روشهای گرفتن مچ افراد دروغگو و رو کردن دست آنها

130
روشهای گرفتن مچ افراد دروغگو و رو کردن دست آنها

روشهای گرفتن مچ افراد دروغگو و رو کردن دست آنها

روشهای گرفتن مچ افراد دروغگو و رو کردن دست آنها

دروغ گفتن شاید دربعضی مواقع غیرقابل اجتناب باشد اما گول خوردن چه؟ وقتی یک دروغگو در کنارتان است برای یافتن حقیقت باید به نشانه های غیرزبانی و رفتارهای بدنی رجوع کنید. برای این کار کافی است پرسشهای مناسب را بپرسید و سپس به مشاهده زبان بدن دروغگوی احتمالی بپردازید. با مجله اینترنتی بیرکلیک همراه شوید تا روشهای گرفتن مچ افراد دروغگو و رو کردن دست آنها را برایتان آموزش دهیم .

راه ها و ترفند های بسیاری برای شناسایی افراد دروغگو وجود دارد ولی هیچکدام از آنها قطعی نیستند و نمی توان افراد را به دلیل داشتن این نشانه ها متهم کرد، ولی به طور کلی می توان تردید، اضطراب، دستپاچگی، پریشانی و بی قراری را از نشانه های اصلی افراد در هنگام دروغ گفتن دانست . افراد دروغگو معمولا هنگام مواجه شدن با پرسشی که دست آنها را رو می کند، دستپاچه می شوند، نگاهشان را می دزدند و مردمک چشمشان بزرگ می شود. برای شناسایی فرد دروغگو دو دسته علائم زبانی و غیر زبانی وجود دارد که از جمله نشانه های غیر زبانی آن می توان به علائمی نظیر پلک زدن سریع، نفس عمیق کشیدن، گاز گرفتن لب و جمع کردن دست ها به داخل اشاره کرد.

روشهای گرفتن مچ افراد دروغگو و رو کردن دست آنها
روشهای گرفتن مچ افراد دروغگو و رو کردن دست آنها

افرادی که دروغ می گویند معمولا لبخند مصنوعی بر لب دارند و در خصوص تفاوت لبخند مصنوعی و واقعی این نکته لازم به ذکر است که در خندیدن واقعی تمام اجزای صورت و ماهیچه ها درگیر می شوند در حالی که در لبخند مصنوعی فقط لب افراد تکان می خورد و بقیه اجزای صورت بی حرکت است. روشهای گرفتن مچ افراد دروغگو و رو کردن دست آنها

افرادی که دروغ می گویند کمتر از واژه «من» استفاده می کنند و بیشتر در جمله هایشان از ضمیر دوم و سوم شخص استفاده می کنند. در دنیای امروز و با به وجود آمدن شبکه های مجازی و وسایل ارتباط جمعی جدید احتمال دروغگویی افراد بسیار بالا رفته است، چرا که افراد در برخورد مستقیم و رو در رو کمتر دروغ می گویند .

همچنین بخوانید :   چرا همسرمان دروغ می گوید و چگونه دروغ او را فاش کنیم

علائم و روشهایی كه باعث شناخت دروغگو می‌شود :

روشهای گرفتن مچ افراد دروغگو و رو کردن دست آنها
روشهای گرفتن مچ افراد دروغگو و رو کردن دست آنها

۱ – چشمان كسانی كه دروغ می‌گویند یا بازتر از حد معمول است یا دائما چشم‌های آنان به نقاط مختلف حركت می‌كند . در عین حال آنها معمولا از نگاه مستقیم به شما احساس ناراحتی می‌كنند و سعی می‌كنند مستقیما به شما نگاه نكنند .

۲ – گاهی اوقات افراد دروغگو بخشی از صورت یا دهانشان را هنگام حرف زدن می‌پوشانند .

۳ – وقتی از آنها سوال می‌شود، دماغ یا گوششان را به حالت عصبی می‌خارانند .

۴ – فرد دروغگو معمولا هنگام حرف زدن حركات اضافی زیادی از خود بروز می‌دهد . روشهای گرفتن مچ افراد دروغگو و رو کردن دست آنها

۵ – در هنگام حرف زدن زیاد تپق می‌زنند و اشتباهات فراوان گفتاری را سعی می‌كنند به گونه‌ای بپوشانند .

۶ – آنها همیشه كلی‌گویی می‌كنند و بارها این كلیات را تكرار می‌كنند و با این كار تلاش می‌كنند تا خودشان را قانع كنند .

۷ – آنها سعی می‌كنند به گونه‌ای گیج و مبهم سخن بگویند و با این كار به شما اجازه نمی‌‌دهند تا حرف‌های آنان را تجزیه و تحلیل كنید .

روشهای گرفتن مچ افراد دروغگو و رو کردن دست آنها
روشهای گرفتن مچ افراد دروغگو و رو کردن دست آنها

۸ – هنگامی كه سعی دارید در مورد موضوع مورد بحث از آنها سوال كنید، بلافاصله موضوع بحث را عوض می‌كنند .

