با تفاوت های اساسی بین مرد و زن بیشتر آشنا شوید

100
با تفاوت های اساسی بین مرد و زن بیشتر آشنا شوید

با تفاوت های اساسی بین مرد و زن بیشتر آشنا شوید

با تفاوت های اساسی بین مرد و زن

سه چهارم عمر هر انسان صرف ارتباط با دیگران می شود ولی ۱۰% انسانها میدانند چگونه ارتباط برقرار کنند بنابرین مشکلات اجتماع و خانواده بخاطر نبودن ارتباط درست است . برای ایجاد یک ارتباط صحیح ، شناخت اشتراکات و تفاوتها از اهمیت زیادی برخوردار است . در این بخش از مجله اینترنتی بیر کلیک قصد داریم به این تفاوتهای اساسی بپردازیم پس با ما همراه باشید .

تفاوتهای زن و مرد

 

نحوه به کارگیری مغز

مغز آقایان در آن واحد بر روی یک کار متمرکز می شود ولی خانم ها در آن واحد روی چند کار متمرکز می شوند . آقایان در آن واحد از یک نیمکره استفاده می کنند ولی خانم ها در آن واحد از دو نیمکره استفاده می کنند . مغز آقایان تخصصی و دسته بندی شده است ولی مغز خانم ها عمومی است . مرکز کنترل گویش در نیمکره چپ است اگر آقایان سکته کنند و آن قسمت از نیمکره چپ که مربوط به کنترل گویش است ازکار بیافتد آقایان تا آخر عمر نمی توانند تکلم کنند و لال می شوند ولی خانم ها در چنین حالتی نیمکره راست وظیفه نیمکره چپ را بعهده می گیرد و خانم ها دوباره شروع به صحبت می کنند . مغز آقایان هر قسمت مأموریت ویژه ایی دارد و با قسمت دیگر کاری ندارد ولی مغز خانم ها همه قسمت ها همه کار انجام می دهند .

با تفاوت های اساسی بین مرد و زن بیشتر آشنا شوید
با تفاوت های اساسی بین مرد و زن بیشتر آشنا شوید

نیمکره راست مربوط به احساسات و ادراکات و نیمکره چپ مربوط به منطق و تحلیل است با توجه به این نکته آقایان نمی توانند در آن واحد هم احساسی باشند و هم منطقی ولی خانم ها اینگونه نیستند و درآن واحد هم می توانند احساسی باشند و هم منطقی ، بنابراین اگر آقا در حالت منطقی قرار دارد نباید انتظار داشت رفتار احساسی از خود نشان دهد بایستی موتور او را گرم کرد تا کم کم احساسی شود .

زاویه دید

زاویه دید آقایون از طرفین و بالا و پایین بسته است یعنی محدوده ایی که می بینند خیلی کم است بدین معنی که دید دورشان بهتر از دید نزدیکشون است اما خانم ها دیدشان از طرفین و بالا و پایین باز است بنابرین دید نزدیکشون خوب و دید دورشان ضعیف است .

همچنین بخوانید :   زبان بدن مردان هنگام عاشق شدن چه شکلی می شود

آقایون چون دیدشون بسته است برای دیدن شیء نزدیک مورد نظر، مدام سرشان را به طرف بالا و پایین و چپ و راست می گردونند تا محدوده دیدوشون را بالا ببرند چون با سرعت این کار را انجام می دهند نمی تونند شیء مورد نظر را ببینند ولی خانم ها چون زاویه دیدشون باز است برای دیدن شیء مورد نظر دیگر سرشان را نمی چرخانند و سریع شیء مورد نظر را پیدا می کنند.

بنابرین خانم ها توجه کنند که از این به بعد به هیچ آقایی نگویید چرا این چیز نزدیک را نمی بینی و همچنین خانم ها اگر می خواهید آقایون به آرایش و زینت شما توجه نشان دهند جلوی صورت نروید بلکه از دور خود را به او بنمایانید .

