حقایقی در مورد کشتی تایتانیک و علت غرق شدن آن

2,057

حقایقی در مورد کشتی تایتانیک و علت غرق شدن آن

حقایقی در مورد کشتی تایتانیک و علت غرق شدن آن

کشتی تایتانیک در پانزدهم آوریل ۱۹۱۲، مصادف با ۲۶ فروردین ۱۲۹۱ هجری شمسی، در اقیانوس اطلس غرق شد. در این قسمت از مجله اینترنتی بیرکلیک در نظر داریم حقایقی در مورد کشتی تایتانیک و علت غرق شدن آن را برای شما بازگو کنیم. با ما همراه باشید…

حقایقی در مورد کشتی تایتانیک و علت غرق شدن آن
حقایقی در مورد کشتی تایتانیک و علت غرق شدن آن

تجارت کشتی های اقیانوس پیمای عظیم ، پیشرفت های عمده ای را در زمینه طراحی کشتی ، اندازه و سرعت شاهد بود . شرکت کشتیرانی ستاره سفید ، که یکی از پیشروان این امر بود ، بجای سرعت بالا بر روی اندازه و تجمل متمرکز شده بود. در سال ۱۹۰۷ ، جیمز بروس آیسمی مدیر اجرایی کشتیرانی ستاره سفید و لرد جمیز پیری، شریک شرکت هارلند و ولف (سازنده کشتی های شرکت کشتیرانی ستاره سفید از زمان تأسیس آن در سال ۱۸۶۹) ساخت سه کشتی بخار عظیم را در دستور کار قرار دادند که قرار بود استاندارد جدیدی در زمینه آسایش ، تجمل و ظرافت و ایمنی تعریف کنند. دو کشتی اول المپیک و تایتانیک نام گرفتند .

نام تایتانیک برای این انتخاب شده بود که حس برتری اندازه و قدرت را القا کند . طراحی دو کشتی یک سال بطول انجامید . ساخت المپیک در دسامبر ۱۹۰۸ و به دنبال آن ساخت تایتانیک در مارس ۱۹۰۹ آغاز گردید . برای تطابق با این پروژه های عظیم ، محوطه کشتی سازی کارخانه هارلند و ولف در بلفاست باید از نو ساخته میشد، در حالیکه اسکله کشتیرانی ستاره سفید در نیویورک نیز بایستی بحد کافی طویل می شد تا کشتی ها بتوانند در آن پهلو بگیرند.

در طی دو سال بعد که صرف کامل کردن بدنه تایتانیک شد، مطبوعات درباره عظمت کشتی به تبلیغات فراوان پرداختند بطوریکه تایتانیک حتی قبل از به آب انداختن آن به یک افسانه تبدیل شده بود . به آب انداختن بدنه کامل شده تایتانیک در ماه می ۱۹۱۱ ، یک نمایش عمومی خیره کننده بود. بلیط ها به نفع یک بیمارستان محلی اطفال فروخته شدند .

حقایقی در مورد کشتی تایتانیک و علت غرق شدن آن
حقایقی در مورد کشتی تایتانیک و علت غرق شدن آن

سپس تایتانیک برای عمل انطباق که شامل ساختن تجهیزات و سیستم های فراوان آن ، اثاثیه چوبی گرانقیمت و دکور عالی آن بود، آماده شد . در حالیکه تاریخ سفر نزدیک می شد ، کشتی کامل شده المپیک دچار تصادم شد و به تعمیرات کلی نیاز پیدا کرد که بار کاری را برای شرکت هارلند و ولف افزایش داد، در حالیکه آنها در تلاش بودند تایتانیک را مطابق برنامه زمانبندی کامل کنند . بنابراین سفر از ۲۰ مارس به دهم آوریل موکول شد .

