با این روش ها با تنبلی خداحافظی کنید

97
با این روش ها با تنبلی خداحافظی کنید!

با این روش ها با تنبلی خداحافظی کنید

با این روش ها با تنبلی خداحافظی کنید!

تنبل در لغت به معنای تن­ پرور است ؛ کسی که مایل به کار نباشد و تن به کار ندهد و کسی که از کار گریزان است. در زبان عربی واژه­ی “کسل” مترادف با تنبلی می­باشد. در این قسمت از مجله اینترنتی بیرکلیک با روش های دوری از تنبلی آشنا خواهیم شد.

با این روش ها با تنبلی خداحافظی کنید!
با این روش ها با تنبلی خداحافظی کنید!

تنبلی یکی از عادت‌های مضر برای خلاقیت و بهره‌وری است. این عادت در افراد مختلف می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. به هر حال اگر افراد بخواهند کارایی خود را افزایش دهند باید به هر نحوی با این عادت خود مبارزه کنند.

برای بسیاری از ما اتفاق افتاده که هدف‌های بلندمدت و کوتاه‌مدت زیادی برای خود تعیین می‌کنیم و بعد از مدتی به دلایل مختلف که یکی از آنها تنبلی است، از رسیدن به آنها باز می‌مانیم. تنبلی در افراد مختلف، علت‌های گوناگون دارد و هر شخص می‌تواند با توجه به روحیه و اخلاقیات خود آن را درمان کند. روش‌هایی عمومی نیز وجود دارند که با توجه به آنها می‌توان بیشترین علل تنبلی و راه‌های مقابله با آنها را شناخت.

در ادامه به تعدادی از این روش‌ها اشاره می‌کنیم :

تهیه چک لیست

به تعویق انداختن کارهای خسته کننده روزانه آسانترین راه موجود است، تهیه یک لیست به شما کمک می‌کند برای انجام فعالیت‌های خود برنامه داشته باشید و در چند مرحله آنها را با سرعت بیشتری انجام دهید سعی کنید کارهایتان را بر اساس اولویت طبقه بندی کنید و به قول معروف قورباغه را اول صبح بخورید!

همچنین بخوانید :   با این راهکارها خواسته هایتان را عملی کنید

در انجام فعالیت ها از تایمر استفاده کنید.

اگر باید یک فعالیت طولانی انجام دهید که مدت زیادی زمان می‌برد انجام آن‌را زمان‌بندی کنید.

تایمر خود را روی ده دقیقه تنظیم کنید و با تمرکز کامل حدود ده دقیقه آن‌را انجام دهید. پس از آن به خودتان استراحت دهید و دوباره شروع کنید . این کار باعث می شود تمرکزتان بر روی کارتان بیشتر شده و به نوعی با خود احساس رقابت خواهید کرد.

انجام وظایف را دسته بندی کنید.

برخی مواقع انجام برخی کارها زمان زیادی از شما میبرند بهتر است کارهایتان را دسته بندی کنید و وظایف مشابه را همزمان انجام دهید تا کارها با سرعت بیشتری انجام شوند و دچار حواس‌پرتی نشوید.

کارهای بزرگ را با تقسیم به چند مرحله انجام دهید.

کارهای بزرگ چالش برانگیزند. بهتر است به یکباره آنها را انجام ندهید و با تقسیم کار به پروژه‌های کوچک‌تر با انگیزه و تمرکز بیشتری اهدافتان را عملی کنید و هر پروژه را با استفاده از تایمر عملی کنید

در طی انجام کار فقط به مهمترین هدفتان فکر کنید.

حتی حرکات کوچک هم می‌توانند منجر به تغییرات بزرگ شوند. مهم‌ترین اهداف خود را بر اساس تاثیرها و اولویت‌هایشان مشخص کنید و انجام آنها را در اولویت قرار دهید و همیشه بزرگترین هدفتان را ملکه ذهنتان کنید.

با این روش ها با تنبلی خداحافظی کنید!
با این روش ها با تنبلی خداحافظی کنید!

انگیزه خود را بالا ببرید.

اگر انگیزه کافی برای انجام کاری ندارید سعی کنید با توجه به دیدگاه‌های افراد مختلف و در نظر گرفتن دیگر ابعاد انگیزه خود را بیشتر کنید برای بالا بردن انگیزه هیچ چیز همانند فکر کردن به پایان خوب برای کارتان موثر نیست.

همچنین بخوانید :   رفع خستگی و تنبلی با انجام 5 کار ساده و کارآمد

برای خودتان فرصت اندکی برای انجام کارتان بدهید.

افراد تنبل کارهایشان را به دقایق آخر موکول می‌کنند و حتی یک کار ساده را در هنگام ضرورت انجام می‌دهند. برای خود ضرب‌الاجلی تعیین کنید و در یک محدوده زمانی مشخص کارهایتان را انجام دهید .

رویاهای خود را به فرجام برسانید.

افراد تنبل انگیزه‌ای ندارند و اهداف خاصی را دنبال نمی‌کنند. بهتر است هراز گاهی ذهن خود را از دغدغه‌های فکری دور کنید و به ایده‌های جدید بیاندیشید سپس آنها را روی کاغذی بنویسید و برای عملی شدن آن تلاش کنیدو نگذارید ایده هایتان فقط روی کاغذ بماند.

قانون دو دقیقه را اجرا کنید.

این  ایده یک استراتژی پیشنهادی توسط دیوید آلن، نویسنده کتاب “انجام کارها” است. او این قانون را برای ایمیل‌هایش انجام می‌دهد از دیدگاه او اگر کاری غیر مهم اما پیش آمده را می‌توانید در مدت دو دقیقه بررسی کنید به سرعت آنرا انجام دهید و تمامش کنید؛ در غیر این صورت آنرا به بعد موکول کنید یا نادیده‌اش بگیرید.

در این صورت بسیاری از کارهای غیرضروری پیش آمده بدون اینکه مزاحم انجام کارهای ضروریتان شوند به انجام می رسند.

با این روش ها با تنبلی خداحافظی کنید!
با این روش ها با تنبلی خداحافظی کنید!

یک نیروی کمکی مهیا کنید.

اگر انجام کارها به تنهایی و توسط خودتان برایتان مشکل است در این صورت فردی را پیدا کنید که پاسخگو و مسئولیت پذیر بوده و در انجام کارها به شما کمک می‌کند. اگر بتوانید یک فرد قابل اعتماد و سخت‌کوش را پیدا کنید برای شما بسیار مفید می شود البته اگر جوانب انصاف را در به کارگیری فرد موردنظر رعایت کنید!

همچنین بخوانید :   زندگینامه و رازهای موفقیت فوتبالیست مشهور جهان کریستیانو رونالدو

با این روش ها با تنبلی خداحافظی کنید نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 − 3 =

بررسی

ارتعاشات مثبت کوانتومی برای کسب موفقیت

ارتعاشات مثبت کوانتومی برای کسب موفقیت ارتعاشات مثبت کوانتومی برای کسب موفقیت : جهان هستی …