با تفاوت های اساسی بین مرد و زن بیشتر آشنا شوید
با تفاوت های اساسی بین مرد و زن بیشتر آشنا شوید

آقایون لو می روند ولی خانم ها لو نمی روند

خانم و آقا با هم دارن قدم می زنند آقا بهر دلیل سرش می چرخه و به کسی نگاهی می کنه خانم که کنار آقا است چون دید نزدیکش خوب است به آقا می گه چه چیز را دیدی؟ آقا دید نزدیکش خوب نیست خانم سرش هم برگردونه آقا نمی فهمه .

آقایان علاوه بر ضعیف بودن دید نزدیکشون، دید نزدیک متحرک را هم اصلاً نمی بینند بخاطر همین است که کلیه خطوط تولید در دنیا ، همه پرسنل، خانم هستند .

دید شبانه آقایان خوب ولی دید شبانه خانم ها بد است بخاطر همین توصیه می شود که در رانندگی های شبانه آقایان رانندگی کنند ولی در رانندگی های روزانه بهتر است خانم ها رانندگی کنند . آقا چون دید نزدیکش محدود و ضعیف است نمی تواند جزئیات را خوب ببیند بنابرین نیاز است که خانم محترم جزئیات مورد نظرش را تک تک به آقا بگه مثل زیبایی های خود و زندگی، تغییرها و .. مثلاً آیا امروز ابروی من قشنگه؟ انتظار نداشته باشید آقا خودش تشخیص دهد.

تجسم فضایی

خانم ها چند میلیون سلول مغزی در نیمکره راست از آقایان کمتر دارند که مربوط به تجسم فضایی آقایان است . خانم ها چون تجسم فضایی ندارند جهات را خوب تشخیص نمی دهند در نتیجه خانم ها موقع آدرس دادن با نشانه های شناخته شده آدرس می دهند نه با جهات ولی آقایان با جهات بسیار راحت کار می کنند .

همچنین بخوانید :   برای تقویت فن بیان این نکات اساسی را بخاطر داشته باشید

به ندرت خانم ها در جهان خلبان هستند (نزدیک به صفر) یعنی آمارها نشان می دهد که ۳% خلبان ها در جهان خانم هستند زیرا خلبانی شغلی است که نیاز به تجسم فضایی دارد که خانم ها فاقد این ویژگی هستند .

تشخیص رنگ ها

آقایان رنگ های اصلی (قرمز-آبی-زرد) را خوب تشخیص می دهند ولی خانم ها علاوه بر رنگ های اصلی، رنگ های شیری، نیلی، ارغوانی، صدری و بنفش را خیل خوب تشخیص می دهند یعنی تشخیص رنگ آقایان بسیار محدودتر از خانم ها می باشد . بدلیل تشخیص رنگ بالا خانم ها تنوع رنگی بیشتری در پوششان نسبت به آقایان استفاده می کنند و دانشمندان به این نکته پی بردند که وقتی داروها را با رنگ های خاصی تولید می کنند تأثیر درمانی اش بر خانم ها بیشتر است .

با تفاوت های اساسی بین مرد و زن بیشتر آشنا شوید
با تفاوت های اساسی بین مرد و زن بیشتر آشنا شوید

 لباس پوشیدن

لباسی که آقایان می پوشند معمولاً بر اساس این است که چه شغلی دارند یا می خوان قدرتشون را با لباسشون نشون بدن و یا شایستگیشون را با لباسشون نشون بدن ولی خانم ها با توجه به احساسات درونی شان لباس می پوشن و چون احساس درونی خانم ها دائما در حال تغییر است بسیار لباسشون را عوض می کنن .

زبان بدن

در هنگام صحبت کردن علاوه بر کلامی که گفته می شود حرکاتی را عضلات صورت و دست و پا و بدن انجام می دهد که به زبان بدن معروف است. خانم ها مادرزاد زبان بدن را بلدند ولی آقایان بلد نیستند و بایستی آموزش ببینند .

در آمریکا از یک گروه نوزاد که داشتند گریه می کردند ۲۰ دقیقه فیلم گرفتند صدای گریه را از فیلم حذف کردند در این فیلم هر بچه ایی به دلیلی گریه می کرد، یکی زیر پایش کثیف بود، یکی شیر می خواست، یکی شکم درد داشت و هرکس به دلیلی گریه می کرد .