تایتانیک دارای ۲۷۰ متر طول و ۲۸ متر پهنا بوده و ۳۲۸/۴۶ تن وزن داشت . ارتفاع آن ۳۲ متر بود که تقریباً ۱۱ متر آن زیر آب قرار می گرفت . با این وجود حتی بالاتر از بلندترین ساختمانهای شهری آن زمان می ایستاد . دارای سه دودکش واقعی و یک دودکش مجازی بود که برای افزودن بر حس عظمت و قدرت کشتی اضافه شده بود و نیز بخارات و دود آشپزخانه های متعدد آنرا به بیرون می راند . تایتانیک بزرگترین شی متحرکی بود که توسط انسان ساخته شده بود . اندازه غول آسا و پیچیدگی کشتی توسط گزارش ناخدا دوم لایتولد به بهترین صورتی مدلل شده است.

افزون بر این تایتانیک ساخته شده بود تا شگفتی تکنولوژی ایمنی مدرن باشد . کشتی دارای یک بدنه دولا با صفحات فولادی به ضخامت ۵/۲ سانتی متر بوده و به ۱۶ بخش غیر قابل نفوذ توسط آب تقسیم شده بود. دربهای عظیم که با یک کلید الکتریکی بر روی عرشه به حرکت درآورده شدند ، این بخش ها را از هم مجزا کرده و کل کشتی را آب بندی می کردند. حتی این دربها می توانسند توسط حسگرهای الکتریکی سطح آب باز و بسته شوند . به پشتوانه این تدابیر ایمنی بود که مطبوعات کشتی تایتانیک را غرق نشدنی نامیدند .

لوازم داخل کشتی در نوع خود از مدرنترین و لوکس ترینها بودند و شامل لامپ های برقی و بخاری برقی در تمام اتاقها ، آسانسورهای برقی، یک استخر شنا، یک سالن اسکوآش (که بسیار مدرن ساخته شده بود )، یک حمام ترکی ، یک سالن ژیمناستیک همراه با اسب مکانیکی بود تا سوارکاران حرفه ای بتوانند با آن تمرین کرده و خود را سر وزن و آماده نگه دارند.

حقایقی در مورد کشتی تایتانیک و علت غرق شدن آن
حقایقی در مورد کشتی تایتانیک و علت غرق شدن آن

هم چنین اتاقهای نشیمن و تجهیزات بخش درجه اول آن با بهترین هتل های قاره اروپا برابری می کرد . مسافرین درجه یک آن باید از طریق یک راه پله بزرگ شش پاگرده دارای سقف شیشه ای به آرامی پایین می آمدند تا از غذاهای عالی سالن نهارخوری که تمامی عرض کشتی را در عرشه شماره D پوشانده بود لذت ببرند . برای آنهایی که خواستار یک فضای خصوصی تر بودند ، تایتانیک چند رستوران سفارشی تدارک دیده بود . دو گروه موسیقی از بهترین نوازندگان قاره که بسیاری از آنان از خطوط کشتیرانی رقیب ربوده شده بودند قطعات موسیقی را در تایتانیک اجرا می کردند .

همچنین بخوانید :   پرده از اسرار مرموز مثلث برمودا برداشته شد

دو کتابخانه نیز وجود داشت ، درجه یک و درجه دو . حتی کابین های درجه ۳ آن بسیار لوکس تر از کابین های درجه یک کشتی ها بخار کوچکتر بود و نیز لوازم داخل آنها به گونه ای بود که برخی مسافرین درجه ۳ حتی در عمر خود ندیده بودند . طراحی اولیه سی و دو قایق نجات در نظر گرفته بود لیکن مدیریت کشتیرانی ستاره سفید احساس کرد که عرشه قایق های نجات شلوغ و در هم ریخته به نظر خواهد رسید و تعداد آنها را به ۲۰ عدد کاهش داد که برای ۱۱۷۸ نفر از مسافرین کفایت می کرد. این میزان از استانداردهای آن زمان فراتر می رفت، گرچه تایتانیک توانایی حمل ۳۵۰۰ مسافر و خدمه را دارا بود.

گروهی از عالی مقام ترین مردم در این سفر همراه تایتانیک بودند. اشرافزادگان بریتانیا، صاحبان صنایع آمریکا، و زبدگان انجمن نیویورک و فیلادلفیا. همچنین بسیاری از مهاجرین فقیر که به امید شروع یک زندگی جدید در آمریکا یا کانادا جذب آن شده بودند.
سفر دریایی تایتانیک در ساوت همپتون به تاریخ دهم آوریل ۱۹۱۲ آغاز شد. هنگام غروب کشتی در چربورگ فرانسه توقف کرد تا مسافرین بیشتری سوار کند. همان روز عصر به سوی کوئینز تاون ایرلند حرکت نموده و ساعت ۱:۳۰ دقیقه بامداد روز یازدهم آوریل به داخل پهنه اقیانوس اطلس روانه شد.

