با دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا آشنا شوید

103
با دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا آشنا شوید

با دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا آشنا شوید

با دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا آشنا شوید

دونالد جان ترامپ Donald John Trump متولد ۱۴ ژوئن ۱۹۴۶ ابرتاجر، نویسنده، سرمایه‌گذار، مجری تلویزیون آمریکایی و رئیس جمهور جدید ایالات متحده آمریکا است. ترامپ از سال ۱۹۷۱ رئیس هیئت مدیره سازمان ترامپ که شرکت هلدینگ اصلی معاملات املاک و دیگر منافع کسب و کاری اوست، بوده است. با مجله اینترنتی بیرکلیک همراه باشید تا با دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا آشنا شوید. با ما همراه باشید .

اوایل زندگی

ترامپ در ۱۴ ژوئن ۱۹۴۶ در بخش بخش کویینز در نیو یورک به دنیا آمد. او فرزند چهارم از پنج فرزند مری ان و فرد ترامپ است که در سال ۱۹۳۶ ازدواج کردند. خواهر او مرین ترامپ بری، قاضی فدرال ایالات متحده در وضعیت ارشدیت در دادگاه استیناف حوزه سوم ایالات متحده آمریکا است. مادر ترامپ مهاجری اسکاتلندی بود، که در جزیره لوییس در ساحل غربی اسکاتلند متولد شده بود. پدربزرگ و مادر بزرگ پدری ترامپ مهاجرینی آلمانی آمریکایی بودند؛ پدر بزرگ او، فریدریش درومپف، رستوران داری موفق در دوره تب طلای کلوندایک بود که اسم خود را انگلیسی سازی کرده بود.

با دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا آشنا شوید
با دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا آشنا شوید

ترامپ که متولد و بزرگ شدهٔ نیویورک است، در سال ۱۹۶۸ با مدرک کارشناسی اقتصاد از مدرسه وارتون دانشگاه پنسیلوانیا فارغ‌التحصیل شد. او که حین تحصیل در دانشگاه در شرکت پدرش فرد ترامپ کار می‌کرد از سال ۱۹۷۱ کنترل این کسب‌وکار خانوادگی را در دست گرفت و بعدتر آن را به «سازمان ترامپ» تغییر نام داد. ترامپ در مدت فعالیتش هتل‌ها، کازینوها، زمین‌های گلف، محله ریورساید ساوت منهتن و ساختمان‌های متعدد دیگری ساخته که بسیاری شان نام او را بر خود دارند از جمله تفریگاه‌های ترامپ (که هم اکنون در مالکیت کارل آیکان است).

همچنین بخوانید :   سحر نوروز زاده از وزارت خارجه امریکا کنار گذاشته شد

زندگی شخصی

ترامپ در سال ۱۹۷۷، با مانکن اهل جمهوری چک ایوانا ترامپ، در نیویورک ازدواج کرد. این دو با هم سه فرزند دارند: دانلد، جونیر، ایوانکا ترامپ و اریک. ایوانا در سال ۱۹۸۸ تابعیت آمریکا را در حالی که ترامپ در کنارش بود، کسب کرد.این زوج در سال ۱۹۹۱ طلاق گرفتند. ترامپ در سال ۱۹۹۳ دو ماه پس از تولد دخترش به نام تیفانی با هنرپیشه‌ای به نام مارلا میپل، با او ازدواج کرد.آنها در سال ۱۹۹۹ طلاق گرفتند.

با دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا آشنا شوید
با دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا آشنا شوید

ترامپ در سال ۱۹۹۸، با ملانیا کناوس مانکن مد اهل اسلوونی ملاقات کرد.آنها در سال ۲۰۰۵ در پالم بیچ، فلوریدا، ازدواج کردند. ملانیا در سال ۲۰۰۶ تابعیت آمریکا را دریافت کرد.در همان سال او بارون پنجمین فرزند ترامپ را به دنیا آورد.

تجارت

ترامپ جدا از کارهای سنتی اش در زمینهٔ املاک، هتلداری و صنایع تفریحی نام و برند ترامپ را در دیگر صنایع و محصولات تثبیت کرده است. ترامپ در بازاریابی نام ترامپ بر شمار زیادی از محصولات از جمله ترامپ فایننشال (ذر زمینه مرتگج)، فروش و اجاره ترامپ (فروش مسکن)، رستوران‌های ترامپ، بوفه ترامپ، تهیه غذای ترامپ، بستنی پارلر ترامپ، گوترامپ، مجموعه امضای ترامپ، عطر دونالد ترامپ (۲۰۰۴) گلف ترامپ، مجله ترامپ، شکلات ترامپ، خانه ترامپ، تولیدات ترامپ، مؤسسه ترامپ، کارت بازی ترامپ، غول املاک ترامپ (بازی شبیه‌سازی کسب و کار)، کتاب‌های ترامپ، مدیریت مانکن ترامپ، شاتل ترامپ، یخ ترامپ، مرتگچ ترامپ، ودکای ترامپ و استیک‌های ترامپ. علاوه بر این گزارش شده ترامپ برای هر ارائهٔ یک ساعته دورهٔ آموزشی ۱٫۵ میلیون دلار دریافت می‌کند.

