آیا زندگی با نامزد قبل از ازدواج درست است

93
آیا زندگی با نامزد قبل از ازدواج درست است

آیا زندگی با نامزد قبل از ازدواج درست است

آیا زندگی با نامزد قبل از ازدواج درست است

دوران نامزدی هرچند به عنوان بهترین دوره زندگی مشترک شناخته می شود، یکی از دوران های حساس یک رابطه است . برخی اشتباهات در دوران نامزدی باعث می شوند مسیری که باید اصولا به ازدواج ختم بشود به جدایی بینجامد . با مجله اینترنتی بیر کلیک همراه باشید تا در مورد اینکه آیا زندگی با نامزد قبل از ازدواج درست است یا نه بحث کنیم .

این روزها که جدایی ها با کوچک ترین اختلاف اتفاق می افتند مهم است که از خودتان سوال کنید تعهد شما نسبت به ازدواج چیست؟ چطور می توان ازدواج موفق و متعهدانه ای داشت؟

اگر می خواهید رابطه تان به ازدواج ختم شود باید بدانید که تحقیقات و تجربه نشان می دهند که زندگی زیر یک سقف پیش از ازدواج باعث می شود رابطه شما با شکست مواجه شود. در اینجا برخی از دلایلی که باعث می شوند زندگی مشترک در دوران نامزدی به شکست رابطه عاطفی ختم شود برای شما توضیح داده شده اند :

آیا زندگی با نامزد قبل از ازدواج درست است
آیا زندگی با نامزد قبل از ازدواج درست است

دلایل

دیدگاه های زن و مرد در مورد ازدواج متفاوت است . زن ها از لحاظ احساسی وابسته میشوند و فکر میکنند طرف مقابل نیز چنین است و ارتباط آنها حتما به ازدواج ختم میشود . درحالیکه مرد از لحاظ احساسی وابسته نشده و صرفا دنبال یک شناخت است و اگر حس کند که در رابطه او مشکلی وجود دارد از آن دوری میکند . با آغاز زندگی مشترک ، مردها به آنچه که می خواهند رسیده اند پس دیگر نیازی به ازدواج نمی بینند .

همچنین بخوانید :   دلایل ترس آقایان از ازدواج و تشکیل خانواده

وقتی شما با نامزدتان زندگی می کنید او از تمامی مزایای زندگی مشترک بهره مند می شود و دیگر چیزی باقی نمی ماند که برای به دست آوردنش بخواهد تن به ازدواج بدهد. او تمام آنچه را که می خواسته بدست آورده است.

چیزی که آسان به دست بیاید بی ارزش می شود . زمانی که شما با نامزدتان زیر یک سقف زندگی می کنید او دیگر نیازی ندارد که به دنبال شما باشد و برای به دست آوردن شما تلاش کند . شما دیگر آرزوی او نیستید و ارزش خود را برای او از دست می دهید .

هرچند او با شما زندگی می کند ولی به چشم همسر به شما نگاه نمی کند . دیده شده است که بسیاری از مردانی که با نامزدشان زندگی می کنند درباره او می گویند « اهمیتی ندارد، او که همسرم نیست ». این کمبود اشتیاق و توجه تاثیر بسیار بدی بر روح و روان شما خواهد داشت.

آیا زندگی با نامزد قبل از ازدواج درست است
آیا زندگی با نامزد قبل از ازدواج درست است

پیش بردن رابطه ، جذابیت خود را از دست می دهد . زندگی مشترک پیش از ازدواج انگیزه مردان برای رسمیت بخشیدن به رابطه را از بین می برد. خواهید دید که سال نو می رسد و خبری از ازدواج نیست، تولدتان می گذرد و خبری نمی شود ، خواهرتان ازدواج می کند و باز هم خبری از ازدواج شما نیست ! . شما در وضعیتی گیر می کنید که راه گریزی از آن نیست و بدتر از آن به تهدید روی می آورید. شما می گویید « اگر ازدواج نکنیم از تو جدا خواهم شد » ولی این کار را نمی کنید و جدا نمیشوید و این کار تنها رابطه شما را سردتر خواهد کرد .

همچنین بخوانید :   اشتباهات مهم در دوران خواستگاری و نامزدی

زوج هایی که با هم زندگی می کنند نسبت به ازدواج بی تفاوت می شوند . چرا ؟ خوب به همه دلایلی که توضیح دادیم که انگیزه را از شما می گیرند. نامزدهایی که پیش از ازدواج با هم زندگی می کنند عقاید خیلی محکمی در مورد ازدواج ندارند .

آنها زیر بار مسئولیت نرفته و تلاشی برای ماندن در کنار هم نمی کنند ، در نتیجه جدایی برای آنها بسیار آسان می شود و به محض برخورد با مشکلات که بخش لاینفک هر رابطه عاطفی است به سادگی مسیرشان را از هم جدا می کنند زیرا هیچ تعهدی وجود ندارد که آنها را کنار یکدیگر نگه دارد. مسئولیت قانونی و عرفی که ازدواج برای شما به همراه دارد باعث می شود در مواقع بروز مشکلات دست به دست یکدیگر داده و با قدرت بیشتری با موانع و مشکلات روبرو شوید .

آیا زندگی با نامزد قبل از ازدواج درست است
آیا زندگی با نامزد قبل از ازدواج درست است

زندگی در یک خانه پیش از ازدواج هیچ چیزی را درباره زندگی پس از ازدواج تضمین نمی کند . در واقع تحقیقات نشان داده است زوج هایی که در دوران نامزدی با هم زندگی می کنند احتمال طلاقشان بیشتر است . راه های بهتری هم برای آماده کردن خودتان برای یک زندگی مشترک سالم و صحیح وجود دارند . دیدارهای فراوان و گذراندن وقت با یکدیگر امکان به دست آوردن شناخت کافی را برای شما فراهم خواهند کرد و خواهید دید که آیا دارای ارزش های مشترک با طرف مقابلتان هستید یا خیر . شرکت در کلاس های آمادگی برای ازدواج به شما و نامزدتان کمک خواهند کرد که مهارت های ارتباطی و روش های زندگی مسالمت آمیز را فرا بگیرید .

همچنین بخوانید :   6 دلیلی که باعث میشود مجرد ها تمایل به ازدواج نداشته باشند

زندگی در یک خانه پیش از ازدواج هیجان تازه عروس و داماد بودن را از بین می برد . تازه عروس بودن و به دست داشتن حلقه ازدواج برای نشان دادن تعهدتان به همه دنیا تجربه لذت بخشی است که خیلی ها آرزوی آن را به دل دارند . عینک بدبینی را کنار بگذارید و به آنهایی که می خواهند شما را دلسرد کنند گوش ندهید، بگذارید آنها با آن عقاید تلخ و نفرت انگیز خود باقی بمانند، اما نگذارید طعم شیرین آغاز یک زندگی نو را از شما بگیرند .

هنوز هم با وجود تمام مشکلات دنیای امروز ، زوج های بسیار زیادی وجود دارند که می توانند به شما نشان دهند جمله « آنها تا آخر عمر به خوبی و خوشی زندگی کردند » به داستان ها نپیوسته است . فقط کافی است خودتان را بشناسید و بدانید از زندگی چه می خواهید .

 

آیا زندگی با نامزد قبل از ازدواج درست است نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 2 =

بررسی

پیش شرطهای ازدواج موفق چه چیزهایی هستند

پیش شرطهای ازدواج موفق چه چیزهایی هستند پیش شرطهای ازدواج موفق : پیش شرطهای ازدواج موفق شا…