۹ – اگر سوال شما را متوجه شوند چنین وانمود می‌كنند كه سوال شما را نشنیده‌اند و با این كار به بحث خاتمه می‌دهند .

۱۰ – اگر می‌خواهید مطمئن شوید كه او دروغ گفته است، چند روز بعد راجع به موضوعی كه در مورد آن دروغ گفته است از او سوال كنید تا برایتان یك داستان با مطالب متفاوت تعریف كند .

همچنین بخوانید :   چگونگی توبه از گناهان بزرگ و بازگرداندن روح پاک و روشن به بدن

۱۱ – اگر قدری به صحبت آنها شك كنید شما را متهم به بی‌‌اعتمادی می‌كند و خیلی سریع با این كار به بحث خاتمه می‌دهد .

۱۲ – آدم های دروغگو معمولا پرحرف هستند و در مورد هر چیزی اظهارنظر می‌كنند .

۱۳ – افراد دروغگو معمولا كسانی هستند كه در زندگی شخصی یا خانوادگی دچار مشكل هستند. پس در مورد حرف‌های چنین افرادی بیشتر دقت كنید .

۱۴ – تن صدای افراد دروغگو در هنگام دروغ گفتن معمولا بالاتر از حد طبیعی است . روشهای گرفتن مچ افراد دروغگو و رو کردن دست آنها

۱۵ – خنده‌های بی‌‌دلیل و بی‌‌گاه در هنگام صحبت كردن یكی دیگر از علائم افراد دروغگو می‌‌باشد .

۱۶ – آدم‌های دروغگو همیشه سعی می‌كنند حرف‌های زیبا و جذاب به زبان بیاورند و با این كار می‌خواهند امكان كشف حقیقت را از ما سلب كنند .

 

كاري كه شما بايد بكنيد

روشهای گرفتن مچ افراد دروغگو و رو کردن دست آنها
روشهای گرفتن مچ افراد دروغگو و رو کردن دست آنها

اگر واقعيت را مي دانيد و مطمئن هستيد طرف دارد دروغ مي گويد، مراعات را كنار بگذاريد و بگوييد كه مي دانيد دروغ مي گويد. اجازه ندهيد او به اين كار عادت كند.

او را سوال پيچ كنيد و بخواهيد كه جزئيات بيشتري بدهد. به خاطر اينكه دروغگو به داستان ساختگي اش شاخ و برگ مي دهد. شما هم كم نياوريد و درباره مواردي كه مشكوك به نظر مي رسند، سوال پيچش كنيد. احتمال دارد بخواهد به شما احساس گناه بدهد و گله كند كه به او اعتماد نداريد. گوش تان به اين حرف ها بدهكار نباشد، اگر حس تان مي گويد او دارد دروغ مي گويد پافشاري كنيد.

همچنین بخوانید :   مواظب باشید و از این مدل ازدواج ها در امان بمانید

شما به او احساس گناه بدهيد. بستگي دارد طرف چه نسبتي با شما دارد؛ براي مثال بگوييد تو كه به دوست چندين ساله ات دروغ نمي گويي؟

معمولاً آدم دروغگو حرف هاي ضد و نقيض مي زند. از طرفي هم هميشه گفته اند دروغگو حافظه ندارد. براي همين پا پي اش شويد و بخواهيد بخش هايي از داستانش را تكرار كند. البته اين تكنيك زماني خوب جواب مي دهد كه طرف يك داستان طولاني سرهم كرده باشد.

بلوف بزنيد. طرف را در موقعيتي قرار دهيد كه تصور كند حقيقت را مي دانيد؛ براي مثال طرف ادعا مي كند پول ندارد طلب شما را پس بدهد. مي توانيد با لحن ارامي بگوييد: «جدي! عجيبه! پس چرا فلاني ديشب مي گفت مي خواهي ماشين ات را بفروشي تا يك مدل بالاتر را بخري؟» اگر دروغ گفته باشد تمام نقشه هايش نقش بر آب مي شود و خودش را لو مي دهد. البته حواس تان باشد كه خيلي با قاطعيت بلوف نزنيد؛ به خاطر اينكه امكان دارد اشتباه كرده باشيد. در اين صورت خودتان كلي ضايع مي شويد. روشهای گرفتن مچ افراد دروغگو و رو کردن دست آنها

نكته پایانی این كه اگر چه شاید افراد دروغگو در مدت‌ كوتاه بتوانند حقیقت را از دیگران پنهان كنند اما زمان باعث خواهد شد كه همیشه افراد دروغگو رسوا شوند و هیچ حقیقتی پنهان نخواهد ماند، اگرچه شاید مدت زمان طولانی پنهان بماند .

روشهای گرفتن مچ افراد دروغگو و رو کردن دست آنها نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 2

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 5 =

بررسی

مشکلاتی که با دروغ گفتن درباره درآمد تان پیش می‌آید

مشکلاتی که با دروغ گفتن درباره درآمد تان پیش می‌آید پنهان کردن پول! موضوعی که خیانت مالی ن…