مسافرین فصلی اقیانوس اطلس عمیقاً تحت تاثیر کشتی جدید قرار گرفته بودند. تایتانیک آنقدر جسیم بود که حرکت آن برروی دریا احساس نمی شد. موتورهای بزرگ و پر قدرت آن هیچکدام از ارتعاشهای آزارنده متداول در اقیانوس پیماهای دیگر را ایجاد نمی کردند. حتی زمانی که با حداکثر سرعت ۲۲ گره دریایی (۴۱ کیلومتر در ساعت، که در زمره سریعترین کشتی های آن زمان بود) حرکت می کرد، مسافرین داخل آن می توانستند از حد اکثر آسایش برخوردار شوند.

حقایقی در مورد کشتی تایتانیک و علت غرق شدن آن
حقایقی در مورد کشتی تایتانیک و علت غرق شدن آن

در هنگام مسافرت هوا صاف و دلپذیر بوده و دمای آب حدود ۱۲ درجه سانتیگراد بود. زمستان سال ۱۹۹۲ بطور غیر معمولی معتدل می نمود. اعتدال هوا باعث کنده شدن مقادیر عظیمی یخ از نواحی قطبی و رانده شدن آنها به داخل اقیانوس شده بود. کشتی های آن زمان مجهز به رادار نبودند ولی تایتانیک به سیستم تلگراف بی سیم مارکونی مجهز شده و دو اپراتور سیستم آن بطور شبانه روزی در اتاق مخابرات آن کار می کردند. در روز یکشنبه ۱۴ آوریل، پنجمین روز مسافرت، تایتانیک پنج اخطار مختلف درباره مشاهده کوههای یخ دریافت کرد، اما کاپیتان کشتی چندان توجهی به این اخطارها ننمود. کشتی با سرعت ۲۲ گره در حال حرکت رو به جلو بود و مدیر اجرایی شرکت بروس آیسمی اعلام کرد که یک روز زودتر از برنامه به نیویورک خواهند رسید.

در شب چهاردهم آوریل، اپراتور بی سیم شدیدا سرگرم مخابره پیامهای کوتاه مسافرین به خویشاوندان و دوستانشان در ساحل نیوفوندلند (محل پهلو گرفتن کشتی) بود. او ششمین اخطار دیده شدن کوه یخ را نیز دریافت کرد، اما هیچ توجهی به اینکه تایتانیک چقدر نزدیک مکان ارسال اخطارهاست نکرد و پیام را زیر یک وزنه کاغذ در کنار آرنج خود گذاشت. این پیام هرگز به کاپیتان اسمیت یا ناخدا یکم کشتی نرسید.
با تمام این احوالات، شب چهاردهم آوریل بطرزی غیر معمول صاف و تاریک بود. ماه در آسمان پیدا نبود ولی آسمان بطور باورنکردنی با ستارگان بی شمار روشن شده بود. ستارگان بقدری درخشنده بودند که افسر کشتی، سیاره ژوپیتر در بالای افق را با چراغ دکل یک کشتی بخار اشتباه گرفت.
دریا نیز کاملا صاف و بدون موج بود. بسیاری از بازماندگان دریای آن شب را مانند شیشه توصیف کرده اند. فقدان امواج کار تشخیص کوه های یخ را دشوارتر می ساخت. زیرا در شرایطی که دریا مواج است، برخورد موج به کوه یخ و برگشت آن، تعیین مکان آنرا آسانتر می کند.
در ساعت ۱۱:۴۰، یکی از دیده بانان کشتی که در آشیانه خدمه حاضر بود، کوه یخ عظیمی را که بطرز خطرناکی در جلو و نزدیک کشتی بود مشاهده کرد. او به ناخدا یکم مورداک اعلام خطر کرد و مورداک سراسیمه دستور داد که کشتی تماما به سمت چپ بگردد. او به موتورخانه دستور داد که گردش پروانه ها را معکوس کنند. کشتی به آرامی به چپ گردید، اما تایتانیک بسیار بزرگ بود و بسیار سریع حرکت می کرد، و کوه یخ نیز بسیار نزدیک بود.
سی و هفت ثانیه بعد پهلوی سمت چپ کشتی به قسمت زیر آب کوه یخ کشیده شده و شکافی به طول ۱۰۰ متردر بدنه کشتی ایجاد شد. آب به سرعت وارد قسمتهای کشتی شد و از آنجایی که شکاف بسیار طویل بود، بیشتر قسمتهای کشتی همزمان شروع به پر شدن از آب کردند.

