ژنرال بزرگ خاورمیانه حاج قاسم سلیمانی را بیشتر بشناسیم

438
ژنرال بزرگ خاورمیانه حاج قاسم سلیمانی را بیشتر بشناسیم

ژنرال بزرگ خاورمیانه حاج قاسم سلیمانی را بیشتر بشناسیم

ژنرال بزرگ خاورمیانه حاج قاسم سلیمانی را بیشتر بشناسیم

تا قبل از اینکه فرمانده.بخواهد خودش را از پس سایه‌ها بیرون بیاورد.، کسی از او خبر نداشت . همه فقط اسم گروهش را شنیده بودند ،.نیروی قدس سپاه پاسداران . اما حالا اغلب خبرگزاری های معروف جهان ،.اخباری از او منتشر.میکنند که باعث خوشحالی ایرانی ها و ترس صهیونیست ها میشود . در این بخش از مجله اینترنتی بیر کلیک همراه.ما باشید تا ژنرال بزرگ خاورمیانه حاج  قاسم سلیمانی را بیشتر بشناسیم .

ژنرال بزرگ خاورمیانه حاج قاسم سلیمانی را بیشتر بشناسیم
ژنرال بزرگ خاورمیانه حاج قاسم سلیمانی را بیشتر بشناسیم

قاسم سلیمانی در سال ۱۳۳۵.در روستای کوهستانی.و دورافتاده قنات ملک در استان کرمان به دنیا آمد . وی در ۱۲ سالگی ،.پس از پایان تحصیـلات دوره ابتدایی ، زادگاه.خود.را ترک کرد و مشغول به کار بنایی در کرمان شد . چندی بعد به عنوان پیمانکار در سازمان آب.مشغول به کار شد و در همان سال‌ها نیز فعالیت‌های انقلابی خود را آغاز کرد . وی پس از پیروزی انقلاب، درعین ادامه کار در سازمان.آب کرمان،.به عضویتِ مجموعهٔ.«سپاه افتخاری»، که به وسیلهٔ پدرِ شهید قاضی تأسیس شده بود، درآمد. سلیمانی بیان می‌کند که به محض بازگشت از مهاباد به ریاست پادگان قدس سپاه در کرمان منصوب می‌شود.

با حمله عراق به ایران، سلیمانی چندین گردان از سپاهیان کرمان را آموزش می‌دهد و به.جبهه‌های جنوب اعزام می‌کند و کمی بعد، خود در رأس یک گروهان به سوسنگرد.اعزام می‌شود تا جلوی پیشروی عراق در جبههٔ مالکیه را بگیرد.

انتصاب به فرماندهی نیروی قدس

قاسم سلیمانی در سال ۱۳۷۶، هم‌زمان با اوج‌گیری طالبان.در افغانستان، به فرماندهی نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی منصوب شد . انتصاب سلیمانی به فرماندهی سپاه قدس همزمان با قدرت گرفتن طالبان.یک پیشامد محض نبود . او از این رو انتخاب شد که بومیِ یک منطقه کوهستانی به نام رابر در کرمان بود و با.نظام سیاسی جوامع قبیله‌ای به طور کلی و با جامعه افغانستان به ویژه آشنایی نزدیک داشت .

او با تجربه‌ای که از جنگ داخلی کردستان.داشت نیز گزینهٔ مناسبی بود ، چون بنا بود در افغانستانِ.عصر طالبان که درگیر جنگ‌های داخلی بود وارد عمل شود . از همه مهم‌تر این‌که سلیمانی در هشت سال جنگ با عراق و نیز مبارزه با باندهای مواد مخدر.در مناطق مرزی ایران و افغانستان تا پیش از انتصابش به فرماندهی سپاه قدس تجربهٔ بی‌مانندی اندوخته بود .

همچنین بخوانید :   حمله تروریستی تهران به همراه آخرین اخبار

مئیر داگان رئیس سابق موساد می‌گوید «او با هر گوشه از نظام رابطه دارد. او کسی است که من به آن می‌گویم باهوش از نظر سیاسی . موفق الربیعی سیاست‌مدار و وزیر سابق امنیت ملی عراق در مصاحبه‌ای.با روزنامه الشرق الاوسط، سلیمانی.را «بدون شک قدرت‌مندترین مرد در عراق» خوانده است .

