محبوب ترین مدل‌های عینک آفتابی

97
محبوب ترین مدل‌های عینک آفتابی

محبوب ترین مدل‌های عینک آفتابی

محبوب ترین مدل‌های عینک آفتابی

واژه «مد» در لغت به معناى سلیقه، اسلوب، روش شیوه و …به کار مى‏ رود و در اصطلاح ، عبارت است از روش و طریقه‏اى موقتى که براساس ذوق و سلیقه افراد یک جامعه و سبک زندگى از جمله شکل لباس پوشیدن، نوع آداب پذیرایى و معاشرت و تزیین و معمارى خانه و را تنظیم مى‏کند. بنابراین، مى‏توان گفت : مد به تغییر سلیقه ناگهانى و مکرر همه یا برخى از افراد یک جامعه اطلاق مى‏شود و منجر به گرایش به رفتارى خاص، یا مصرف کالاى به خصوصى، یا در پیش گرفتن سبکى خاص در زندگى مى‏ شود. با مجله اینترنتی بیرکلیک همراه باشید تا با محبوب ترین مدل‌های عینک آفتابی آشنا شویم.

تاریخچه مدگرایى :

با بررسى ابعاد مختلف حیات اجتماعى بشر، روشن مى شود که پدیده مد همیشه در تاریخ بشر بوده است و منحصر به دوره معاصر نیست . هرگاه این پدیده در هر دوره‏اى از تاریخ آگاهانه و با گزینش و انتخاب و با توجه به فرهنگ و چهارچوب‏ هاى فکرى و اعتقادى جامعه صورت گرفته نه تنها موجب پیدایش نارسایى‏ هاى فرهنگى و اجتماعى نشده است بلکه به عنوان یک دستاورد اجتماعى، به رشد فرهنگ جوامع کمک نموده و زمینه آراستگى مناسب جنبه ظاهرى زندگى مردم و افراد را فراهم کرده است .

مدگرایى مثبت به معناى اقتباس از پیشرفت‏هاى اجتماعى دیگران و به کار بردن دستاوردهاى مثبت تمدنى دیگران، ضمن برطرف ساختن کاستى‏ هاى حیات اجتماعى، از دچار شدن زندگى انسان‏ها به یک نواختى پیش‏گیرى کرده و روز به روز بر استحکام بیشتر پایه‏هاى زندگى کمک نموده و از پدیدآمدن رفتار و شیوه‏هاى ناخوشایندى که موجب دورى و یا نفرت و انزجار افراد از یکدیگر مى‏ گردد، جلوگیرى به عمل آورده است .

همچنین بخوانید :   چگونگی انتخاب رنگ سال در دنیای مد

عوامل و ریشه ‏هاى مدگرایى :

انسان به گونه ‏اى آفریده شده که همواره از حالت‏ یکنواختى گریزان بوده و در مقابل ، از تحول و نوآورى در زندگى استقبال مى‏ کند. این تمایل در حالت عادى و در صورتى که پذیرش تحول و نوآورى از روى آگاهى و به صورت تدریجى صورت پذیرد، ظاهر زندگى آدمى را خوشایند و دلپذیر مى‏ سازد .

بنابراین میل به خودآرایى و زیباسازى محیط زندگى امرى فطرى است که به برکت آن، هم زمینه آراستگى صورت ظاهرى محیط زندگى انسان فراهم مى‏ گردد و هم انگیزه تعالى و تداوم زندگى اجتماعى و روابط صحیح انسانى تقویت مى‏ شود.

بدین‏ سان عواملى که موجب ایجاد نفرت و انزجار افراد از یکدیگر و یا موجب یکنواختى زندگى بشر مى‏ شود، از محیط حیات اجتماعى دور شده و جنبه‏ هاى مثبت کمال‏ خواهى و زیبایى دوستى انسان، روز به روز شکوفاتر مى‏ گردد . البته گرچه یکى از جلوه‏هاى کمال‏ جویى و زیبایى دوستى انسان به ویژه در دوره جوانى توجه به زیبایى ظاهر است اما باید مراقب بود این فرایند، از حالت طبیعى خود خارج نشود زیرا همه استعدادهاى فطرى اگر از حالت طبیعى و معقول خود خارج شوند، جنبه انحرافى پیدا کرده، آثار سویى به بار مى‏ آورند.

به عنوان مثال میل به خودآرایى که ریشه در کمال‏جویى و زیباپسندى فطرى انسان دارد اگر از روى غفلت، یا در نتیجه افراط و تفریط و یا تحت تاثیر القائات غلط عوامل جانبى، از مسیر طبیعى و درست‏ خود خارج شود، سر از امورى چون خودنمایى، فخر فروشى، خودپرستى، مدپرستى و در مى‏ آورد.