حقایقی در مورد کشتی تایتانیک و علت غرق شدن آن
حقایقی در مورد کشتی تایتانیک و علت غرق شدن آن

بدین ترتیب یکی از بزرگترین حوادث کشتیرانی طول تاریخ آغاز گشت. در طول شبی پر از حادثه و وحشت، ۷۰۵ نفر از مسافرین نجات یافته و ۱۵۰۲ نفر باقیمانده یا در داخل آبهای منجمد اقیانوس اطلس جان سپردند، ویا همراه بدنه عظیم کشتی که در حین فرو رفتن در آب به دو تکه شد، به قعر اقیانوس رفتند.

همچنین بخوانید :   بزرگترین پیست اسکی سرپوشیده دنیا در کشور دوبی

عواملی که در غرق شدن تایتانیک موثر بودند :

۱- اشتباه کاپیتان کشتی

این سفر دریایی، سفر بازنشستگی کاپیتان ای. جی. اسمیت بود. او می خواست به هر ترتیبی که شده در این مسافرت رکوردی از خود بجای بگذارد. او سالها قبل از این حادثه گفته بود: من نمی‌توانم تصور کنم که یک کشتی بخار جدید غرق شود. کشتی‌های جدید این خطرات را پشت سر گذاشته اند.
کاپیتان اسمیت پنج اخطار مشاهده کوه یخ از خدمه خود و دیگر کشتی‌ها را نادیده گرفت. اگر او فرمان به آهسته‌تر شدن حرکت کشتی می‌داد، شاید این حادثه رخ نمی‌داد.

حقایقی در مورد کشتی تایتانیک و علت غرق شدن آن
حقایقی در مورد کشتی تایتانیک و علت غرق شدن آن

۲- اشتباه سازندگان کشتی

نزدیک به سه میلیون میخ پرچ در اتصال قطعات تایتانیک به یکدیگر بکار رفته بود. برخی از این میخ پرچها از باقیمانده بدنه کشتی بازیابی شده و مورد بررسی قرار گرفته‌اند. یافته‌ها نشان می‌دهند که آنها از آهن زیر حد استاندارد ساخته شده بودند.

وقتی کشتی با کوه یخ برخورد کرد، نیروی برخورد باعث شد سرک میخ‌های پرچ بشکند و قسمت‌های کشتی از هم جدا شوند. اگر از آهن با کیفیت بالا استفاده شده بود، ممکن می‌نمود که قسمت‌ها از هم جدا نشده و کشتی غرق نشود.

۳- اشتباه مدیر اجرایی شرکت سازنده تایتانیک

بروس آیسمی، مدیر اجرایی شرکت سازنده تایتانیک، در کشتی حاضر بود. رقابت بین کشتی‌های اقیانوس پیما شدید بود و شرکت ستاره سفید می خواست نشان دهد که آنها قادر به عبور شش روزه از پهنه اقیانوس هستند. برای برآورده ساختن این مقصود، بروس آیسمی به کاپیتان اسمیت فشار وارد آورد که تایتانیک را با حداکثر سرعت به حرکت وادارد.