این فیلم را یکبار جداگانه به مادر این بچه ها نشان دادند و قریب به بیش از ۸۰% مادرها دقیقاً علت گریه را درست تشخیص دادند ولی آقایون یه جواب بیشتر ندادند خب معلومه مامانشو می خواد ! . اگر خواستید به جنس زن دروغ بگید رودرو دروغ نگید چون خانم ها از زبان بدن جنس مرد پی به صداقت یا دروغ گویی او می برند.

همچنین بخوانید :   موفقیت تضمینی در فروش با 4 مهارت ارتباطی

شنیدن صدا

آقایان صدای زیر را نمی شنوند یا شنوایی ضعیفی دارند مثلاً صدای گربه، جیرجیرک، صدای چكه کردن آب، گریه نوزاد ولی خانم ها حساسیت شنوایی بالایی دارند . خانم ها حساسیت شنوایی که دارند در جمله ها و تکیه کلام هایی که دارند نشان می دهند صدای بلند و آرام آقا را می شنوند .

با تفاوت های اساسی بین مرد و زن بیشتر آشنا شوید
با تفاوت های اساسی بین مرد و زن بیشتر آشنا شوید

توجه دیداری یا شنیداری

آقایان توجه دیداری دارند، خانم ها توجه شنیداری دارند ولی آقا و خانم این مسئله را در مورد یکدیگر نمی دانند بنابرین خانم محترم! اگر آقایی با شما صحبت کرد لطفاً بهش نگاه کنید زیرا نگاه نکردن را اهانت می دونه و علامت هایی را نشون بده که همه حواست بهش جمع است. مثلاً آهان، خب .

حساسیت لمسی

خانم ها حساسیت لمسی شان ۱۰ برابر آقایان است (نوازش یا فشار). بدین معنی که خانم ها ۱۰ برابر بیشتر از مرد از نوازش لذت می برند و ۱۰ برابر مرد از فشار آزار می بینند .

بخاطر این حساسیت بالای خانم ها به تماس ولمس آنها نسبت به تکان های دست و پا حساس هستند . بنابرین موقع صحبت کردن فرد دیگر حرکات دست و پا و بدن سریع در او اثر می گذارد . خانم ها وقتی در فشار عصبی و روانی قرار می گیرند نیاز به نوازشان چندین برابر می شود ولی برعکس آقایان در این حالت ها حساسیت نوازیشان کاهش می یابد .

مریضی و بد حالی

آقایان مریضیشان را نشان می دهند ولی خانم ها اغلب پنهان میکنند .

تشخیص مزه ها

آقایان بیشتر روی شوری و تلخی حساس هستند ولی خانم ها بیشتر روی مزه شیرینی حساس هستند به همین دلیل طبق آمار بیشتر مشتری قنادی ها خانم ها هستند .

با تفاوت های اساسی بین مرد و زن بیشتر آشنا شوید
با تفاوت های اساسی بین مرد و زن بیشتر آشنا شوید

تماشای تلویزیون

در تماشای تلوزیون آقایان چند کانالی هستند و می خواهند تمام شبکه ها را ببینند بدون اینکه به جزئیات هر شبکه توجه کنند ولی خانم ها می خواهند به جزئیات ( روابط افراد با یکدیگر، با اشیاء و …) دست پیدا کنند .

هدف گرا یا رابطه گرا

آقایان هدف گرا هستند ولی خانم ها روابط گرا . خانم ها در رستوران همدیگر را با اسم کوچک صدا می کنند ولی آقایان به هم لقب می دهند و وقتی می خواهند حساب میز را بکنند خانم ها هرکسی حساب خودشو می کنه اما آقایان می خوان برای نشون دادن قدرت همه را حساب کنند .

با تفاوت های اساسی بین مرد و زن بیشتر آشنا شوید نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 2

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 1 =

بررسی

زبان بدن مردان هنگام عاشق شدن چه شکلی می شود

زبان بدن مردان هنگام عاشق شدن چه شکلی می شود زبان بدن مردان هنگام عاشق شدن : هنگامی که پای…