عواملى که هر یک از آنها به نوبه خود، موجب پیدایش انواع نارسایى ‏ها، هوس‏بازى‏ ها، رقابت‏هاى غلط و اسراف و تبذیرها خواهد شد و انسان را به حیوانى پست تبدیل خواهد کرد بنابراین پیروى از مد و زیبایى‏ خواهى و تنوع‏ پسندى، ریشه در نهاد انسان دارد که نیازهایى چون تنوع، زیباخواهى و کمال‏جویى فطرى منشا اصلى آن محسوب مى‏شود. اما صورت‏هاى افراطى رایج این گرایش، (مد پرستى)، در نتیجه جهل و نا آگاهى و ضعف ارزش‏هاى معنوى و تبلیغات وسیع دشمنان و خودباختگى و تقلید کورکورانه از دیگران و یا آلوده شدن به رذایلى چون خودنمایى، فخرفروشى، احساس حقارت و خود کم‏بینى و. پیش مى‏ آید که براى افراد جامعه بسیار خطرساز است و باید از آن پرهیز کرد.

همچنین بخوانید :   نکاتی که در هنگام خرید لوستر باید توجه کرد

در این پست از سایت بیر کلیک قصد داریم شما را با ۷ مدل برتر و محبوب عینک های آفتابی آشنا نماییم :

۱ – عینک آفتابی خلبانی

این مدل جز قدیمی ترین مدل های عینک آفتابی است.ابتدا در دهه ۱۹۶۰ میلادی و بعدها با نمایش فیلم TOP Gun در دهه ۱۹۸۰ میلادی به محبوبیت بیشتری در میان مردم دست یافت. عینک آفتابی خلبانی از جمله مدل هایی است که برای فرم های مختلف صورت مناسب بوده و هم خانم ها و هم آقایان می توانند از آن استفاده نمایید. فریم های کائوچیویی، فلزی و شیشه ها با رنگ بندی مختلف باعث ایجاد تنوع در این عینک آفتابی شده است

محبوب ترین مدل‌های عینک آفتابی
محبوب ترین مدل‌های عینک آفتابی

 

۲ -Ray-Ban Original Wayfarer Fleck

ری بن سازنده و طراح عینک های آفتابی است که در سال ۱۹۳۷ در آمریکا تاسیس شد و در حال حاضر یکی از بهترین برندهای عینک در جهان محسوب می شود. این مدل عینک دارای دسته مشکی و قاب رنگی است. اگر عینک های ساده و مشکی را نمی پسندید، این مدل عینک می تواند به ظاهر شما کمی تنوع دهد.

محبوب ترین مدل‌های عینک آفتابی
محبوب ترین مدل‌های عینک آفتابی

۳ – Jeepers Peepers Square

محصولی که این برند روانه بازار کرده، تا حدودی با مدل های دیگر فرق دارد. این مدل با دو رنگ مشکی و طلایی خود، کاملا کلاسیک به نظر می رسد. به علاوه با داشتنUV  استاندارد از چشمهای شما نیز محافظت خواهد کرد. با توجه به قیمت مناسب و کیفیت بالا، این مدل عینک یکی از بهترین گزینه ها برای شما خواهد بود.

همچنین بخوانید :   اهمیت معاینه چشم و عادت های خطرناک برای سلامتی چشم
محبوب ترین مدل‌های عینک آفتابی
محبوب ترین مدل‌های عینک آفتابی

۴ – Thom Browne Square Frame Acetates

از آنجا که برند تام براون در تولید محصولات کلاسیک مهارت بالایی دارد، این توانایی دامن عینک های آفتابی اش را هم گرفت. عینک هایی که این برند روانه بازار کرده است، قابی مربعی شکل دارند که با اضافه کردن تزییناتی مانند نوار طلایی زیر لنز یا تزیینات دسته آن، کاملا برازنده شما خواهد بود.

محبوب ترین مدل‌های عینک آفتابی

۵- Oliver Peoples L.A Coen Square Frame Acetates

هر کدام از عینک های این برند، طراحی خاص خود را دارند طوری که هیچ کدام از محصولات آن را نمی توانید شبیه به یکدیگر بیابید. مهم نیست که چه فرم صورتی دارید، این عینک به خوبی بر هر صورتی خواهد نشست.

محبوب ترین مدل‌های عینک آفتابی

۶ – عینک آفتابی گربه ای

مدلی فریبنده! این مدل عینک آفتابی برای صورت هایی که به شکل قلب می باشند مناسب نیست.  این مدل برای صورت هایی که به فرم مربع و یا الماس نزدیک باشند مناسب خواهد بود. بنابراین اگر می خواهید شبیه هنرپیشه گان هالیوود شوید این مدل را انتخاب کنید.

محبوب ترین مدل‌های عینک آفتابی

۷ – عینک آفتابی غیر معمول

اگر قصد استفاده از این نوع عینک آفتابی را دارید باید بگویم که اعتماد به نفس مثال زدنی دارید! این مدل فریم برای صورت های ستاره گون و قلبی مناسب می باشد

محبوب ترین مدل‌های عینک آفتابی

 

 

محبوب ترین مدل‌های عینک آفتابی نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 11 =

بررسی

روش های تشخیص عینک آفتابی ورساچه اصل از بدل

روش های تشخیص عینک آفتابی ورساچه اصل از بدل عینک‌های آفتابی برند ورساچه یکی از با مشهورتری…