انقلاب اسلامی ایران فصل نوینی در تاریخ معاصر

83
انقلاب اسلامی ایران فصل نوینی در تاریخ معاصر

انقلاب اسلامی ایران فصل نوینی در تاریخ معاصر

انقلاب اسلامی ایران فصل نوینی در تاریخ معاصر

این روزها ، روزهایی ماندگار و فراموش ناشدنی در تاریخ ملت بزرگ ماست ، پیروزی انقلاب اسلامی که رساترین فریاد تاریخ، یعنی امام امت ، آن را رهبری کرد و به فرجام رساند و برای حفظ آن ، با تمام وجود تلاش کرد . انقلابی که مبتنی بر بینش عمیق توحیدی و الهام گرفته از انقلاب سرخ عاشورای حسینی بود ، که در آن عده ای قلیل ، با اعتقادی وسیع و راسخ ، نیروهای کفر و باطل را شکست دادند و چشم قدرتمندان را خیره ساختند .

در زمانی که تمام دنیا به دو قطب شرق و غرب تقسیم شده بود ملت بزرگ ایران به رهبری حضرت امام خمینی (ره) در مقابل استکبار جهانی ایستاد و شعار نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی را سر داد . مجله اینترنتی بیر کلیک سالگرد پیروزی تاریخی انقلاب اسلامی را گرامی میدارد .

انقلاب اسلامی ایران فصل نوینی در تاریخ معاصر
انقلاب اسلامی ایران فصل نوینی در تاریخ معاصر

رهبری نهضت

بدون شک برای هر ملتی حفظ غرور و عزت ملی ، یکی از مهمترین معیارهاست و ملت بزرگ ایران در بهمن ۵۷ به تمام دنیا نشان داد که عزت و غرور خود را حفظ کرده و در راه آن از جان و دل مایه میگذارد . این امر بدون یک رهبر شجاع و آگاه غیر ممکن بود . وجود با برکت حضرت امام خمینی (ره) یک نعمت از جانب خداوند بود تا ملت ایران را به بلندای عزت و غرور خود برساند .

یقینا در وجود حضرت امام  و سیره و رفتار ایشان ، راز و رمز هایی وجود داشت که یک ملت را با سخنان کوبنده خود علیه ظلم همراه کرد و به پیروزی رساند . اینکه جوانانی مانند شهید باکری و تجلایی تا آخرین قطره خون در راه حفظ انقلاب و ارزشهای اسلامی پیرو این رهبر فقید بودند نشان از ارزش های والای معنوی در شخصیت حضرت امام است . شهیدانی که با پای گذاردن در دایره معنویت و ایثار و شهادت ، از این سرزمین پاک، به سوی افلاک، پر گشودند و در تاریخ جاودانه شدند . یاد تمامی شهیدان انقلاب اسلامی گرامی باد .

همچنین بخوانید :   زندگی‌نامه مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و علت فوت ایشان
انقلاب اسلامی ایران فصل نوینی در تاریخ معاصر
انقلاب اسلامی ایران فصل نوینی در تاریخ معاصر

فرصت بازنگری

دهه فجر، فرصت بازنگری در ارزش ها و آرمان هاست؛ و این که چه بودیم و چه می کردیم و چه می خواستیم، و اکنون کجاییم و چه می کنیم. کمترین ثمره این انقلاب، گشودن فصلی نو در تاریخ معاصر است و این کم چیزی نیست . آیا احساس سربلندی نمی کنید که آیین و مکتب شما، یعنی اسلام حیات بخش، امروز در دل میلیون ها انسان ناامید و سرخورده بارقه امید آفریده و آنان به نجات خویش در پناه اسلام، امیدوار و دلخوش اند، و در این راه، عاشقانه تلاش می کنند؟ ملت ایران اینک به اوج عزت و افتخار انسانی رسیده است و میتواند بدون در نظر گرفتن قدرتهای جهانی برای خود تصمیم گیری نماید در حالیکه در اغلب کشورهای جهان این استقلال قابل مشاهده نیست .

خورشید فجر آفرین

بعد از ورود امام در دوازدهم بهمن سال ۵۷  جمهوری اسلامی با دست مبارک او بنیاد نهاده شد و ملت ایران استقلال خویش را باز یافت . وقتی که امام آمد، تمامی امیدها و خوبی ها را با خود به ارمغان آورد. پس مبادا «راه امام» را گم، و «کلام امام» را فراموش کنیم.

همه مان بدانیم که اگر امروز ، فجری داریم ، از فروغ آن خورشید فجر آفرین است .

پیروزی انقلاب اسلامی ایران

انقلاب اسلامی ایران فصل نوینی در تاریخ معاصر
انقلاب اسلامی ایران فصل نوینی در تاریخ معاصر

پيروزي انقلاب اسلامي در ايران تنها يك حادثه داخلي براي تغيير يك رژيم سياسي نبود. بلكه همان‌گونه كه بسياري از دولتمردان آمريكائي، اسرائيلي و اروپائي در خاطرات خود از آن روزها تعبير كرده‌‌اند، انقلاب از ديدگاه آنان زلزله‌اي ويرانگر براي جهان غرب بود .

همچنین بخوانید :   امام خمینی بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران

گذشته از آنكه آمريكا مطلوبترين شرائط جغرافيائي، اقتصادي و نظامي را در يكي از حساسترين مناطق جهان كه مرزهاي طولاني با رقيب (دولت شوروي) داشت، از دست مي‌‌داد امواج اين انفجار بزرگ رژيم هاي وابسته به غرب را در کشورهای اسلامي و عربي متزلزل و بيمناك كرده بود .  پيام اصلي انقلاب اسلامي ماهيتي فرهنگي داشت و مبتني بر انديشه ديني و ارزشهاي معنوي بود . ملت ایران در بهمن ماه هر سال ، یاد تلاش ها و مجاهدت های حضرت امام خمینی (ره) و تمام شهیدان انقلاب را گرامی داشته و با اطلاعت از مقام معظم رهبری ، همیشه حافظ و نگهبان این انقلاب خواهد بود .

مجله اینترنتی بیر کلیک ، سالگرد ورود حضرت امام خمینی (ره) به میهن و پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران را گرامی میدارد . 

 

انقلاب اسلامی ایران فصل نوینی در تاریخ معاصر نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 4

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 11 =

بررسی

امام خمینی بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران

امام خمینی بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران تقلید کردن کار راحتی است نیازی به فکر و تلاش آن …