همچنین بخوانید :   سخنرانی ترامپ در مورد برجام و تهدید به لغو آن

برج ترامپ

برج ترامپ -یک آسمان خراش با کاربری مختلط ۵۸ طبقه در شماره ۷۲۵ خیابان پنجم (منهتن) در میدتاون منهتن، نیویورک- توسط ترامپ و شرکت اطمینان زندگی منصفانه ساخته شد و توسط در اسکات معمار شرکت سوئنکی هیدن کانل طراحی شد. امروزه ترامپ تنها مالک آن است. خانه او، پنت‌هاوس وی همچنین دفاتر نظارت او در این برچ قرار دارند. همچنین برج‌هایی که در باکو، آذربایجان و استانبول، ترکیه به دست سازمان ترامپ ساخته شده نیز برج ترامپ نام دارد.

با دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا آشنا شوید
با دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا آشنا شوید

برج ترامپ در زمین سابق مغازه بونویت تلر که از لحاظ معمارانه شایان توجه بود و در ۱۹۸۰ تخریب شد قرار دارد. ترامپ به دلیل تخریب نقش برجسته‌های آرت دکو بر سردر آن، که قولش به موزه کلان‌شهری هنر داده شده بود و استفادهٔ پیمانکار از ۲۰۰ مهاجر غیرقانونی لهستانی در فرایند تعجیل شدهٔ تخریب، که برای شیفت‌های ۱۲ ساعته فقط ۴ و ۵ دلار در ساعت حقوق گرفته بودند مجادله برانگیخت.

نظر ترامپ در مورد برجام

نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مدعی شد با مذاکره مجدد درباره برجام این توافقنامه را هرچند که بد باشد درست خواهد کرد.

ترامپ در مورد توافق هسته ای با ایران می گوید:

ما به آنها یکصد و پنجاه میلیارد دلار پول دادیم! من چگونه این پول را پس می گیرم؟ من چگونه این پول را پس می گیرم؟ من در این باره فکر می کنم و شاید راهی برای آن پیدا کنم! اما این پول رفته است! یکصد و پنجاه میلیارد دلار پول رفته است! آنها به یک قدرت تبدیل خواهند شد. سران ما . . . نه نباید گفت سران ما ! ما اصلا سران و مقاماتی نداریم. من می خواهم درباره این توافق دوباره مذاکره کنم . این مذاکره مجدد یک خواسته حداقلی است.

همچنین بخوانید :   پیام نوروزی دونالد ترامپ با دو روز تأخیر منتشر شد
با دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا آشنا شوید
با دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا آشنا شوید

من این توافقنامه را باز خواهم گرداند. من کارهای زیادی کردم.افرادی هستند که معاملات بدی داشتند و وقتی معاملات بدی دارند از من درخواست کمک می کنند. من شرکت چنین افرادی را می خرم و مشکلاتش را حل می کنم و با اندکی قیمت بیشتر به همان دوست خود می فروشم و دوست من هم شاد و خشنود است. من این کارها را می کنم. من توافقنامه ایران را هرچند که بد باشد درست خواهم کرد. حتی وقتی که افرادی فاقد صلاحیت مثل اوباما و کری هم معامله کنند باز هم در آن معامله چیزی وجود دارد که بتوان به آن تکیه کرد.

همیشه درمعاملات چیزی به نفع شما وجود دارد. من این نکات را پیدا خواهم کرد. اگر آنها معامله نمی کردند بسیار آسان تر بود. من بارها گفتم که معامله نکنید. ما در مورد توافقنامه ایران کاری خواهیم کرد و بهترین را از این توافقنامه بدست خواهیم آورد. من این توافقنامه را بهتر خواهم کرد و در این زمینه بهتر از همه هستم.

با دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا آشنا شوید نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 2

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − 1 =

بررسی

واکنش مسئولان کشور به سخنان ترامپ و حاشیه های آن

واکنش مسئولان کشور به سخنان ترامپ روز جمعه دونالد ترامپ طی سخنرانی جنجالی خود کشور جمهوری …