به گفتهٔ او سپاه قدس به فرماندهی سلیمانی در تمامی زمینه‌های سیاسی ، اقتصادی و امنیتی و به ویژه در منطقه سبز بغداد (که سفارت‌خانه‌های غربی و عربی و ادارات و خانه‌های مقامات.دولتی و اعضای پارلمان عراق در.آن قرار دارد) نفوذ دارد . نیروی قدس به رهبری سلیمانی نقش تأثیرگذاری در روند جنگ عراق داشته است .ژنرال بزرگ خاورمیانه حاج قاسم سلیمانی را بیشتر بشناسیم

ژنرال بزرگ خاورمیانه حاج قاسم سلیمانی را بیشتر بشناسیم
ژنرال بزرگ خاورمیانه حاج قاسم سلیمانی را بیشتر بشناسیم

حضور در عراق

پس از یورش پیکارجویان افراطی دولت اسلامی عراق و شام.(داعش) در ژوئن ۲۰۱۴ (خرداد ۱۳۹۳) به شمال عراق و تصرف برخی.از شهرهای این.کشور از جمله موصل و تکریت و از هم پاشیدن ارتش.عراق و ناتوانی نیروهای مسلح این کشور در نبرد.با داعش و پس از جدی شدن خطر تصرف بغداد (پایتخت عراق) توسط این گروه تروریستی، روزنامه ساندی تایمز انگلیس، وال‌استریت ژورنال و نیویورک تایمز مدعی.شدند ایران فرماندهی ارتش از هم فروپاشیده عراق را برعهده گرفته.تا با نیروهای گروه تروریستی داعش مقابله کند. قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس ایران،.عملیات دفاع از بغداد پایتخت عراق را در مقابل حملات نیروهای گروه تروریستی داعش، فرماندهی می‌کند

یک منبع عراقی مدعی شد: سردار سلیمانی با ۶۷ مشاور ارشد خود به عراق سفر کرد و فرماندهی.عملیات‌ها را برعهده گرفت و بر استقرار نیروهای عراقی و برنامه‌ریزی برای عملیات، نظارت دارد .

در کردستان عراق

در تابستان ۱۳۹۳ به دنبال هک شدن ایمیل نماینده اقلیم کردستان عراق در ایران مکاتباتی افشا شد که این مقام باسابقه کرد در تهران را مقابل پرسش رسانه‌ها قرار داد. در این مکاتبات، به یک مقام ایرانی بیش از بقیه اشاره شده بود: قاسم سلیمانی. این نخستین بار بود که یک مقام ارشد حکومت اقلیم کردستان عراق با صراحت و با جزئیات.به نقش تعیین‌کننده فرماندهی می‌پرداخت که سال‌ها پیش رسانه‌های عراق به او لقب «ژنرال بی‌سایه» داده بودند. در بسیاری از این نامه‌ها از شخص سومی.با اسم اختصاری «حاجی» یاد می‌شود؛ فردی که آقای دباغ در.برنامه اخیر تلویزیونی خود، او را این‌گونه معرفی کرد: «طبیعتاً وقتی اسم سپاه قدس می‌آید، در رأس آن نام قاسم.سلیمانی نیز تداعی می‌شود؛ او شخصِ اول خاورمیانه است » .

همچنین بخوانید :   زندگینامه حضرت زینب کبری بانوی قهرمان کربلا

ناظم دباغ، نماینده‌ حکومت اقلیم کردستان.در ایران از دیدارهای خود با سردار سلبمانی میگوید . او تاکید می‌کند که هیچ‌کدام.از گفته‌هایش مبالغه نیست و نشانه شناخت بالایش از سردار ایرانی است. او در‌‌ همان جمله اول سردار را با.میهنش مقایسه می‌کند: « ما کردستان داریم ، شما سلیمانی » همچنین.صفاتی مانند شجاعت ، مجاهدت ، صداقت ، آرامش را از سردار بیان میکند .ژنرال بزرگ خاورمیانه حاج قاسم سلیمانی را بیشتر بشناسیم