حقایقی در مورد کشتی تایتانیک و علت غرق شدن آن
حقایقی در مورد کشتی تایتانیک و علت غرق شدن آن

۴- اشتباه سرپرست طراحان تایتانیک

این باور که تایتانیک غرق نشدنی است، تا حدودی مرهون این حقیقت بود که تایتانیک از شانزده قسمت ضد آب تشکیل شده بود. لیکن ارتفاع دیواره این بخش‌ها بحد کافی در نظر گرفته نشده بود. شرکت ستاره سفید نمی‌خواست ارتفاع دیواره‌ها زیاد باشد زیرا این امر فضای اختصاص یافته به قسمت درجه یک را کاهش می داد. اگر ارتفاع این دیوار‌ه‌ها بحد کافی بود، فضای بیشتری در این قسمت‌ها بوجود می‌آمد و هوای موجود در آنها مانع غرق کشتی می‌شد.

۵- اشتباه ناخدا یکم مورداک

ناخدا یکم مورداک به محض مشاهده کوه یخ دستور داد برای کاستن از سرعت کشتی موتورها معکوس شوند و جهت فرار از برخورد کشتی به سمت چپ بچرخد. در نتیجه سمت راست بدنه با کوه یخ برخورد کرد و شکافی عظیم در بدنه کشتی ایجاد شد. اگر مورداک دستور می داد ضمن کاستن از سرعت، کشتی بطور مستقیم به راه خود ادامه دهد و با دماغه، که بسیار محکمتر از بدنه است، به کوه یخ برخورد کنند، احتمالا فقط ۲ یا ۳ قسمت جلویی در هم فرو می رفت و کشتی غرق نمی‌شد.

حقایقی در مورد کشتی تایتانیک و علت غرق شدن آن
حقایقی در مورد کشتی تایتانیک و علت غرق شدن آن

۶- اشتباه تمامی دانشمندان!

فولاد در دمای عادی نرم است و در اثر برخورد خم می‌شود. در حالیکه در دماهای زیر انجماد آب، فولاد مانند چدن شکننده می‌شود و در اثر برخورد می‌شکند. این پدیده به شکست ترد معروف بوده و در زمان واقعه تایتانیک برای دانشمندان ناشناخته بود. اگر بجای فولاد از آلیاژی که در دماهای پایین خاصیت نرمی خود را از دست نمی‌دهد استفاده می‌شد، در اثر برخورد چنان شکاف عظیمی در بدنه تایتانیک ایجاد نمی‌شد.

حقایقی دیگر از کشتی تایتانیک :

– شاید یکی از دلایل غرق شدن کشتی تایتانیک قرص کامل ماه در آن زمان بوده باشد .

دانشمندان اخیرا تئوری جدیدی در مورد علل غرق شدن کشتی تایتانیک ارائه داده اند که یکی از آنها قرص کامل ماه در ان زمان بوده که ممکن است باعث برخورد کشتی با کوه یخی شناور باشد که باعث کشته شدن ۱۵۰۰ نفر شد.

دونالد آلسون ستاره شناسی از دانشگاه تگزاس می گوید احتمال دارد ماه کامل در ۴ ژانویه سال ۱۹۱۲ جزرومد های غیر عادی و سنگینی بوجود آورده باشد که سبب شده تکه بزرگی از یخ به سمت جنوب کشیده شده و تایتانیک به صورت غافلگیرانه با این توده بزرگ یخ مواجه شده باشد.

این ستاره شناس اظهار می دارد که ماه کامل در آن زمان کاملا غیرطبیعی بوده و در حقیقت از سال ۷۹۶ بعد از میلاد مسیح ماه نزدیکترین فاصله خود را داشته است و تا سال ۲۲۵۷ چنین رویدادی دیگر اتفاق نخواهد افتاد.

حقایقی در مورد کشتی تایتانیک و علت غرق شدن آن
حقایقی در مورد کشتی تایتانیک و علت غرق شدن آن

– طبق گفته مرکز علمی کالیفرنیا ارزش ساخت کشتی تایتانیک امروزچیزی حدود ۴۰۰ میلیون دلار می باشد .

جیمز کامرون برنده جایزه اسکار فیلم تایتانیک از سال ۱۹۹۷ پس از اکران فیلم چیزی حدود ۱.۸۴ میلیارد دلار درآمد این فیلم بوده است.یعنی پولی معادل ساخت تقریبا ۵ نمونه عینی کشتی تایتانیک! جالب است بدانید در سال ۲۰۱۲ درآمد فیلم ۳ بُعدی تایتانیک که به بازار عرضه شد خارق العاده بود!

