچار بدبيني و ترديد مي‌شوند. گاهي دير آمدن همسر شما به خانه، بوي عطر ناآشنا يا سردي رابطه همسرتان دليل خيانت نيست، همينطور اگر درآمد ماهانه همسرتان هرماه به طرز عجيبي و نامعلوم غيب مي‌شود، باز هم ممكن است دليل بدي را پشت خودش نداشته باشد.

درست است كه در اين شرايط هر آدم خونسرد و منطقي هم به اوضاع به‌وجود آمده شك مي‌كند اما بهتر است منطقي‌تر در مورد بدبيني‌هاي‌تان مديريت كنيد.

حسود نباشید

همسر بدبين هميشه هم بدبين نيست بلكه تحت يك سري شرايط ممكن است دچار بدبيني شود. مثلا همان‌طور كه گفتيم زنان در موارد بسياري نسبت به همسران‌شان دچار بدبيني و ترديد مي‌شوند. قبل از هرچيز علت اين بدبيني را با هم مرور مي‌كنيم چون اگر علت اين موضوع را بدانيد راحت‌تر با اين موضوع كنار مي‌آييد. نداشتن اعتماد به نفس، نخستين دليل بدبيني است.

همچنین بخوانید :   با این روشها برای همیشه بر خشم خود غلبه کنید

اگر مدام نسبت به همه چيز بدبين هستيد اين نشان مي‌دهد آنطور كه بايد روي توانايي‌هاي خودتان كار نكرده‌ايد. آدم‌هايي كه اعتماد به نفس بيشتري دارند كمتر دچار بدبيني مي‌شوند. اگر احساس مي‌كنيد همسرتان نسبت به شما خيلي بالاتر است سعي كنيد خودتان را به سطح توانايي‌هاي او برسانيد.

بدبینی به همسر
بدبینی به همسر

اگر اين كار را انجام دهيد هم روي نقاط قوت‌تان كار كرده‌ايد و هم بدبيني‌هاي مربوط به خيانت را از بين خواهيد برد. حسادت يكي از دلايل بدبيني است و در قدم اول اگر دليل بدبيني خودتان را به حسادت ارتباط مي‌دهيد، بهتر است روي خودتان متمركز شويد و انرژي مثبت را به سمت خودتان بياوريد.

شما توان خوشحال کردن همسرتان را دارید

دست از نگرانی بردارید و او را خوشحال کنید. این مساله کمک می کند تا بر ناامنی که تصور می کنید غلبه کنید. تا زمانی که رویای شما خوشبختی دوطرفه باشد او نیز در کنار شما خواهند ماند. او شاید فقط گاهی از این که نیازهایش برآورده نمی شوند، دچار گیجی و سردرگمی بشود. و همسر بدبین چیزی نیست که او نیاز دارد. این شک های شما است که شاید روزی او را عصبی کند و فراری اش دهد.

نمی توانید در ترس زندگی کنید

کاملا احتمال دارد که همسران به یکدیگر خیانت کنند. این از ابتدای خلقت بوده و هر روز نیز بیشتر می شود. اما لازم نیست این ترس را به زندگی خود تعمیم دهید. فائق آمدن بر ترس ها به این مفهوم است که بتوانید بدبینی های خود را کنترل کنید و آنها را کنار بگذارید.

همچنین بخوانید :   با این روشها برای همیشه بر خشم خود غلبه کنید

هیچ زوجی برای جدا شدن ازدواج نمی کنند. ترس و بدبینی همانند دوقلوهای به هم چسبیده هستند که با هم بروز می کنند.بهتر است خیالات خود را به این سمت هدایت کنید که همسرتان به شما خیانت نمی کند و با همین تصور زندگی کنید.

بدبینی به همسر
بدبینی به همسر

اگر زمانی متوجه شدید او به واقع این کار را انجام داده است، خیلی راحت می توانید این مشکل را حل کنید. می توانید جدا و از این زندگی دردآور رها شوید. اما زندگی با ترس دایمی و هراس از ترک شدن چیزی نیست که هیچ انسانی لایق آن باشد. همیشه بدترین شرایط را در ذهن خود نپرورانید و بر مبنای آن رفتار نکنید.

ترس های شما واقعی می شوند

اگر به طور دایم و همیشه در این ترس باشید که همسرتان به شما خیانت می کند، احتمال وقوع این حادثه بسیار زیاد خواهد شد. او ترس ها و نگرانی های دایمی شما را می بیند و دیگر برایش ارزش ندارند و ممکن است به سراغ این کار برود تا دست کم کاری کرده باشد که مستحق این همه شک و کنترل و آزار باشد.

اما شما با کنترل ترس ها و بدبینی های خود می توانید وقوع این اتفاق ناگوار را پیشگیری کنید. با مهربانی و تسط بر افکار منفی خود، او را خوشحال کنید و اجازه دهید همچنان عاشق شما و زندگی باشد. هیچ انسانی نمی تواند برای مدت طولانی زیر بار بدبینی های طرف مقابل تاب بیاورد. شاید در آخر با شک های خود او را از دست بدهید.

همچنین بخوانید :   با این روشها برای همیشه بر خشم خود غلبه کنید

چرا امروزه بدبینی در زندگی زناشویی نمود بیشتری پیدا کرده است ؟ 

بدبینی به همسر
بدبینی به همسر

متاسفانه در زندگی مشترک امروزی، بدبینی بسیار دیده می‌شود که از طرف زن یا مرد نمایان است. مشاوره قبل از ازدواج به این مساله بسیار کمک می‌کند که فرد در اول نسبت به خود آگاهی داشته باشد و سپس وارد رابطه جدی شود و آن هنگام است که می‌تواند از یک رابطه مطمئن برخوردار باشد، البته باید در اوایل به زنان و مردان حق بدهیم که به دلیل عدم شناسایی هم هرچند که سال‌های دوران نامزدی و آشنایی‌شان طولانی باشد اما تا زمانی که به اصطلاح زیر یک سقف نروند ممکن است دچار بدبینی و شک شوند .

آیا در زندگی زناشویی باید کنترل وجود داشته باشد ؟ 

ما به عنوان همسر در زندگی مشترک حق داریم که بدانیم در زندگیمان چه می‌گذرد. وقتی با مساله‌ای مواجه می‌شویم که برایمان سوءظن یا بدبینی پیش بیاید باید با شریک زندگیمان در میان بگذاریم که بتوانیم به قطعیت برسیم و نسبت به دانستن امری ناخوشایند خود را آماده کنیم.

اگر از مشکل بدبینی به همسر خود رنج می برید این مطلب را از دست ندهید نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 2

  • با این روشها برای همیشه بر خشم خود غلبه کنید

    با این روشها برای همیشه بر خشم خود غلبه کنید با این روشها برای همیشه بر خشم خود غلبه کنید …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 12 =

بررسی

با این روشها برای همیشه بر خشم خود غلبه کنید

با این روشها برای همیشه بر خشم خود غلبه کنید با این روشها برای همیشه بر خشم خود غلبه کنید …