جنگ داخلی سوریه

جان مگوایر افسر سابق سیا گفته است نبرد القصیر که منجر به بازپس‌گیری شهر استراتژیک القصیر توسط.ارتش سوریه و نقطهٔ عطفی در جنگ بود ، تحت نظارت و فرماندهی سلیمانی بوده است و این نبرد را «یک پیروزی بزرگ» برای او خوانده است . پس از وقوع یک انفجار مهیب در دمشق که به کشته و زخمی شدن چندین مقام سوری انجامید رسانه‌های جهان گزارش.دادند که قاسم سلیمانی نیز در میان کشته‌شدگان قرار دارد و شایعه دخالت ایران در سوریه و کمک به بشار اسد برای.سرکوب مخالفان قوت گرفت . چند روز پس از این ادعا قاسم سلیمانی در دیدار مسئولان نظام ایران با رهبر انقلاب.در تهران حضور یافت . مجلهٔ وایرد او را در نخستین جایگاه فهرست « خطرناک‌ترین مردم جهان » قرار داده است . نشریه نیویورکر وی را تاثیرگذارترین فرمانده نظامی جنگ داخلی سوریه لقب داده است .

قاسم سلیمانی روز پنجشنبه ۲۹ ژانویه ۲۰۱۵ دو روز پس از حمله اسرائیل.به کاروان نظامی مشترک ایران و حزب‌الله در قنیطره که به کشته شدن جهاد مغنیه فرزند عماد مغنیه منجر شد در بیروت حاضر شده و پس.از ملاقات با حسن نصرالله به زیارت مزار جهاد مغنیه رفت، که احتمالات دربارهٔ نقش مؤثر وی.در برنامه‌ریزی.برای عکس العملی موشکی حزب‌الله دربرابر اسرائیل را تقویت می‌کند .ژنرال بزرگ خاورمیانه حاج قاسم سلیمانی را بیشتر بشناسیم

ژنرال بزرگ خاورمیانه حاج قاسم سلیمانی را بیشتر بشناسیم
ژنرال بزرگ خاورمیانه حاج قاسم سلیمانی را بیشتر بشناسیم

تحریم و تهدید به ترور

مقامات وزارت امورخارجه ایالات متحده آمریکا وی را.متهم به همکاری با نیروهای امنیتی سوریه در جریان اعتراضات در این کشور و سرکوب.مخالفان بشار اسد کرده‌است. در پی این اتهام وزارت خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا وی را تحریم کرده‌است . پس از تکرار بسیار نام قاسم سلیمانی در رسانه‌های جهان ،.خبرگزاری فرانسه خبری را منتشر ساخت که از احتمال ترور وی توسط دولت آمریکا پرده برمی‌داشت . بر اساس این خبر جک کین فرمانده سابق نیروی زمینی ارتش آمریکا که در نشست.استماع کنگره آمریکا حضور داشت با اشاره به طرح ترور مقامات ایرانی به ویژه مقامات ارشد سپاه پاسداران جمهوری اسلامی.ایران ، گفت : چرا آن‌ها را به قتل نرسانیم؟ آنها قریب به هزار آمریکایی را کشته‌اند، چرا ما عامدانه آنها را ترور نکنیم؟ نمی‌گویم که.اقدام نظامی انجام دهیم، من پیشنهاد می‌دهم عملیات محرمانه انجام دهیم .

همچنین بخوانید :   اعلام پایان کار داعش با نامه سردار قاسم سلیمانی

باید فشارهای شدیدی روی آن‌ها اعمال کنیم. همچنین رویل مارک گریچ.از کارشناسان مؤسسه به دفاع از دموکراسی اظهار داشت : آنان به اندازه ما دارای منطق نیستند، فکر.نمی‌کنم بتوانید بدون به قتل رساندن یکی از آن‌ها، مرعوب‌شان کنید. قاسم سلیمانی خیلی زیاد سفر می‌کند، بروید او را دستگیر کنید یا به قتل برسانید! به گزارش.خبرگزاری فرانسه در ادامه این اظهارت برخی از نمایندگان آمریکایی اعلام کردند ما انجام هرگونه.اقدامی دربارهٔ ایران را دور از ذهن نمی‌دانیم اما از ابراز موافقت با اظهارات جک کین سر باز زدند .

 

ژنرال بزرگ خاورمیانه حاج قاسم سلیمانی را بیشتر بشناسیم نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 4

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =

بررسی

سقوط جنگنده اسرائیل در مقابل انهدام پهباد ایرانی

سقوط جنگنده اسرائیل در مقابل انهدام پهباد ایرانی صبح امروز خبر مهمی در دنیا پخش شد که نشان…