– شاید خطای دید مانع کمک رسانی و نجات کشتی تایتانیک شده است .

مورخ بریتانیایی تیم مالتین بر این باور است که هوای تاریک و فرورفتگی کوه یخی در آب شرایطی را برای کارکنان کشتی فراهم ساخته که قادر به تشخیص این توده بزرگ یخی نبوده اند و به طبع پس از این حادثه دیدن کشتی غرق شده و یافتن آن برای تیم های امداد دشوار بوده است.

همچنین بخوانید :   آموزش دور زدن حالت روح در موبوگرام و برنامه های مشابه

به گزارش مجله اسمیت سونیان شرایط جوی ان شب به گونه ای بود که انگار همه چیز برای یک اتفاق مهیب آماده شده بود. کمبود نور و غبار محلی آن زمان انگار همه چیز را درهم شکست و برج دیده بانی کشتی را از تشخیص به موقع توده یخ غافل کرد و بعدها به کالیفرنیایی ها هم اجازه نداد که در مورد چگونگی غرق شدن این کشتی اطلاعاتی کسب کنند.

حقایقی در مورد کشتی تایتانیک و علت غرق شدن آن
حقایقی در مورد کشتی تایتانیک و علت غرق شدن آن

– ربات های زیر دریایی کمک کردند تا نقشه جامعی ازفروپاشیدگی کشتی در سال ۲۰۱۲ خلق کنند .

در ماه مارس تیمی از محققان به منظور کشف دلیل غرق شدن کشتی تایتانیک با استفاده از دستگاه فرسنگ شمار کیلومترها به زیر آب دریا رفتند تا نقشه جامعی از کشتی غرق شده تایتانیک خلق کنند.

هیئت اعزامی با استفاده از ردیاب های آوایی تصویری و بیش از صدهزار عکس گرفته شده توسط ربات ها توانستند نقشه ای خلق کنند که نمایانگر صدها شی و قطعاتی باقیمانده از کشتی تایتانیک می باشند.

تا به حال به غیر از یافته های رابرت بالارد کاشف زیر دریا که قطعاتی از این کشتی را یافته چیز دیگری در دست نبوده و امروز این نقشه بری اولین بار به صورت کامل نمایانگر این کشتی می باشد.

حقایقی در مورد کشتی تایتانیک و علت غرق شدن آن
حقایقی در مورد کشتی تایتانیک و علت غرق شدن آن

– آخرین منوی ناهار کشتی تایتانیک احتمالا ۹۵ هزار دلار به فروش رفته است .

گزارشات نشان می دهد که منوی غذای کشتی تایتانیک در مزایده ای که گذاشته شده شانس خوبی داشته است. مسافر میلیونر کشتی تایتانیک بنجامین گاگنهیم(در سمت چپ تصویر) در آن روز احتمالا غذای گران قیمتی که شامل گوشت فیله گوسفند و ماهی ساردین دودی بوده است را انتخاب کرده است.

– حدود ۵۰۰۰ اثر مصنوعی از کشتی تایتانیک در دسترس علاقه مندان قرار خواهد گرفت .

به گزارش سی ان ان بعضی افراد ثروتمند قادرند که از زیورآلات نقره گرفته تا تکه های واقعی کشتی تایتانیک را به مزایده گذاشته و سود خوبی داشته باشند. در کل ارزش کلکسیون حاصل از کشتی تایتانیک به ۱۸۹ میلیون دلار می رسد.

حقایقی در مورد کشتی تایتانیک و علت غرق شدن آن
حقایقی در مورد کشتی تایتانیک و علت غرق شدن آن

– رُمانی در سال ۱۸۹۸ حادثه ای شبیه به غرق شدن کشتی تایتانیک را پیش بینی کرد .حقایقی در مورد کشتی تایتانیک و علت غرق شدن آن

در یکی از اثرهای مورگان رابرتسان با نام (Futility) بخشی از آن به طور عجیب و غریبی حادثه غرق شدن کشتی تایتانیک را بیان کرده است که این اثر درست ۱۴ سال قبل از غرق شدن کشتی تایتانیک منتشر شد.

کتاب، داستان تیتان(Titan) را بیان می کند; بزرگترین کشتی که تا بحال ساخته شده است. کشتی که توسط مالکان آن به عنوان کشتی غرقی ناپذیر روانه دریا می شود و چندی بعد در آتلانتیک شمالی به یک کوه یخی بزرگ برخورد کرده و در ماه آوریل غرق می شود و به دلیل عدم وجود قایق نجات بیش از نیمی از مسافران جان خود را از دست می دهند که بعدها عینا همین اتفاق برای تایتانیک افتاد!حقایقی در مورد کشتی تایتانیک و علت غرق شدن آن

لازم به ذکر است که کتاب (Futility) از آن زمان به بعد به(The Wreck of the Titan) تغییر نام پیدا کرد و در گوگل بوک نسخه رایگان آن موجود می باشد.

– کشتی های پیشرفته و مدرن امروزی همچنان با کوههای یخی مواجه می شوند .حقایقی در مورد کشتی تایتانیک و علت غرق شدن آن

امروزه نیز کشتی ها با وجود پیشرفت زیادشان، با توده های بزرگ یخ در دریا مواجه می شوند. سال گذشته توده بزرگ یخی سوراخی در بدنه کشتی کوچک ماهیگیری روسیه ای در اطراف قطب جنوب ایجاد کرد.حقایقی در مورد کشتی تایتانیک و علت غرق شدن آن حقایقی در مورد کشتی تایتانیک و علت غرق شدن آن
۳۲ نفر کارکنان این کشتی ماهیگیری تمامی محموله کشتی را به بیرون پرتاب کردند تا کشتی سبک شود و به مدت دو هفته انتظار کشیدند تا نیروهای کمکی به کمک آنها امد.

حقایقی در مورد کشتی تایتانیک و علت غرق شدن آن
حقایقی در مورد کشتی تایتانیک و علت غرق شدن آن

– سفری دریایی در مسیرغرق شدن کشتی تایتانیک ترتیب داده شده است.حقایقی در مورد کشتی تایتانیک و علت غرق شدن آن

به مناسبت صدمین سالگرد سفر بدون بازگشت کشتی تایتانیک، سفری دریایی در یادبود غرق شدگان این کشتی به سمت هالیفاکس جایی که تعداد زیادی از قربانیان کشتی تایتانیک برای همیشه به نزد معبودشان بازگشتند و سپس از آنجا به سمت نقطه ای در اقیانوس اطلس جایی که دقیقا کشتی تایتانیک غرق شد صورت خواهد گرفت. قابل ذکر است که هیچ تضمینی برای اینکه این کشتی به کوه یخ برخورد نکند و به سرنوشت کشتی تایتانیک مواجه نشود وجود ندارد!!

– دو میلیون دلار به منظور نگهداری از لنگرگاهی که کشتی تایتانیک در آن ساخته شد، هزینه شده است.حقایقی در مورد کشتی تایتانیک و علت غرق شدن آن

بیش از دو میلیون دلار به بازسازی و نگهداری لنگرگاه تامپسون گرویینگ اختصاص داده شده است. این مبلغ بیشترین هزینه ای است که تا به حال توسط سازمان حفاظت محیطی در حمایت از بناهای یادگاری صرف شده است. همچنین ساختمانی جدید به منظور حمایت از محیط اطراف برای در امان ماندن این منطقه از سیل ساخته خواهد شد.

حقایقی در مورد کشتی تایتانیک و علت غرق شدن آن نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 8

1 نظر

  1. علیرضا

    ۱۳۹۶-۰۵-۱۳ at ۰۶:۴۵

    ایول عالی بود اطلاعات آره واقعا انگار همه چیز آماده بوده برا غرق شدنش

    پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 1 =

بررسی

بزرگترین پیست اسکی سرپوشیده دنیا در کشور دوبی

بزرگترین پیست اسکی سرپوشیده دنیا در کشور دوبی کشور دوبی در سالهای اخیر سرمایه گذاری های بز…